+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

KONYA - Sille - Kelebekler Vadisi - ŞEBİ ARUS TURU

Günübirlik Kahvaltı Dahil

Tur Tarihleri

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi

07-07-2024

07-07-2024

www.germetatravel.com

İNSTAGRAM: Germeta_Travel3350

Necla Ünsal 0505 293 63 11 - Naim Ünsal 0554 511 03 56

Türsab no: A-6829 – Ofis: Özal Plaza-Kayseri Tel: 0352 201 11 11

KONYA - Sille - Kelebekler Vadisi - ŞEBİ ARUS TURU

7 Temmuz 2024 (Günübirlik + 1 Kahvaltı )

TARİH   

Kişi başı

7 Temmuz 2024Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Otobüsle Ulaşım.
 • Programdaki tüm geziler.
 • 1 kahvaltı. 
 • Milli Park toplu giriş ücretleri.
 • Seyahat Sağlık  Sigortası.
 • Kokartlı Rehberlik.
 • Gezi boyunca  otobüs içi su ikramı.
 • Germeta Travel refakati


Tur Ücretine Dahil Olmayanlar:

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Gidiş ve dönüş yolundaki harcamalar.
 • Müze ve Ören yeri girişleri.

TUR PROGRAMI

1.Gün: 7 Temmuz

       Kelebekler Vadisi - Sille - Karatay Medresesi - İnce Minareli Medrese- Alaaddin Tepesi Parkı- Mevlâna Kültür Merkezi- Mevlana Müzesi - Şebi Arus Töreni - Mevlana Müzesi

       7 Temmuz günü sabah  saat 04:00’da Kayseri’den Avanos, Nevşehir, Aksaray üzeri Konya’ya hareket edilecek.

      Sabah Konya’da  alacağımız sabah kahvaltısının ardından Konya turumuza başlıyoruz.

       Konya Kelebekler Vadisi ve Çiçek Bahçesi ilk durak yerimiz. 7 bin 600 metrekare büyüklüğe sahip olan Kelebekler Vadisi'nde kelebekler dışında 80 türden fazla bitki yer alıyor. Vadinin bulunduğu alan içerisinde müzeler ve gezi parkurları yer alıyor. Vadi içinde bulunan Tropikal Böcek Müzesi'nde de birçok böcek tanıtımı bulunuyor. Müze içerisinde ayrıca kelebeklerin yaşam döngüsünü gösteren bir de showroom yer alıyor. 

       Vadi içerisinde 270 bin metrekare yeşil alan, 105 bin metrekare sert alan ve 10 bin metrekare havuz alanı bulunuyor. 

       Ardından girdiğiniz zaman, binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu benzersiz bir atmosferle karşılaşacağımız  Tropikal Kelebek Bahçesine geçiyoruz. 1.600 m2'lik kelebek uçuş alanı 15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunulan bahçede 98 türe ait 20.000 adet bitki bulunmakta, kelebekler kendi nektar bitkileri etrafında uçarken gözlenebilmektedir.

       Doğanın muazzam renkli mücevherleri olan kelebekleri doğal yaşamlarında keşfedeceğiz. Tropikal bir ortamda kelebeklerin birbiriyle ve doğayla olan harmonisine tanıklık edecek ve onların zarif kanatlarının mükemmel desenlerini görme fırsatını yakalayacağız. Böcek köyünde önemli böcek takımlarının gizemli dünyalarına muhteşem bir yolculuk bizleri  bekliyor. 

       Konyalıları su ile buluşturan ve şehrin yeni cazibe alanı olan Sille Barajı kıyısında kahvemizi içtikten sonra Sille’ye geçiyoruz. Son yıllarda geçirdiği restorasyon çalışmaları sonucunda Sille Kültür Vadisi olarak anılmaya başlayan Sille Ortaçağ’dan Cumhuriyet Dönemine kadar pek çok mimari yapıyı barındırıyor. Kayadan oyularak yapılmış kiliseleri, şapelleri ve evleriyle etkileyici bir mimariye sahip. 

       MS 327 yılında inşa edilmiş Aya Elena Kilisesi ile tarihin gizlendiği sokaklarda gezmeye başlıyoruz. Sille Çay Cami gezilecek. Ufacık yerleşim yerinin ortasından akan akarsuyun iki tarafından da Rum evleri, Günümüzde restore edilmiş   kafe, restoran ve hediyelik eşya dükkanı olarak kullanılmakta olan Rum evleri ve geçmişin izlerini taşıyan sokaklarını geziyoruz. Fotoğraf ve diğer ihtiyaçlar için serbest zaman veriyoruz. 

Bizi hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle doyuran Sille’yi gezdikten sonra buradan ayrılıyoruz.

       Konya merkezde Karatay’a gidiyoruz. Karatay Medresesi’ni geziyoruz. Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan Karatay Medresesi 1955 yılında “Çini Eserler Müzesi” olarak ziyarete açılmıştır. Müzede Selçuklu, Beylikler ve Osmanlı dönemine ait çini ve seramikler, özellikle Kubad-Âbâd Sarayı çinileri, alçı süsleri, dolaplar, çini tabaklar ve kandiller teşhir edilmektedir. 

       İnce Minareli Medrese, 1956 yılında müze haline getirilen İnce Minareli Medrese’de; Selçuklu, Beylikler ve Osmanlı dönemlerine ait taş ve ahşap eserler sergilenmektedir.

       Alâeddin Tepesi, Türkiye'nin Konya ili kent merkezinde, üzerinde Alâeddin Camii ve avlusunda sekiz Anadolu Selçuklu Sultanı'nın mezarı da dahil olmak üzere önemli tarihî yapılar bulunduran tepe, 20 metre yüksekliğinde oval planlı bir höyüktür. Şehrin tarihi boyunca gelişimi bu tepenin etrafında şekillenmiştir. 

       Karatay Medresesi, İnce Minareli Medrese, Alaattin Tepesi Parkı gezildikten sonra başta Konya’nın medar-ı iftiharı etli ekmek, fırın kebap, yağ somunu, tirit, Mevlana böreği, kuru bamya çorbası olmak üzere Konya’nın yöresel lezzetlerini içeren yemeğimizi alıyoruz.

       Yemekten sonra Mevlana Müzesi’ne gidiyoruz. Mevlânâ Müzesi, Konya'da bulunan, eskiden Mevlâna'nın dergâhı olan yapı kompleksinde 1926 yılından beri faaliyet gösteren müzedir. "Mevlana Türbesi" olarak da anılır.

       Mevlâna Kültür Merkezi’ne geçiyoruz. Burada sonra  Şeb-i Arus törenine geçilecek. Şeb-i Arus, Mevlevilikte Mevlânâ Celaleddin-i Rumi'nin öldüğü gecedir. Mevlana, bu geceyi Rabb'ine, sevgiliye kavuşma gecesi olarak düşündüğü için "Düğün Gecesi" olarak adlandırır.

       Şeb-i Arus töreninden  sonra dönüş yolculuğumuz başlayacak. Gece, Avanos ve Kayseri’den aldığımız misafirlerimizi aynı noktalara bırakarak, iyi dileklerle vedalaşacağız.


Kahvaltı: Konya’da alınacak. (Dahil)

Öğle yemeği: Konya Restoran (Ekstra)

GERMETA TRAVEL A-6829 - 0 352 201 11 11 - www.germetatravel.com

Facebook: Germeta Travel - Facebook: Gezmeyi Sevenler Grubu

Necla Ünsal  0505 293 6311 - Naim Ünsal 0554 511 0356 - Ofis: Özal Plaza 0352 201 1111

Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

*Kayıtlarda; İsim, Telefon, T.C. Kimlik numaranız ve Doğum Tarihleriniz gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı, Öğretmen, Öğrenci, Memur kimliği ve emekli kartlarınızı almayı unutmayın.

*Tur tarihinden önce WhatsApp grubu kurularak gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

*Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir, diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 46 Kişilik Travego ,Fortuna Otobüs vb.

 27 Kişilik Sultan ,Novo Lüx Midibüs vb.

19 Kişilik Crafter ,Sprinte Minibüs vb. araçlar kullanılır.


İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs ile,15-17 kişi Siprınter Mercedes veye Wolswagen Volt minibüs ile tur yapılır.

7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti parası ve sigorta parası alınır.

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.


Tura Dahil Olan Hizmetler


 • Otobüsle Ulaşım.
 • Şeb-i Arus Bileti
 • Programdaki tüm geziler.
 • 1 kahvaltı. 
 • Milli Park toplu giriş ücretleri.
 • Seyahat Sağlık  Sigortası.
 • Kokartlı Rehberlik.
 • Gezi boyunca  otobüs içi su ikramı.

Tura Dahil Olmayan Hizmetler


 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Gidiş ve dönüş yolundaki harcamalar.
 • Müze ve Ören yeri girişleri.


Rota Bilgisi

Konya


Süre/Gün Bilgisi

GÜNÜBİRLİK


Konaklama Bilgisi

Günübirlik


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi