+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

BATI KARADENİZ TURU (4 Gün) - 22-25 Tem. 2021

22-25 Temmuz 2021 - 4 Gün - 3 Gece - 2 Gece konaklı- Yarım Pansiyon -3 Kahvaltı- 2 Akşam Yemeği (Amasra’da Akşam Müzikli Yemek fiyata dahil)

BATI  KARADENİZ GEZİSİ

22-23-24-25 Temmuz 2021  -  4 Gün - 3 Gece - 2 Gece konaklı( YP)  3 Kahvaltı- 2 Akşam Yemeği (Amasra’da  Akşam Müzikli Yemek fiyata  dahil)

Sinop,Erfelek,Kastamonu, Safranbolu,Amasra, Devrek,Mengen, Bolu, Gölcük

Kredi Kartına 3 TAKSİT

PANDEMİ SÜRESİNCE

Eş veya aynı aileden olanlardan biri için olan fiyatlardır

TARİH 

Yarım Pansiyon

 

2-3 Kişilik (Aile) odada Kişi başı

Tek Kişilik odada

Kişi başı

2-6 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

6-12 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

 

0-2 Yaş


22-25 Tem  2021

Kredi Kartına 

3 TAKSİT


895 TL

1.045 TL 

tek oda


545  TL

745 TL

0 TL

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

Lüks Otobüsle Ulaşım
2 gece YP konaklama.

3 kahvaltı fiyata dahildir (İlk günki dahil)
2 Akşam yemeği (Amasra'daki Müzikli eğlenceli Akşam yemeği)

Pandemi Hijyen Malzemeleri( Maske+Dezenfektan+Ateş ölçer)
Proğramda olan tüm Geziler

Milli Park Girişleri
Profesyonel Rehberlik
Gezi boyunca otobüste yapılacak ikramlar ve su.
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANANLAR:
Öğlen Yemekleri,Ekstra İçecekler
Müze ve Ören yeri girişleri, Ziplayn, Tekne,  Teleferik  binişleri. Kendi aracımız dışındaki  binilen Minibüs,Midibüs, Otobüs, Servis ,Tren , Tranvay  biniş ücretleri


TUR PROGRAMI

1.GÜN: Güzergah:Kayseri,Sivas yolu

Perşembe günü saat 22.00’de  Germeta Travel önünde toplanıyoruz. Misafirler otobüse yerleştikten sonra   Yozgat,Çorum, Samsun üzerinden  Sinop’a doğru ikramlarımız eşliğinde hareket ediyoruz.


2.Gün:

     Sabah Sinop Mavi Ay Restoranda kahvaltı yapılacak. Karadeniz Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri, 6000 yıllık geçmişe sahip ve bölgenin tek doğal limanı olma özelliği olan Sinop, tarih ve kültür gezileri yapabileceğiniz harika mekanlara ev sahipliği yapıyor. Sinop’u once bir bütün olarak görmek için tekne turu yapılacak. Unesco Geçici Miras listesine alınan Tarihi Sinop Kalesi şehrin simgesidir. Tarihi Sinop Cezaeviyse en çok ziyaret edilen yerlerin başındadır. İç kalede bulunan cezaevi bir çok ünlü siyasi mahkuma ev sahipliği yapmıştır. Sebahattin Ali, Necip Fazıl Kısakürek ve Burhan Felek bunlardan bazılarıdır. Sebahattin Ali’nin meşhur Aldırma Gönül isimli şiirini burada yazmış. Sinop’ta yaşayan ünlü filozof Diyojen’e ait olan Diyojen Anıtı gezilecek.

     Ülkemizin tek fiyordu olma özelliğini taşıyan, şehir merkezine 11 km uzaklıkta yer alan Hamsilos Koyu ve Akliman’ın gezilmesinin ardından Erfelek’e gidiyoruz.

        Erfelek merkezde öğle yemeği yenecek ve bölgenin en fazla ziyaret edilen tabiat parkları arasında yer alan  Erfelek Tatlıca Şelaleleri gezilecek. Sinop'un Erfelek ilçesinde iki ormanın birleştiği derin vadi içerisinden akan, irili ufaklı 28 şelaleden oluşmaktadır.

