+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

ÖZBEKİSTAN

YEREL ÖZBEK RESTORANLARINDA 5 KAHVALTI, 5 AKŞAM YEMEĞİ VE TÜM TURLAR DAHİL

Tur Tarihleri

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi

25-08-2024

08-09-2024

www.germetatravel.com

İNSTAGRAM: Germeta_Travel3350

Necla Ünsal 0505 293 63 11 - Naim Ünsal 0554 511 03 56

Türsab no: A-6829 – Ofis: Özal Plaza-Kayseri Tel: 0352 201 11 11

Işığın doğduğu topraklar

ÖZBEKİSTAN

TAŞKENT - SEMERKANT - BUHARA - HİVA

25 - 30 AĞUSTOS  2024  -  8 -13  EYLÜL 2024

5 Gece 6 Gün Yarım pansiyon

YEREL ÖZBEK RESTORANLARINDA

5 KAHVALTI, 5 AKŞAM YEMEĞİ 

VE  TÜM TURLAR DAHİL

Otel Adı

2/3 Kişilik Oda'da Kişi Başı

Tek Kişilik Oda Farkı

2 - 11

Arası

0 - 1,99

Arası

 (Yarım Pansiyon)

975   Euro

180 Euro

950  Euro

250 Euro


 Kadim vaha şehirleri,birbirine komşu camileri,medreseleri,kervansarayları ve türbeleri ile    yaşayan bir tarihe yolculuk..

     Orta Asya’nın en etkileyici mimarisine ev sahipliği yapan Özbekistan’da efsanevi şehirler Semerkant,Buhara ve Hiva’yı ziyaret edeceğiz.

Timur’un görkemli başkenti Semerkant’tan,  İpek Yolu’nun en işlek pazar yeri Buhara’ya  ve  Harezm’in kalbi Hiva’ya şimdi Maveraünnehir zamanı…

Özbekistan;

Uluğ Bey,Ali Şir Nevai,Cengiz Han,Büyük İskender,İbn-I Sina,Ali Kuşcu ve önemli birçok alimin evi.İpek Yolu’nun,Timur’un,kadim hanlıklarının hatıralarını dünün ve bugünün en güzel

hikâyelerini saklıyor.

     


PROGRAM______________________________________________________________________________


Turumuz İstanbul Başlangıçlıdır.

İsteyenlere Uçak bileti alınıp İstanbul’a beraber gidilecek.

İsteyen kendi imkanlarıyla gidebilir.


 • GÜN : PAZAR |  İstanbul - TAŞKENT


Yerel saat ile 06:15’de Taşkent’e hareket .Yerel saat ile 12:10’da varış Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası kahvaltımızı almak üzere alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile hareket ediyoruz.Kahvaltı sonrası şehir turunda göreceğimiz yerler arasında,Emir Timur Meydanı,Barak Han Medresesi,Kaffal-i Şaşi Türbesi,Tilla Şeyh Camii bulunmaktadır.Sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığı’ında bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal nüshasını,Kökeldaş Medresesini,ünlü Taşkent Metrosunu ve meşhur Taşkent Çarşısını göreceğiz.Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


 • GÜN :PAZARTESİ | TAŞKENT-SEMERKANT


Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Semerkant’a hareket.Varışımız sonrası şehir turumuz başlıyor.Şairler ve gezginlerin Doğu Masalı olarak anlattıkları kadim Semerkant şehri 14.yy’da güç ve zerafet sembolüydü.Dünyanın en eski şehirlerinden Semerkant üç büyük komutanın hükümranlık sürdüğü (Büyük İskender,Cengiz Han,Emir Timur) tek şehirdir.Sırasıyla göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında Guri Emir(Emir Timur),Registon Meydanı,Uluğbey Medresesi,Uluğbey Rasathanesi,Şirdar Medresesi,Tillakari Medresesi,Kökeldaş Medresesi,Şahı Zinde Türbesi bulunmaktadır.Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama Semerkant’ta.


 • GÜN : SALI  |   SEMERKANT-BUHARA


Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Buhara’ya hareket.Varış sonrası İslam Rönesans’ının yaşandığı Türklerin Orta Çağ’daki üniversite kenti olan Buhara’da bize çok yakın hatıraların izlerini süreceğiz.Göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında,Hz. Emir Külal (ks),Hz. Şah-ı Nakşibend Muhammed Bahaüddin (ks) Türbe ve Külliyeleri,Lebi Havuz Camii,Yahudi Mahallesi,Poyi Kalon Kompleksi,İlk Türk İslam Devleti Karahanlı’ların yaptırmış olduğu Kalan Minaresi,Mir Arap Medresesi,Uluğbey Medresesi ve Çar Minar Medresesi bulunmaktadır.Geziler sonrası serbest zaman. Akşam yemeği sonrası konaklama Buhara’daki otelimizde.


 • GÜN : ÇARŞAMBA  |  BUHARA-HİVA


Sabah kahvaltısının ardından Harezm’in kalbi Hiva şehrine hareket.Hiva’ya varış sonrası otelimize yerleşip serbest zaman veriyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saatte Hiva’nın eşşiz mimari güzellikleri arasında Akşam yemeğimizi alacağız.Akşam yemeği sonrası bir zamanlar yorucu çöl seyahatlerinin eşsiz uğrak yeri olan Hiva sokaklarında masalsı bir gezintiye çıkıyoruz.Gezi sonrası konaklama Hiva’daki otelimizde.


 • GÜN : PERŞEMBE  |  HİVA


Sabah kahvaltısının ardından Hiva şehir turumuz başlıyor. Göreceğimiz yerler arasında, Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Ichan Kale ve Eski kale Kunya-Ark Cuma Camisi, İslam Hoca medresesi ve minaresi, Allah kulu Han Medresesi, Muhammed Emin han, Muhammed Rahim Han medresesi, Şirgazi Han Medresesi,Pehlivan Dervaze Kapısı,Taşkale Kervansarayı bulunmaktadır.Turumuz sonrası Hiva’nın masalsı çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Hiva’daki otelimizde.


 • GÜN : CUMA  |   HİVA - ÜRGENÇ - TAŞKENT - İSTANBUL


Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Ürgenç Havalimanına hareket .Bilet ,Bagaj ve Pasaport işlemlerinin ardından Özbekistan Hava Yollarının HY279 sefer sayılı uçuşu ile 09:20 ‘de İstanbul’a hareket .Yerel saat ile 12:20 ‘da varış ve turumuzun sonu .Dünyanın herhangi bir yerinde tekrar görüşebilmek dileğiyle.


   Kayseri’ye dönecek arkadaşlara Uçak bileti alınıp beraber dönülecek ,İsteyen kendi imkanlarıyla dönebilir.Konaklama:

Taşkent | 4*AL Anwar Hotel  vb.

 

Buhara | 4*Minfiza Hotel vb.

 

Semerkand | 4*Grand Sogdiana Hotel vb. 

 

Hiva | Orient Star Hotel Hiva vb.

 

 

PAKET FIYATINA DAHIL OLAN HIZMETLER

 

 • Özbekistan Havayolları ile İstanbul – Taşkent // Ürgenç – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı Vergileri,
 • Alan – otel – alan transferleri ve şehirler arası transferler,
 • Otellerde 5 Gece 6 Gün konaklama,
 • Sabah Kahvaltıları,Akşam Yemekleri
 • Turlar ve Panaromik Şehir Turları.
 • Araç içi kapalı su ikramı,
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,PAKET FIYATINA DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

 

 • Yurtdışı çıkış harcı: (150 TL)
 • Şehir Vergileri 15 EUR (Bölgede Rehbere Ödenecektir)
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 65 EUR(Bölgede Rehbere Ödenecektir)
 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,
 • Yemeklerde alınan kapalı içecekler,
 • Şöför ve rehber bahşişleri (Şoför Günlük 2 USD, Rehber Günlük 3 USD)


GERMETA TRAVEL A-6829 - 0 352 201 11 11 - www.germetatravel.com

Facebook: Germeta Travel - Facebook: Gezmeyi Sevenler Grubu

Necla Ünsal  0505 293 6311 - Naim Ünsal 0554 511 0356 - Ofis: Özal Plaza 0352 201 1111

Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

*Kayıtlarda; İsim, Telefon, T.C. Kimlik numaranız ve Doğum Tarihleriniz gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı, Öğretmen, Öğrenci, Memur kimliği ve emekli kartlarınızı almayı unutmayın.

*Tur tarihinden önce WhatsApp grubu kurularak gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

*Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir, diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 46 Kişilik Travego, Fortuna Otobüs vb.

 27 Kişilik Sultan, NovoLüx Midibüs vb.

19 Kişilik Crafter, Sprinte Minibüs vb. araçlar kullanılır.İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs ile,

15-17 kişi Siprınter Mercedes veye Wolswagen Volt minibüs ile tur yapılır.

7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti parası ve sigorta parası alınır.

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.


Tura Dahil Olan Hizmetler


 • Özbekistan Havayolları ile İstanbul – Taşkent // Ürgenç – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı Vergileri,
 • Alan – otel – alan transferleri ve şehirler arası transferler,
 • Otellerde 5 Gece 6 Gün konaklama,
 • Sabah Kahvaltıları,Akşam Yemekleri
 • Turlar ve Panaromik Şehir Turları.
 • Araç içi kapalı su ikramı,
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

Tura Dahil Olmayan Hizmetler


 • Yurtdışı çıkış harcı: (150 TL)
 • Şehir Vergileri 15 EUR (Bölgede Rehbere Ödenecektir)
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 65 EUR(Bölgede Rehbere Ödenecektir)
 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,
 • Yemeklerde alınan kapalı içecekler,
 • Şöför ve rehber bahşişleri (Şoför Günlük 2 USD, Rehber Günlük 3 USD)


Rota Bilgisi

TAŞKENT - SEMERKANT - BUHARA - HİVA


Süre/Gün Bilgisi

5 Gece - 6 Gün


Konaklama Bilgisi

Otel


Ulaşım Bilgisi

Uçak, Otobüs


Vize Bilgisi