+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

BAŞTANBAŞA BALKANLAR TURU 9 ÜLKE

15-23 Haziran 2024 ( Kurban Bayramı) - 4 Yıldızlı Oteller, tüm turlar dahil, ekstra gezi ücreti Yok, akşam yemekleri dâhil, Boşnak Gecesi dahil

Tur Tarihleri

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi

13-07-2024

21-07-2024

www.germetatravel.com

İNSTAGRAM: Germeta_Travel3350

Necla Ünsal 0505 293 63 11 - Naim Ünsal 0554 511 03 56

Türsab no: A-6829 – Ofis: Özal Plaza-Kayseri Tel: 0352 201 11 11

BAŞTANBAŞA BALKANLAR TURU

YUNANİSTAN – MAKEDONYA- KOSOVA- ARNAVUTLUK- KARADAĞ

HIRVATİSTAN- BOSNA/HERSEK- SIRBİSTAN- BULGARİSAN

8 GECE / 9 GÜN ( 7 GECE KONAKLAMA )

9 Gün  8 Gece  7 Gece Konaklı  -  4 Yıldızlı Oteller

15-23 Haziran 2024 ( Kurban Bayramı )

13-21 Temmuz 2024 

Yeşil Pasaporta Vize Yok

Bordo Pasaportlular 2 ay önceden Vizeye başvurmalı

Tüm Turlar Dahil, Ekstra Gezi ücreti Yok

Akşam Yemekleri Dâhil, Boşnak Gecesi dahil1.GÜN  KAYSERİ - İSTANBUL 

   Kayseri’den İstanbul’a  Hep birlikte Uçakla Gidilecek(Ekstra).

İsteyenler Otobüslede gidebilir, İstanbul’da buluşuruz.        


İstanbul’da Otobüse binilecek noktalar;

Kadıköy:       21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

Mecidiyeköy:     21:30 Trump Tower önü 

Bakırköy:      22:00 İncirli Ömür Plaza önü

Avcılar:      22:30 E-5 Shell Benzin İstasyonu önü

Beylikdüzü: 22:45 Bizim Evler Köprüsü Altı

    

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek İpsala'ya doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. 


2.GÜN  KAVALA / SELANİK ( Yunanistan ) – MANASTIR/RESNE/OHRİD ( Kuzey Makedonya ) 


Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Yunanistan topraklarına giriyoruz. Dedeağaç (Alexandropouli), Gümülcine (Komotini) ve İskeçe (Xanthi) güzergâhını takip ederek sabahın erken saatlerinde Kavala’ya varıyoruz. Panoramik şehir turu ve Kavala sahilinde mola sonrası Selanik’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.


(Kavala-Selanik 135 km –1 saat 30 dakika)


Selanik’teki ilk durağımız Atatürk’ün evi. Rehberimizin özel anlatımları eşliğinde, ortalama yarım saat sürecek ziyaretimiz sırasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik'teki günleri hakkında konuşacağız ve geriye bıraktığı anılarına dokunacağız. Döneme ait eşyaları ve müthiş bir şekilde yapılan balmumu heykelleri ile Atatürk'le fotoğraf çektirme, Zübeyde Hanım'ı evin bir sedirinde çalışırken görme imkânımız var. Atamızın evini ziyaret sonrası Selanik şehir turunda Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitri Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Rotonda, Bedesten-Hamza Bey Cami, Aya Sophia Kilisesi,  Egnatia ve Tsimski bulvarları görülecek yerler arasındadır. Selanik gezimizin bitiminde Makedonya’nın Manastır şehrine doğru yola çıkıyoruz.

Manastır’a varışımızla birlikte Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz. Bahçede rehberimiz eşliğinde özel anlatım ile Atamızın burada askeri öğrenci olduğu zamanlardan bahsedecek özel anlatım sonrası Manastır şehir merkezine varış ve Manastır şehir turu. Yarım saatlik serbest zaman ve sonrasında 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne’ye varıyoruz. İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını görerek Makedonya’nın İncisi Ohrid’e varıyoruz. Dinlenme için otelimize hareket. Akşam yemeği ve Geceleme Ohrid’de ki otelimizde.


3.GÜN  OHRİD / KALKANDELEN / SKOPJE ( Üsküp) ( Kuzey Makedonya ) 


Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılıp turumuza başlıyoruz.Yürüyerek yapacağımız turumuzda, Çınar meydanı, Ohri pazarı ve Safranbolu evlerine benzer evler göreceğimiz yerler arasında. Ardından Sarı Saltuk türbesini ve Zeynel Abidin Tekkesini ziyaret ediyoruz. Fotoğraf ve alışveriş için serbest zamanımız veriyoruz.Serbest zaman bitiminde UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölünü ziyaret. Gezimizin bitiminde Üsküp’e hareket. Camileri, hanları, tarihi çarşısı ile Balkanlar’daki mirasımızın günümüzdeki en önemli örneklerinden olan ve Ülkemize yetiştirdiği devlet ve ilim adamları ile ünlü ve Yahya Kemal’in “Kaybolan Şehri” Üsküp’e varış.

Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Üsküp Kalesi’nin hemen yanında bulunan 16. yy inşa edilmiş Sv. Spas klisesi’ni ve içindeki Makedon ahşap oyma işçiliğinin şaheseri sayılan ikonası görüyoruz. Manastır binasının içinde yer alan Makedon halk kahramanı Goçe Delçev’in mezarını ve Makedon Tarihi müzesi’ni de geziyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp ‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. 

Turumuzun bitiminde Makedon gecemiz için yerel restoranta hareket ediyoruz. Makedon müzikleri eşliğinde alacağımız yemeğin bitiminde otelimize yerleşme ve konaklama.


4.GÜN  PRİŞTİNA – PRİZREN ( Kosova ) İŞKODRA ( Arnavutluk ) 


Sabah kahvaltısının ardından eşsiz güzelliğiyle Matka Kanyonunda gezinti yapıyoruz. Kanyon gezimizin ardından Kosova’nın başkenti Priştina’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. 2008 Şubatı'nda Sırbistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye'nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan, Kosova turumuz Priştina şehriyle başlıyor. Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik şehir turumuzda, 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Gërmia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Ardından Prizren şehrine hareket ediyoruz. Olağanüstü doğa manzaraları eşliğindeki yolculuğumuzun ardından Prizren'e varış. Bu şirin şehirde yapacağımız turda Taş Köprü, Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahalleleri ve Şehir Kalesi göreceğimiz yerler.Kosova ziyaretimizin bitiminde Arnavutluk’a doğru yola çıkıyoruz. İşkodra şehrine varışımızla panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turun bitiminde akşam yemeği ve konaklama İşkodra’da ki otelde.

( *Mevsimsel yoğunluğa bağlı olarak konaklama yapacağımız şehir değişkenlik gösterebilir* )


5.GÜN BUDVA / KOTOR ( Karadağ ) DUBROVNİK (Hırvatistan) TREBINJE (Bosna-Hersek)


Otelde alınan sabah kahvaltısından ardından Budva’ya doğru yola çıkıyoruz. Budva'ya varmadan hemen önce bir zamanlar balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve günümüzde Singapurlu bir otel zincirine kiralanması ile turizme kazandırılmış olan muhteşem St.Stefan'ı görebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz bir noktada mola vereceğiz. Muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’da yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Ardından Karadağ’ın tarih ve doğa cenneti, turistik cazibe merkezi Kotor Körfezi ve şehrine varış. Varışımızın ardından Stari Grad (Eski Şehir) turunda zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm okulunu görme şansını elde edeceğiz. Otantik dar Kotor sokaklarında keyifli fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından buluşma Adriyatik’in incisi Dubrovnik’e varıyoruz. Panoramik şehir gezisi. Eski şehir meydanı, kuleler, muhteşem surlar, 14. yüzyıldan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar keşif duraklarımız. Dubrovnik gezimizin ardından Karadağ ile Bosna-Hersek sınırında bulunan Trebinje Şehrine hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje’de ki otelimizde.


6.GÜN POCITEL /BLAGAJ/MOSTAR/ SARAYBOSNA (Bosna-Hersek) 


Otelde alınan sabah kahvaltısından ardından ilk olarak aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretmemizin ardından Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Türk çayı yudumlama keyfi. Mostar şehir merkezine hareket. Mostar’a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Oldukça eski bir şehir olan Mostar’ın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve Saraybosna’ya hareket ediyoruz. 

Baş çarşıya gidiş,1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme ardından akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana geçiyoruz.Akşam yemeğinde meşhur Boşnak Köftesi ( Cevabi ) yiyoruz. Yemeğin bitiminde otelimize varış ve konaklama.


7.GÜN  SARAYBOSNA/VRELO BOSNA (Bosna-Hersek ) BELGRAD ( Sırbistan )


Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi yaparak bavullarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynagi) gezinti ve serbest zaman.Rehberimizin belirttiği saatte buluşup Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Tuzla yolu üzerinden geçerek canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad’a varış. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrat’ta panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa ( Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikir bayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur çeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova Caddesi, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize hareket varış. Akşam yemeği ve Geceleme Belgrad’daki otelimizde.


8.GÜN  SOFYA ( Bulgaristan )  Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Radja -Paracın- Niş- karayolunu takiple Sofya şehir merkezine hareket. Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük ikinci katedrali olan Alexsander Nevski Katedrali, Roma mimarisinin Balkanlardaki en iyi örneklerinden biri olan Ayasofya Kilisesi, bir Mimar Sinan eseri olan Banyabaşı Camii,Ülkenin yönetim merkezleri olan Başbakanlık ve Parlamento binaları,Sofya’da ki en eski dini yapı olan Aya Yorgi Rotunda Kilisesi , 1914 yılında, Osmanlı’dan kalan Saray Camii’nin yerine inşa edilen Sveti nikolay Rus kilisesi, İvan vazov ulusal tiyatrosu , Sofya’nın Roma zamanlarına şahit olmuş Antik serdika kalıntıları, Çağlar boyunca yıkılıp tekrar yapılan Aziz Nedelya Kilisesi, Merkez mineral çeşmeleri gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zaman.Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşma. Bulgar müzikleri eşliğinde güzel bir akşam yemeğinin ardından. Konaklama Sofya’da ki otelimizde.


9.GÜN  SOFYA ( Bulgaristan ) –İSTANBUL 


Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma Ardından Plovdiv'e (Filibe) hareket.


 (Sofya-Plovdiv 140 km- 2 buçuk saat)


Varışımızla birlikte Filibe şehir turumuza başlıyoruz. Filibe, 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve GeorgiMavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Gezi sonrası İstanbul’a hareket.


(Plovdiv - İstanbul 420 km- 5 – 6 saat)(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir). 

İstanbul’a varışımızla bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşma.

İstanbul’dan Kayseri’ye Hep birlikte Uçakla Gidilecek(Ekstra).

İsteyenler Otobüslede gidebilir.


Ücrete Dâhil Olan Hizmetlerimiz:


 • Belirtilen şehirlerde 7 Gece  4 Yıldızlı Otellerde Konaklama 
 • Sabah Kahvaltıları
 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm Yerel Rehberler
 • Otobüs içi Limitli Su ikramı
 • Akşam yemekleri ( 4 Adet Otellerde ) 
 • Yerel Restoranda Meşhur Boşnak Köftesi 
 • Yerel Restoranda Müzikli Makedon gecesi 
 • Yerel Restoranda Müzikli Bulgar gecesi 
 • Sınır Geçiş Ücretleri ve Gümrük Vergileri
 • Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Vrelo Bosna Milli Parkı Gezisi
 • Matka Kanyonu Turu
 • Blagaj Turu
 • Kosova ( Prizren-Priştine ) Turu
 • Dubrovnik Turu


Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetlerimiz:


 • Shengen Vizesi 
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası 
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Akşam yemeklerinde alınan içecekler
 • İlk Gün Alınacak Kahvaltı
 • Son gün alınacak Akşam Yemeği


Önemli Açıklama


 • Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir.
 • Toplam 7 gece 8 gün, çift kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • TC vatandaşlarına Bulgaristan, Yunanistan ve Hırvatistan için Shengen vize uygulaması vardır.
 • Shengen vizesinin Çok Girişli ( MULTİ ) olması gerekmektedir.
 • Ekstra turlar ücretleri minimum 10 kişinin katılımı ile geçerlidir. 10 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
 • Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.
 • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.
 • Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez. Oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır.
 • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmayan turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı saklıdır.Turun iptali durumunda Acente iptali bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Acente sorumlu tutulamaz.
 • Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz Acentenin onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.
 • Mevsime bağlı olarak konaklama yapılacak şehirlerde değişiklikler olabilir.
 • Covid-19 önlemleri gereği konaklayacağımız oteller son dakika değişiklik gösterebilir.


Yanınıza Almanız Gerekenler

Rahat bir ayakkabı: Topuksuz ve Spor Ayakkabısı tercih edilmelidir.

Kıyafet:

1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (Polar/Kazak, Şapka, Yağmurluk, Güneş gözlüğü v.b)

2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler durduğunuzda üşüyebilirsiniz)

3-Yedek, Giyim-çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.

İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa

Fotoğraf ve Video: Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pil


GERMETA TRAVEL A-6829 - 0 352 201 11 11 - www.germetatravel.com

Facebook: Germeta Travel - Facebook: Gezmeyi Sevenler Grubu

Necla Ünsal  0505 293 6311 - Naim Ünsal 0554 511 0356 - Ofis: Özal Plaza 0352 201 1111

Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

*Kayıtlarda; İsim, Telefon, T.C. Kimlik numaranız ve Doğum Tarihleriniz gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı, Öğretmen, Öğrenci, Memur kimliği ve emekli kartlarınızı almayı unutmayın.

*Tur tarihinden önce WhatsApp grubu kurularak gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

*Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir, diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 46 Kişilik Travego, Fortuna Otobüs vb.

 27 Kişilik Sultan, NovoLüx Midibüs vb.

19 Kişilik Crafter, Sprinte Minibüs vb. araçlar kullanılır.İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks, Sultan otobüs ile,

15-17 kişi Sprinter Mercedes veye Volswagen Volt minibüs ile tur yapılır.

7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda Çocuk indirimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti parası ve sigorta parası alınır.

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.


Tura Dahil Olan Hizmetler


 • Belirtilen şehirlerde 7 Gece  4 Yıldızlı Otellerde Konaklama 
 • Sabah Kahvaltıları
 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm Yerel Rehberler
 • Otobüs içi Limitli Su ikramı
 • Akşam yemekleri ( 4 Adet Otellerde ) 
 • Yerel Restoranda Meşhur Boşnak Köftesi 
 • Yerel Restoranda Müzikli Makedon gecesi 
 • Yerel Restoranda Müzikli Bulgar gecesi 
 • Sınır Geçiş Ücretleri ve Gümrük Vergileri
 • Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Vrelo Bosna Milli Parkı Gezisi
 • Matka Kanyonu Turu
 • Blagaj Turu
 • Kosova ( Prizren-Priştine ) Turu
 • Dubrovnik Turu


Tur Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetlerimiz:

 • Shengen Vizesi 
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası 
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Akşam yemeklerinde alınan içecekler
 • İlk Gün Alınacak Kahvaltı
 • Son gün alınacak Akşam Yemeği


Rota Bilgisi

YUNANİSTAN – MAKEDONYA - KOSOVA - ARNAVUTLUK - KARADAĞ HIRVATİSTAN - BOSNA/HERSEK - SIRBİSTAN - BULGARİSAN


Süre/Gün Bilgisi

9 Gün 8 Gece 7 Gece Konaklamalı


Konaklama Bilgisi

4 ve 5 yıldızlı otellerde


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi

Vizeli