+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

BÜYÜK GÜNEYDOĞU TURU

5 Gün 4 Gece 3 Gece Konaklı Yarım Pansiyon 4 Kahvaltı 3 Akşam yemeği ve SIRA GECESİ dahil

PANDEMİ SÜRESİNCE

TARİH

Oda Kahvaltı

2-3 Kişilik (Aile) odada Kişi başı

Tek Kişilik odada 1 kişi


2-6 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

6-12 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında


0-2 Yaş

23-27 Haz. 2021

3 TAKSİT

1.195


 

1.450 TL695 TL


895 TL


0 TL

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

otobüsle Ulaşım
Programda olan tüm geziler.
3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

3 Akşam yemeği (Açık büfe veya Set menü )

4 Sabah kahvaltısı 

Urfa’daki Sıra gecesi ücretleri

Gezi boyunca otobüste yapılacak ikramlar ve su.

Toplu Milli Park Girişleri
Kokartlı Rehberlik Ücreti

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR:

Öğlen Yemekleri,Ekstra İçecekler
Müze ve Ören yeri girişleri, Ziplayn, Tekne,  Teleferik  binişleri. Kendi aracımız dışındaki  binilen Minibüs,Midibüs, Otobüs, Servis ,Tren , Tranvay  biniş ücretleri

 

 

TUR PROGRAMI
1. Gün : İlk Gün akşam saat 22.00’de  Germeta Travel , önünde  toplanıyoruz. Misafirler otobüse bindikten sonra   gece Kayseri, Pınarbaşı Gölbaşı, Adıyaman üzerinden  Kahta’ya ilçesine doğru ikramlarımız eşliğinde hareket ediyoruz. Sabaha karşı 04.00’de Kahta’ya ulaşıyoruz.

2.Gün :Kahta’ya vardığımızda Minibüslerimiz bizi bekliyor olacak. Minibüslerle Nemrut Dağı’na çıkılacak.   Güneşin doğuşu izlenecek.

Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası Nemrut, yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır.

Nemrut Dağı, üzerinde barındırdığı dev heykellerin ve anıt mezarın yanı sıra, dünyanın en muhteşem gündoğumu ve gün batışının seyredilebildiği yer olmasıyla da ilgi çekmektedir. Nemrut Dağındaki dev heykeller (Tanrılar)ve Tümülüs görüldükten sonra Karakuş Tepesi ve Cendere Köprüsü de gezilerek Kahta’ya dönülecek. Baraj manzaralı restoranda yapacağımız kahvaltıdan sonra Atatürk barajına varılacak. Baraj üzerine yapılan köprüden Siverek tarafına geçilecek.

        Tarihi 9 bin yıl öncesine kadar uzanan Diyarbakır, yüzyıllar boyu Anadolu ve Mezopotamya arasında köprü görevi görmüştür. Diyarbakır merkezde panoramik turu ve  ardından Diyarbakır sur iç, Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri, İskender Paşa Konağını  geziyoruz Öğle yemeğini Diyarbakır’da  yiyoruz. Batman’a hareket ediyoruz. Batman’da panoromik turundan dan sonra  Hasankeyfe  hareket ediyoruz.

UNESCO'nun 10 kriterinden 9'unu yerine getiren 12 bin yıllık Hasankeyf’i sular altında kalmadan önce görebilmek için Hasankeyf’e gidiyoruz. Hasankeyf kalesi, Hasankeyf Köprüsü görülüp, Hasankeyf Hasankeyf ile vedalaşacağız. Belki de bir çoğumuzun son kez göreceği ve gitmeyenlerin sadece  arşiv görüntülerden ulaşabileceği bu yer artık sular altında kalacak. Yeni Hasankeyf’e geçerek taşınmış olan  Ulu Cami, Kale Kapısı,  Zeynel Bey Türbesi gezilecek. Güneşin batışını Hasankeyf’de baraj manzaralı çay ve kahve içerek izledikten  sonra, Midyat’a geçilecek. Midyat –Estel’deki 5* MATİAT OTEL’egeçiyoruz. Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde. 


Kahvaltı: Kahta’da baraj manzaralı Seyrisefa Cafe’de  alınıyor (dahil)

Öğle yemeği: Diyarbakır’da  Restoranda yenecek. (Ekstra)

Akşam yemeği: Otelde veya Restoran da  alınıyor (dahil)

Konaklama: 5* Matiyat Otel Midyat  

 

3. Gün :  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Midyat’ı gezmeye başlıyoruz. Tarihi eski taş evleri, kiliseleri, camileri ve her şeyden önce hoşgörünün merkezi olması ile bilinen Midyat, Mardin’in en popüler ilçesidir. Midyat, gezilecek yerler bakımından son derece zengin olmasının yanı sıra, tarih boyunca farklı dinlere ve mezheplere mensup insanların birlikte ve huzurlu bir şekilde yaşadığı bir coğrafyadadır. Tarihi ise günümüzden yaklaşık 4 bin yıl önceye kadar dayanmaktadır. Midyat Eski Kent evleri  ve Vilayet Konuk Evi gezilecek. Gümüş atölyeleri gezilecek  isteyen alışveriş  yapılacak. Estel’e geçilecek.Estel’de   öğle yemeği yenildikten sonra  Mardin’e hareket edilecek.

        Medeniyetler ve kültürlerin beşiği Mardin’de önce Deyrulzafaran Metropolitan Manastırı gezilecek. Kubbeleri, ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekanlardaki taş nakışları ve kemerli sütunları ile dikkat çekici bir güzelliğe sahip olan Manastır; Süryani Kilise’si için önemli merkezlerden biridir. Kasımiye Medresesi, Ulu Cami, Mardin eski  evleri, Eskiçarşısı  gezilip alışveriş yapılacak. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Kahvaltı:  Midyat 5*MATİAT OTEL de alınıyor (dahil)

Öğle yemeği: Estel veya Midyat’da   Restorantta yenecek. (Ekstra)

Akşam yemeği: Mardin 4* YAY OTEL de Otelde açık büfe alınıyor. (dahil)

Konaklama:  Mardin 4* YAY OTEL vb.


 4. Gün :  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Urfa’ya hareket edeceğiz. İlk olarak Göbeklitepe’ye gidiyoruz. Göbeklitepe, yaklaşık 12 bin yıllık geçmişiyle insanlık tarihini değiştirdi. Dünyanın bilinen en eski ve en büyük tapınma (kült) merkezi sayılan Göbeklitepe ile dinsel inanışın yerleşik yaşama geçişteki etkisi kanıtlandı.

     Harran’a gidiyoruz. Dünyanın ilk yerleşim yerlerinden biri olan Harran Ovası’nda eski Harran evlerinin örneklerini göreceğiz. Bugün eskiye özgü yaşamın hala sürdüğü çadıra benzer kubbeli evleri ziyaret edeceğiz.  Dünyanın ilk üniversitesinin kalıntılarını da göreceğiz. Urfa’ya dönerken  Eyyub Nebi Mağarası’nın ziyaret edeceğiz. Meşhur tatları ile öğle yemeğimizi yiyeceğiz.

  Urfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, Urfa Kalesi, Balıklıgöl, Aynzeliha Gölü, Eyyüp Peygamber Makamı, Gümrük Hanı ve  ve Bezirhan gezilecek. Alışveriş için serbest zaman verilecek. Otele yerleşme ve sıra gecesi için hazırlık. Akşam sıra gecesine gidilecek. Yöresel yemekler, müzikler, halaylar, oyunlar eşliğinde eğleneceğiz. Sıra gecesinden sonra otelimize geçiyoruz.


Kahvaltı:  Mardin’de  Otelde alınıyor (dahil) 

Öğle yemeği: Urfa  Cigerci   Restorantta yenecek. (Ekstra)

Akşam yemeği: Sıra Gecesinde alınıyor. (dahil)

Konaklama: Urfa  3*Kilim Otel vb.

 

5. Gün :   (Urfa- Kayseri  484 km)
Oteldeki sabah kahvaltısının ardından Birecik’e hareket.

 Birecik ilçesindeki üretim istasyonunda nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için koruma altında tutulan kelaynak kuşlarının doğal yaşam alanlarını görüyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 1977 yılında Birecik’teki Fırat Nehri kıyısında kurulan Kelaynak Üreme İstasyonunda  idareci Mustafa Bey’i dinledikten sonra Halfeti’ye gidiyoruz.

    Güneydoğu'da bozkırın ortasında bulunan ve Birecik Baraj Gölü sayesinde sahil kentini andıran Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi, kara gülü, taş evleri, doğal güzelliği, tekneleri ile bizi karşılayacak. Burayı gezip, tekne turumuzu yaptıktan sonra Gaziantep’e gidiyoruz.
      Gaziantep’e varış Mozaik Müzesi’nin  ve Kalenin gezilmesi. Gaziantep Kalesi’nin  içinde bulunan Kahramanlık  Panorama Müzesi  ziyaret edilecek.
Antep merkez  gezilmesi, Tarihi Antep Evleri , Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten, pasajlar gezilecek. Alışveriş ve serbest zaman.
Akşam yemeğinin ardından Maraş’a hareket ,Dondurma molasından sonra Kayseri’ye hareket edilecek.

Kahvaltı: Urfa Otelde alınıyor ( dahil)

Öğle yemeği: Halfeti veya Gaziantep’de  yenecek. (Ekstra)

Akşam yemeği: Gaziantep veya yolda  alınıyor. (Ekstra)Not: Nüfus Cüzdanı,Öğretmen,Öğrenci,Memur kimliği ve emekli kartlarınızı almayı unutmayın

  Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir,diğer günler dönerli değişir.

  Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

 Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır. 

 Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir. 

.

GERMETA TRAVEL  A 6829 –  0 352 201 11 11  

www.germetatravel.com   www.gezmeyisevenlergrubu.com 

Necla Ünsal  0505 293 6311  -  Naim Ünsal  0554 511 0356 İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.


2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.


B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.


C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.


D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs  ile,

15-17 kişi Siprınter  Mercedes veye Wolswagen Volt  minibüs ile tur yapılır.


Tura Dahil Olan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Tura Dahil Olmayan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Rota Bilgisi

Adıyaman-Kahta-Nemrut-Diyarbakır- Batman-Mardin Midyat-Hasankeyf-Şanlıurfa-Halfeti-G.Antep-K.Maraş


Süre/Gün Bilgisi

5 Gün 4 Gece 3 Gece Konaklı Yarım Pansiyon 4 Kahvaltı 3 Akşam yemeği ve SIRA GECESİ dahil


Konaklama Bilgisi

Otel Yarım Pansiyon


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla