+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

BÜYÜLÜ BALKANLAR TURU (vizesiz)

Pegasus Hava Yolları ile 4* yıldızlı otellerde

Tur Tarihleri

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi

28-06-2024

05-07-2024

05-07-2024

12-07-2024

19-07-2024

26-07-2024

30-08-2024

07-09-2024

20-09-2024

27-09-2024

11-10-2024

18-10-2024


BÜYÜLÜ BALKANLAR TURU ( Uçaklı )

KOSOVA-MAKEDONYA-ARNAVUTLUK-KARADAĞ-BOSNA/HERSEK-SIRBİSTAN

749.00 € Kişi Başı

--------EKSTRA TURLAR DAHİL

KUZU ÇEVİRME İKRAMI-----

MÜZİKLİ BALKAN GECESİ DAHİL

7 Gece 8 Gün

 28 Haziran - 5 Temmuz 2024*

05 - 12 Temmuz / 19 - 26 Temmuz / 30 Ağustos - 7 Eylül / 20 - 27 Eylül / 11 - 18 Ekim

Pegasus Havayolları İle Konaklama

4 Yıldızlı Otellerde 

Gezilen ülkeler için TC vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.

BÜYÜLÜ BALKANLAR TURU ( Uçaklı ) 

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL -PRİŞTİNA ( Kosova ) KALKANDELEN-OHRİD ( Makedonya 

Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Priştina  Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra yaklaşık 1,5 saatlik bir uçuşla varış noktamız Priştina. Özel araçlarımızla turumuza başlıyoruz. 2008 Şubatı'nda Sırbistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye'nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan, Kosova turumuz Priştina şehriyle başlıyor. Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik şehir turumuzda, 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Gërmia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır.  Ardından Makedonya'nın incisi Ohri'ye doğru doyumsuz bir yolculuk başlıyor. İlk durağımız Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen (Tetova). Dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Cami’yi gezeceğiz. Ohrid’e varışımızla birlikte konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşup akşam yemeğimizi alacağımız restoranta gidiyoruz. Makedon müzikleri eşliğinde geçen gecenin ardından konaklama Ohrid’de ki otelimizde.


2. Gün: OHRİD ( Makedonya ) TİRAN-İŞKODRA ( ARNAVUTLUK )

Sabah kahvaltısının ardından Ohrid  şehir turumuz başlıyor. Yürüyerek yapacağımız turumuzda, Çınar meydanı, Ohri pazarı ve Safranbolu evlerine benzer evler göreceğimiz yerler arasında. Ardından Sarı Saltuk türbesini ve Zeynel Abidin Tekkesini ziyaret ediyoruz Turumuzun sonunda UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölünü ziyaret ardından Arnavuluk’un başkenti Tiran’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Struga şehrini panoramik olarak gördükten sonra Elbasan yolu üzerinden Tiran’a varıyoruz. Tiran şehir turumuza başlıyoruz.Ethem bey camii, saat kulesi, İskender Kastroti anıtı, İtalyan idaresi döneminde yapılan devlet binaları ve Tiran Müzesi, Halveti Tekkesi ziyareti sonrasında Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası İskender Kastrotinin Fatih Sultan Mehmet’e karşı savaştığı Akçahisar kalesi, kale içerisinde İskender Kastroti Müzesi,2.Beyazıt camii ve Saat kulesini gördükten sonra çay ve kahve molası sonrası Dolma Bektaşi dergahı ardından serbest zaman. Turun bitiminde İşkodra şehrine varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İşkodra’da ki otelimizde.

( Mevsimsel yoğunluğa bağlı olarak Konaklama başka şehirlerde yapılabilir )


3. Gün: BUDVA / KOTOR ( Karadağ ) TREBİNJE ( BOSNA – HERSEK )

Uyandırma ve kahvaltının ardından Trebinje'ye doğru yola çıkıyoruz. Ancak Trebinje öncesi Karadağ’ın en önemli iki kenti olan Budva ve Kotor'u ziyaret ediyoruz. İlk durağımız Budva olacak. Budva'ya varisimizin ardından Budva şehir turu. Özellikle orta çağ’dan kalma ve labirent seklinde Adriyatik Denizinin kıyısında bulunan bu şehrimizi geziyoruz. Ortodoks Kiliselerini, Tapınaklarını ve Eski Orta Çağ evlerini gezdikten sonra Kotor'a hareket ediyoruz. Kotor'a varisimizin ardından yine bir Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Kotor eski şehrini ziyaret ediyoruz. Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm okulunu görme şansını elde edeceğiz. Tur sonrası Bosna sınırları içinde yer alan Trebinje şehrine hareket. Trebinje’je varışımızla beraber otele yerleşme ve konaklama.

( Mevsimsel yoğunluğa bağlı olarak Budva şehir turu otobüsle panoramik olarak yapılabilir )


4. Gün: TREBİNJE – MOSTAR – SARAYBOSNA ( BOSNA – HERSEK )

Otelde alınan sabah kahvaltısından ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretmemizin ardından Blagaj’a doğru yola çıkıyoruz. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Türk çayı yudumlama keyfi. Çay molasının ardından Mostar şehir merkezine hareket. Mostar’a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Oldukça eski bir şehir olan Mostar’ın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve akşam yemeğimizi alacağımız dönüş yolumuzda bulunan Jablanica şehrine hareket, meşhur kuzu çevirme yedikten sonra konaklamak için Saraybosna’da ki otelimize hareket ediyoruz. Saraybosna'ya varış. Geceleme otelimizde.


5. Gün: SARAYBOSNA ( BOSNA – HERSEK )

Uyandırma ve kahvaltının ardından şehir turuna başlıyoruz. Turumuz Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı savaş tünelini ve müzesini ziyaretle başlıyor. Hüzünlü savaş tüneli videosunun ardından, Baş çarşıya gidiş,1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti, ardından Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula , Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, Saraybosna şehir manzarasını seyir ardından otele yerleşme ve konaklama.


6. Gün: BELGRAD ( Sırbistan )

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi yaparak bavullarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Tuzla yolu üzerinden geçerek canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad’a varış. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrat’ta panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa ( Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikir bayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur çeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova Caddesi, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize hareket varış. Akşam yemeği ve Geceleme Belgrad’daki otelimizde.


7. Gün: NİŞ ( Sırbistan ) ÜSKÜP ( Makedonya )

Sabah kahvaltısının ardından Makedonya’nın başkenti Üsküp şehrine hareket. Radja -Paracın karayolunu takiple Niş şehrine varıyoruz. Burada yapacağımız panoramik tur ve ihtiyaç molasının ardından Üsküp’e varıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Üsküp Kalesi’nin hemen yanında bulunan 16. yy inşa edilmiş Sv. Spas klisesi’ni ve içindeki Makedon ahşap oyma işçiliğinin şaheseri sayılan ikonası görüyoruz. Manastır binasının içinde yer alan Makedon halk kahramanı Goçe Delçev’in mezarını ve Makedon Tarihi müzesi’ni de geziyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Serbest zaman bitiminde akşam yemeği ve konaklama Üsküp’te ki otelde.


8. Gün: PRİZREN – PRİŞTİNA ( Kosova ) -İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından ardından çıkış işlemlerimizi yaparak bavullarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. Prizren şehrine hareket ediyoruz. Bu şirin şehirde yapacağımız turda Taş Köprü, Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahalleleri ve Şehir Kalesi göreceğimiz yerler. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalanına hareket check in işlemlerinin ardından bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşma.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıfı İstanbul- Priştina gidiş – Priştina-İstanbul dönüş uçak biletleri ve alan vergileri,
 • Belirtilen şehirlerde 7 gece 4 yıldız otellerde konaklama
 • Açık Büfe Sabah Kahvaltıları
 • 7 Adet Akşam yemekleri (Otellerde ve restoranlarda ) ( İçecekler dahil değildir )
 • Müzikli Balkan Gecesi
 • Balkanların Jablanica şehrinde meşhur kuzu çevirme
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler
 • Şehir konaklama vergisi ve sigortası
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Yerel rehberler
 • Programda belirtilen tüm şehir Gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Öğle Yemeleri
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası
 • Akşam Yemeklerinde alınacak içecekler
 • Serbest zamanlarda alınacak tüm yiyecek ve içecekler


Tura Dahil Olan Hizmetler


 • Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıfı İstanbul- Priştina gidiş – Priştina-İstanbul dönüş uçak biletleri ve alan vergileri,
 • Belirtilen şehirlerde 7 gece 4 yıldız otellerde konaklama
 • Açık Büfe Sabah Kahvaltıları
 • 7 Adet Akşam yemekleri (Otellerde ve restoranlarda ) ( İçecekler dahil değildir )
 • Müzikli Balkan Gecesi
 • Balkanların Jablanica şehrinde meşhur kuzu çevirme
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler
 • Şehir konaklama vergisi ve sigortası
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Yerel rehberler
 • Programda belirtilen tüm şehir Gezileri

Tura Dahil Olmayan Hizmetler


 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Öğle Yemeleri
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası
 • Akşam Yemeklerinde alınacak içecekler
 • Serbest zamanlarda alınacak tüm yiyecek ve içecekler


Rota Bilgisi

KOSOVA-MAKEDONYA-ARNAVUTLUK-KARADAĞ-BOSNA/HERSEK-SIRBİSTAN


Süre/Gün Bilgisi

7 Gece 8 Gün


Konaklama Bilgisi

4* Oteller


Ulaşım Bilgisi

Uçak


Vize Bilgisi

Vizesiz