      Şelale turumuzun ardından Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kastamonu’da.


Sabah Kahvaltısı: Sinop Mavi ay Restoran da alınacak.. (Dahil )

Öğle Yemeği:  Erfelek Öztürk Restorant da  alınacak .   (Ekstra)

Akşam Yemeği : otelde (Dahil )

Konaklama: Kastomonu

3.Gün:

    Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından, Kastamonu'yu gezmeye başlıyoruz. Şapka devriminin başlatıldığı Kastamonu’daki ilk durağımız, Kurtuluş Savaşının kadın kahramanlarından olan Şerife Bacı Anıtı. Ardından Kastamonu’nun en önemli sembol eserlerinden birisi olan Saat Kulesini geziyoruz. Saat kulesi önünde hatıra fotoğrafımızı çektikten sonra Nasrullah Camisi’ne gidiyoruz. Kastamonu’nun ana simgelerinden biri olarak kentin en yüksek noktasından şehrin tacı gibi duran kaleye çıkıyoruz. Kastamonu’nun simgesel yapıları arasında bulunan Kastamonu Kalesi, güçlü tarihi ile beraber miras açısından büyük bir öneme sahiptir. Kaleden Kastamonu manzarası izleyebilir, çıkışta yerel ürünlerler satın alabiliriz.

       Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. Safranbolu-Araç karayolu üzerinde bulunan müze köy “Yörük Köy” Kültür Bakanlığı tarafından 1997 yılında gerçek bir Türk-Türkmen Köyü oluşu ve tarihi yapılarının görkemi nedeniyle koruma altına alınmıştır. Safranbolu’nun küçük bir maketidir. 93 tescilli eser bulunmaktadır. Bugün zamana meydan okuyan bu köy Safranbolu ve çevresinin en önemli cazibe merkezlerinden biri. Yörük Köy’ü gezdikten sonra Safranbolu’a geçiyoruz.

     Safranbolu, oldukça sakin ve doğal bir tatil için tercih edilen yerlerin başında gelir. Eskiden ismi Zafranbolu olan ilçe, ismini bölgede yetişen safran bitkisinden almıştır. Tarihi Safranbolu evleri ile ünlü olan şehir, Osmanlı kent mimarisini yansıtması ve özgün bir mimariye sahip olmasıyla UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alıyor. Meşhur evlerinin yanı sıra tarihi değerleri, kent kültürü, yaşam tarzı, gelenek ve görenekleri, yöresel yemekleri ve doğal güzellikleri ile çok otantik bir şehirdir. İlk olarak  muhteşem bir manzaraya sahip olan Hıdırlık Tepesi’ne gidiyoruz. Safranbolu’nun önemli yerlerinden biri ve Safranbolu’yu kuş bakışı seyredebileceğiniz en güzel tepelerden biridir. Safranbolu evleri, Kaymakamlar Müze Evi, Çikolata Müzesi,  Cinci Hanı ve çarşı gezilecek. Safranlı lokum, köpük helva vs.  alışverişi yapılacak. Safranbolu  Seyir Cam Terasından resim çekilecek.Amasra’ya hareket edilecek.

    Amasra Çakraz’da otele yerleşilecek ve akşam yemeğine kadar serbest zaman verilecek. Batı Karadeniz’in cenneti Çakraz yemyeşil doğası ve turkuaz renkli deniziyle bizleri karşılayacak. Altın sarısı kumsalı masmavi deniziyle Amasra yakınlarındaki en güzel kumsallardan biridir. Eşsiz doğal güzelliğini halen korumaktadır.

     Amasra Çakraz’da denize sıfır  otelimizde  akşam Müzikli eğlence ve yemek.

Sabah Kahvaltısı: Kastamonu   otelde alınacak.(Dahil )

Öğle Yemeği: Yörük Köy veya Safranbolu’da alınacak .   (Ekstra)

Akşam Yemeği : Otelde  (Dahil )

Konaklama: Çakraz Alay Otel

4.Gün:

    Denizi  seyrederek yapılacak nefis bir kahvaltının ardından otelden ayrılma ve Amasra’ya hareket. Tarihi eserlerin ve doğal güzelliklerin koyun koyuna olduğu Amasra turumuza  ilçesinin tarihi ve doğal güzelliklerini kuş bakışı izleyebileceğiniz bir seyir noktası olan Amasra Bakacak Mevkii ile başlıyoruz. Buranın tarihi açıdan da oldukça önemli bir yeri var. Öyle ki, Amasra Bakacak Mevkii, Fatih Sultan Mehmet'in Lala'sına seslenerek, "Lala Lala Çeşm-i Cihan Bu Mu Ola?" (dünyanın göz bebeği) diye haykırdığı yerin burasıdır. Manzarayı seyredip fotoğraf çektiktrn sonra merkeze gidiyoruz.

      Merkezde ilk olarak  şehrin merkezinde, Amasra'nın 3000 yılı aşan tarihinin birer kanıtı olarak görülen binlerce tarihi eserin sergilendiği Amasya Müzesi olacak. Arkeolojik ve etnografik eserlere ev sahipliği yapan müze kesinlikle ziyaret etmesi gereken bir yerdir. Burada çayınızı yudumlarken deniz manzarası eşliğine Tavşan Adası, Atatürk Tepesi ve Büyük Limanı seyredeceğiz.

    Tepeden inerek, Amasra’nın, kızılağaç, ıhlamur, şimşir, dişbudak, ceviz ve kiraz ağaçlarından, yöresel el yapımı ahşap eşyalar bulacağınız Çekiciler Çarşısı’nı gezeceğiz. Burası Amasra bölgesi ve bu yöreye özgü el emeği, göz nuru hediyelik ürünlerin satıldığı küçük bir çarşıdır. Bu çarşıda ahşap işçiliğinin nadide ürünleri görülmeye değerdir. Çarşıya adını veren Çekicilik, bir ahşap oymacılığı süsleme sanatıdır.

     Amasra’da vereceğimiz serbest zaman ve ogle yemeği sonrasında Bartın üzeri Devrek’e hareket ediyoruz. Devrek ilçemizin tarihi çok geçmişe dayanmaktadır. ilçemizde birçok medeniyet varlığını sürdürmüştür. Yöreye has bir ürün olan Baston İlçenin ilk akla gelenlerindendir. Devrek’de kısa bir gezinti ve baston alışverişinden sonra toprağın yeşile, insanın yemeğe doyduğu yer Mengen’e hareket ediyoruz. Mengen’in panoramik gezisinden sonra Bolu Gölcük Gölü’ne  hareket ediyoruz. Gölcük Gölü’nde çay molasından sonra Bolu’ya geçiyoruz. Bolu merkezde Köroğlu Heykeli, meydanı görülecek. Akşam yemeğinden sonra dönüş yolculuğumuz başlıyor.

    Bolu’dan ayrılış ve Ankara üzerinden Kayseri’ye hareket. Saat 01.00-03:00 gibi Kayseri’ye dönüş.

Yeni bir turda görüşmek üzere


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak. (Dahil )

Öğle Yemeği: Amasra’da alınacak. (Ekstra)

Akşam Yemeği : Bolu merkezde alınacak.  (Dahil )

 

Not: Nüfus Cüzdanı,Öğretmen,Öğrenci,Memur kimliği ve emekli kartlarınızı almayı unutmayın

  Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir,diğer günler dönerli değişir.

  Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

 Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır. 

 Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir. 

.


GermetaTRAVEL- A 6829 –  0 352 201 11 11 – www.germetatravel.com

Gezmeyi Sevenler Grubu  -   www.gezmeyisevenlergrubu.com 

Necla Ünsal  0505 293 6311  -  Naim Ünsal  0554 511 0356

 

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.


2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.


B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.


C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.


D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs  ile,

15-17 kişi Siprınter  Mercedes veye Wolswagen Volt  minibüs ile tur yapılır.


Tura Dahil Olan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Tura Dahil Olmayan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Rota Bilgisi

Sinop->Erfelek->Kastamonu-> Safranbolu->Amasra-> Devrek->Mengen-> Bolu-> Gölcük


Süre/Gün Bilgisi

4 Gün - 3 Gece - 2 Gece konaklı-Yarım Pansiyon-3 TAKSİT


Konaklama Bilgisi

Otel (YP)


Ulaşım Bilgisi


Vize Bilgisi

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla