+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

ÇANAKKALE - BURSA TURU

ÇANAKKALE - BURSA

*TRUVA  ANTİK  ŞEHRİ*

BursaCumalıkızık -Gölyazı -Ulubat Gölü-Bandırma-Çanakkale--Eceabat Kilitbahir Kalesi -Gelibolu- Alçıtepe-Şehitlikler-Çimenlik Kalesi- Aynalı Çarşı - Nusret Mayın Gemisi Müzesi - Saat Kulesi  ve Truva  Antik Şehir


12-13-14-15 Ağustos    2021

17-18-19-20 Eylül 2021

4 Gün - 3 Gece - 2 Gece Konaklı  (YarımPansiyon)

3 Kahvaltı -2 Akşam Yemeği

İş Bankası Kredi Kartına 3 TAKSİT

Covid-19 Kurallarınca

TARİH

Yarım Pansiyon

  3 TAKSİT

2-3 Kişilik Aynı Aile odada Kişi başı

Tek Kişi

Oda fiyatı

2-6 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

6-12 Yaş Ç

İki yetişkin yanında

0-2 Yaş

12-15 Ağu  2021 

17-20 Eylül 2021         

  995 TL

1195 TL

tek oda

495 TL

675 TL

0 TL

   Gezi Ücretine Dahil Olanlar:


Lüks Otobüsle Hijyen ŞartlarındaUlaşım

Pandemi Koşulları, Hijyenmalzemeleri

(Maske,Dezenfektan,Ateş ölçer)

Otobüsteki ikramlar ( su , çay,kahve vs.)

Programda ki tüm geziler.

Toplu Milli Park Girişleri

2 Gece Otelde Konaklama

3 kahvaltı ( Ilk Kahvaltı dahil)

2 Akşam yemeği

Feribotla geçiş ücretleri

Rehberlikler(kokartlı) gezi ücretine dahildir.

1618 Sayılı Kanun gereği Seyahat Sigortası

 

Gezi Ücretine Dahil Olmayanlar:

Öğlen Yemekleri,Ekstra İçecekler
Müze ve Ören yeri girişleri, Ziplayn, Tekne, Feribot,Teleferik binişleri. Kendi aracımız dışında binilen Minibüs ücretleri, Otobüs,Tren,Tranvay biniş ücretleri


 

TUR PROGRAMI Özal Plaza

1.GÜN: Kayseri Bursa Yolculuğu;  İlk gün akşam saat 21.00’de Özal Plaza’da ki ofisimizde buluşuyoruz.  (Araçlarınızı Plaza önündeki belediyenin ücretsiz otoparkına bırakabilirsiniz.) Ofisimizde ( Germeta Travel ) toplanarak gerekli bilgilendirmeden sonra otobüsümüze geçiyoruz. .Misafirlerimizi  otobüse yerleştirdikten  sonra   Kırşehir Kaman , Bala, Polatlı, Eskişehir üzeri  Bursa’ya doğru ikramlarımız eşliğinde hareket ediyoruz.

2. GÜN:  Cumalıkızık – BURSA (Ulu Cami-Yeşil Türbe-Çelebi Mehmet Türbesi-Koza Han –Tophane) Gölyazı – