+90 (352) 201 11 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU

YUNANİSTAN - MAKEDONYA - ARNAVUTLUK - HIRVATİSTAN - KARADAĞ - BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN - BULGARİSTAN

 

OTOBÜSLE BAŞTAN SONA (9 gün-8 ülke 21 şehir)

BÜYÜK BALKANLAR TURU       

     19-28 Haziran 2020     8 GECE / 9 GÜN  

   4 **** Otellerde, Akşam Yemekli  8 gece konaklama                                        

   Kayseri (Uçakla çıkışlı) (ilk 20kişi) 598 Euro  

   (İstanbul çıkışlı (ilk 20kişi) 498 Euro

 

** YUNANİSTAN** **MAKEDONYA**ARNAVUTLUK**HIRVATİSTAN**KARADAĞ

**BOSNA/HERSEK**SIRBİSTAN**BULGARİSAN** 

 

FİLİBE – SOFYA(1) – BELGRAD (1)- SARAYBOSNA (1)- KONYİTZ-MOSTAR- BLAGAY- POÇİTELİ- TREBİNJE (1)- DUBROVNİK- KOTOR- BUDVA-BAR (1)- TIRAN- İŞKODRA- OHRİD (1)- MANASTIR-RESNE –KALKANDELEN –ÜSKÜP (1)-

SELANİK (1)- KAVALA                  


1. Gün: FİLİBE – SOFYA (Bulgaristan )


  Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Bulgaristan topraklarına giriyoruz. Svilengrad Harmanlı, Filibe ve Pazarcık güzergâhını takip ederek sabahın erken saatlerinde kahvaltı için mola veriyoruz.Mola sonrası Bulgaristan’ın önemli şehri Plovdiv'e ( Filibe) varış.Filibe turumuz başlıyor. Osmanlı ve Bizans izleri taşıyan şehirde ilk durağımız Cuma Camii ve sırasıyla Nöbet tepe ve Balabanov evi, Mevlevihane ve Aya Nedelya klişesi, ZlatioBoyaciev Evi. Hindilyan Evi. Antik Tiyatro ve Eski Plovdiv oluyor. Ortalama 2 saat sürecek gezimizin ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya ve hareket.


Sofya’yaVarışımızla birlikte panoramik şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Bulgar Milli Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Serdika şehri, Rotonda Kilisesi, Aya Nedelya Kilisesi bulunmaktadır. Turumuz sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


2.Gün: SOFYA (Bulgaristan) - BELGRAD (Sırbistan)

    Sabah otelinizde alacağımız kahvaltı sonrası Belgrad’a doğru hareket. Öncelikle Dimitrovgrad sınır kapısı üzerinden geçerek Niş-Paracın-Radja karayolunu takip ederek canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad’a varış. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrat’ta panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa ( Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikir bayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur çeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova Caddesi, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize hareket varış. Geceleme ve akşam yemeği Belgrad’daki otelimizde.


 

 

3. Gün: SARAYBOSNA ( Bosna-Hersek )

    Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Bosna – Hersek’in başkenti Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz.Tuzla yolu üzerinden Saraybosna’ya varış. Turumuz Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı *savaş tünelini ve müzesi ni ziyaretle başlıyor. Hüzünlü savaş tüneli videosunun ardından,Baş çarşıya gidiş,1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti,ardından öğle yemeği için mola veriyoruz.Yemeğin ardından,Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula ,Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, Saraybosna şehir manzarasını seyir ardından akşam yemeğimizi alacağımız restoranta gidiyoruz.Meşhur Boşnak Köftesinin ardından otelimize varış ve konaklama.

*Savaş tüneli ve müzesi Ekstra turu Fiyata DAHİL!

 

4.Gün: SARAYBOSNA--KONYİTZ--MOSTAR/ BLAGAY--POÇİTELİ--TREBİNJE

(Bosna-Hersek)

  Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Bosna Hersek'in en meşhur şehri olan Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2,5 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı'dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görme, daha sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi *Türk köyü Poçiteli ’yi ziyaret. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretmemizin ardından *Blagaj’a doğru yola çıkıyoruz. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Türk çayı yudumlama keyfi. Çay molasının ardından Mostar şehir merkezine hareket. Mostar’a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Oldukça eski bir şehir olan Mostar’ın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve konaklama için Trebinje'de ki otelimize geçiyoruz.

*Türk köyü Poçiteli  Ekstra turu Fiyata DAHİL!!

*Blagaj  Ekstra turu Fiyata DAHİL!

 5. Gün: DUBROVNİK (Hırvatistan) - KOTOR, BUDVA -BAR(Karadağ)

  Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Hırvatistan’ın tatil cenneti *Dubrovnik’e varıyoruz. Surlarla çevrili şehrin Pile Kapısı'nda otobüsümüzden inerek yürüyüş turu ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehri gezmeye başlıyoruz. Şehrin ana caddesi Stradun boyunca yapacağmız turumuz esnasında kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Orlando Heykeli, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir.Turumuzun sonunda Kotor'a hareket ediyoruz. Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Kotor eski şehrini ziyaret ediyoruz. Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm okulunu görme şansını elde edeceğiz. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’ya hareket. Budva'ya varışımızla yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Daha sonra zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu zengin bir işadamına satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde mola. Mola bitiminde Bar şehrine hareket ediyoruz. Bar’da ki panoramik şehir turunun bitiminde Otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Bar’da ki otelimizde.

 

*Dubrovnik Ekstra Turu Fiyata DAHİL!

 

6. Gün: BUDVA (KARADAĞ)-TIRAN, İŞKODRA ( ARNAVUTLUK) OHRİ

 ( MAKEDONYA )

   Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Tiran’a doğru yola çıkıyoruz.İlk durağımız İşkodra. İşkodra şehrindeki panoramik turumuzun sonrasında Tiran’a varış ve turumuz başlıyor. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli, Enver Hoca’nın eski anıtmezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molası sonrası Makedonya’nın en güzel şehri Ohrid'e haraket ve varış. Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş, tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ohrid Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hıristiyanlığı’nın en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Heykeller Galerisi, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun bitiminde akşam yemeği ve konaklama için Ohrid'deki otelimize yerleşiyoruz.


7. Gün: MANASTIR- RESNE – KALKANDELEN -ÜSKÜP(Makedonya

  Sabah kahvaltısının ardından bir başka Makedonya şehiri olan *Manastır'a(Bitola)  varıyoruz. Manastır kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Atamızın lise yıllarındaki anılarına şahitlik edeceğiz. Sonraki durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan *Resne. Resne'de ilk ziyaret edeceğimiz yer İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz.Resne turumuzun bitiminde durağımız Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba olan Kalkandelen (Tetova). Dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Cami’yi gezeceğiz. sonra Makedon’ya’nın başkenti Üsküp’e doğru hareket ediyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Üsküp Kalesi’nin hemen yanında bulunan 16. yy inşa edilmiş Sv. Spas klisesi’ni ve içindeki Makedon ahşap oyma işçiliğinin şaheseri sayılan ikonası görüyoruz. Manastır binasının içinde yer alan Makedon halk kahramanı Goçe Delçev’in mezarını ve Makedon Tarihi müzesi’ni de geziyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel han binası kalmıştır.15.yy’ın 2. yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Serbest zaman bitiminde otelimize hareket. Otelimizdeki serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi alacağımız restoranta transfer. Yemeğin bitiminde konaklama otelimizde. 

*Manastır ( Bitola )  Ekstra Turu Fiyata DAHİL!

*Resne. Ekstra Turu Fiyata DAHİL!


8. Gün: SELANİK ( Yunanistan )

   Erken alınacak kahvaltının ardından özel otobüsler ile Selanik yolculuğumuz başlıyor. Gümrük işlemlerinin ardından Selanik'e varıyoruz. Selanik’teki ilk durağımız Atatürk’ün evi. Rehberimizin özel anlatımları eşliğinde, ortalama 1 saat sürecek ziyaretimiz sırasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik'teki günleri hakkında konuşacağız ve geriye bıraktığı anılarına dokunacağız. Döneme ait eşyaları ve müthiş bir şekilde yapılan balmumu heykelleri ile Atatürk'le fotoğraf çektirme, Zübeyde Hanım'ı evin bir sedirinde çalışırken görme imkânımız var. Atamızın evini ziyaret sonrası Selanik şehir turunda Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitri Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Rotonda, Bedesten-Hamza Bey Cami, Aya Sophia Kilisesi, Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Kaleye çıkarken içinden geçeceğimiz eski kent anlamına gelen AnoPoli'ye özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz. Aramızdan bazıları AnoPoli'nin İstanbul'un 50 yıl önceki haline ne kadar benzediğini fark edecek. Rebetlerin ilk yerleştiği bölge olan AnoPoli, sokaklarının arasında sizi buzukiler ve geçmişin nağmeleriyle selamlıyor olacak. Şehir turumuzun ardından öğle yemeği molası vereceğiz. Tur bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Selanik'te ki otelimizde.


9. Gün: KAVALA (Yunanistan ) -TÜRKİYE
Sabah kahvaltı sonrası Kavala ’ya hareket, Yaklaşık 2-3 saatlik yolculuk sonrası Kavala ‘ya varış ve panoramik şehir turu; su kemerleri, liman, kale, 19.yy Neoklasik yapılar, Pangia, eski & yeni şehir, Acropolis, deniz feneri, Ag.Nicholas&TeodoroKimissi kiliseleri Kavalalı Mehmet Ali paşa imarethane, ev &heykeli’nin görülmesi sonrası yemek için serbest zaman. Yemek sonrası Gümülcine & Dedeağaç karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına yolculuk. Pasaport vegümrük işlemlerini takiben Keşan-Tekirdağ-Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk ve turumuzun sonu.

   

  
    2 kişilik odada kişibaşı

   Kayseri (Uçakla çıkışlı) (ilk 20kişi) 598 Euro  

   (İstanbul çıkışlı (ilk 20kişi) 498 Euro

     Tek kişilik oda da kalan kişi oda farkı  öder.

    Kredi kartı geçerlidir

 

 

Ücrete Dâhil Olan Hizmetlerimiz:

 

Belirtilen şehirlerde  8 Gece 4 Yıldızlı Otellerde Akşam yemekleri  dahil Konaklama

Sabah Kahvaltıları

Lüks otobüsler ile ulaşım

Programda belirtilen tüm geziler

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Tüm Yerel Rehberler

Otobüs içi ikramlar

Akşam yemekleri ( Otellerde ve restoranlarda içecekler dahil değildir )


 

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetlerimiz:

 

Shengen vizesi ( 130 € )

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

Tüm Öğle Yemekleri

Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

İlk Gün Alınacak Kahvaltı

  • Serbest zamanlarda alınacak tüm yiyecek ve içecekler

Yemeklerdeki  alınacak ekstra içecekler,su,çay,kahve )
    Önemli Açıklama

Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

TC vatandaşlarına Bulgaristan ve Yunanistan için Shengen vize uygulaması vardır

Ekstra turlar ücretleri minimum 10 kişinin katılımı ile geçerlidir. 10 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.

Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.

Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Hitit Tour’un sorumluluğu yoktur.

Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.

Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmayan turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Hitit Tour’da saklıdır.Turun iptali durumunda Hitit Tour iptali bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Hitit Tour sorumlu tutulamaz.

Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz Hitit Tour’un onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.

Mevsime bağlı olarak konaklama yapılacak şehirlerde değişiklikler olabilir.


Yanınıza Almanız Gerekenler

Rahat bir ayakkabı: Topuksuz ve Spor Ayakkabısı tercih edilmelidir.

Kıyafet:

1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (Polar/Kazak, Şapka, Yağmurluk, Güneş gözlüğü v.b)

2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler durduğunuzda üşüyebilirsiniz)

3-Yedek, Giyim-çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.

İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa

Fotoğraf ve Video: Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pilTura Dahil Olan Hizmetler

Belirtilen şehirlerde  8 Gece 4 Yıldızlı Otellerde Akşam yemekleri  dahil Konaklama

Sabah Kahvaltıları

Lüks otobüsler ile ulaşım

Programda belirtilen tüm geziler

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Tüm Yerel Rehberler

Otobüs içi ikramlar

Akşam yemekleri ( Otellerde ve restoranlarda içecekler dahil değildir )


Tura Dahil Olmayan Hizmetler


Shengen vizesi ( 130 € )

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

Tüm Öğle Yemekleri

Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

İlk Gün Alınacak Kahvaltı

Serbest zamanlarda alınacak tüm yiyecek ve içecekler

Yemeklerdeki  alınacak ekstra içecekler,su,çay,kahve )


Rota Bilgisi


Süre/Gün Bilgisi

19-28 Haziran 2020 - 9 gün-8 ülke 21 şehir Y.P. 4* Oteller-Akşam Yemekleri dahil


Konaklama Bilgisi

4* Otellerde


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi

Vizeli yeşil pasaporta vize yok

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla