+90 (352) 201 11 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

Beyaz Geceler

MOSKOVA - ST.PETERSBURG

T H Yolları  - 18 - 23 Temmuz  - 5 GECE - 6 GÜN     4**** Otellerde      

 

1.GÜN  İSTANBUL– MOSKOVA

 18 Temmuz  Perşembe sabahı Kayseri Havalimanında 04.00’de buluşma Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından THY  TK ………….. sefer sayılı uçuş ile 05.35’de İstanbul’a hareket. 07.10’da   İstanbul’a  varış.

İstanbul Yeni  Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 08.30’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 415 sefer sayılı uçuşu ile 11.05’te hareket. Yerel saat ile 13.55’de Moskova varış. Karşılanma ve Özel otobüsümüzle Moskova panaromik şehir gezisi. Gezide; Tverskaya Caddesi, Moskova Nehri, Poklonnoya Tepesi, ünlü Bosoi Tiyatrosu, Kızıl Meydan ve Kremlin Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır.Ardından Nazım Hikmet Mezarlığına gidiyoruz. Turumuz ünlü şairimiz Nazım Hikmet’in mezarını gezerek başlıyor. Aynı zamanda Rus tarihinde yer edinmiş önemli insanların da mezarlarını görüyoruz.Öğleden sonra otelimize transfer, oda dağılımı ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Rus Gecesi turumuza katılabilir. Geceleme otelimizde.

 

2.GÜN  MOSKOVA

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından.Moskova turumuz devam ediyor. Muhteşem mimarisiyle Kremlin Sarayını görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizle birlikte Sarayı ziyaret edebilirler. Tur bitimi otelimize transfer,serbest zaman. Geceleme otelimizde.

    Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Moskova Metrosu, Arbat Caddesi turuna katılabilirler. Hemen hemen tüm Dünya’nın en güzel dekore edilmiş metrosu olarak kabul ettiği Moskova Metrosu ile devam ediyoruz. Her gün milyonlarca kişinin taşındığı bu sanat harikası metro sizi de kendisine hayran bırakacak. Metrodan Arbat Caddesi’nde ayrılıyoruz. Moskova’nın en büyük ve en ünlü caddesinde alışveriş ve kahve keyfi için serbest zaman.

 

3.GÜN  MOSKOVA -ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısı,son hazırlıklar ve Tren İstasyonuna özel otobüsümüzle transfer.Hızlı Tren Sapsan ile St.Petersburg’a hareket.Yaklaşık 4 saat rahat yolcluğumuzdan sonra St.Petersburg tren istasyonuna varış ve karşılanma.Özel otobüsümüzle panaromik şehir gezisi;

Ünlü Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi,Hermitage Müzesi,Moskovskay Caddesi,Kazan Katedrali,Kanlı Kilise ve Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir Gezisi sonrası otelimize transfer ve oda dağılımı,serbest dinlenme. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak sunulan akşam yemekli Rus Gecesi turumuza katılabilir. Geceleme otelimizde.

 

4.GÜN  ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimizle  dünyaca ünlü Hermitage Müzesine  gidilecek.İsteyen girecek (Müze girişi 45 Euro).Müzeye girmeyenler bu süreyi sebest zaman olarak değerlendirebilir. Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir.

 Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan St.Petersburg’un eşsiz güzellikteki kanalları ve ışıkları altında yapacağımız St.Petersburg Tekne Gezisi’ne katılabilir. Kuzey'in Venedik'i olarak adlandırılan St. Petersburg, Büyük Petro döneminde açılan kanallarıyla adacıklara bölünmüştür. Turumuz esnasında Neva Nehri ve kanallar üzerindeki 18. yüzyıla ait büyüleyici mimari yapıları görme fırsatı bulacaksınız. Tur bitimi otelimize transfer.

St.Petersburg Tekne Gezisi: 35 Euro

 

5.GÜN   St. PETERSBURG  

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra St. Petersburg  gezimiz kaldığımız yerden devam ediyor. Tabii ki şehrin en önemli edebiyatçısı Dostoyevski en önemli rehberimiz… Onun izinde şehri ziyaret etmek ise ayrı bir keyif. Yazarın 1878’ten ölümüne dek yaşadığı ve Karamazof Kardeşler’i yazdığı ev Dostoyevski Müzesi olarak hizmet veriyor. Müzede yazarın kişisel eşyalarından el yazmalarına pek çok özel eşyası mevcut. Müze ziyaretiniz sonrasında Dostoyevski’nin romanlarında geçen sokaklarda dolaşmaya devam ediyoruz.Turumuz sonunda kişisel keşifleriniz için serbest zaman veriyoruz. Elinizde bir Dostoyevski kitabı St. Petersburg sokaklarında romanlardaki gibi bir gezi geçirebilirsiniz.Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak otelimize hareket ediyoruz.

6.GÜN   St. PETERSBURG 

Sabah kahvaltısı son hazırlıklar,serbest zaman. Özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayollarının 402 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.15’de İstanbul’a hareket. Türkiye Saati ile  18.45’de İstanbul’a varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu.


Tura Dahil Olan Hizmetler


Kayseri-İstanbul,İ stanbul- Kayseri THY  uçak bilet parası

Belirlenecek Havayolları ile ekonomi sınıfı St.Petersburg gidiş – Moskova dönüş uçak biletleri ve alan vergileri,

St.Petersburg – Moskova&


Rota Bilgisi

Kayseri->İstanbul->Moskova


Süre/Gün Bilgisi

5 Gece 6 Gün


Konaklama Bilgisi

3* ve 4* Otellerde


Ulaşım Bilgisi

Uçaklı


Vize Bilgisi

Rusya Vizesi (Bordo Pasaportlara), Yeşil Pasportlara Vize istemiyor

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla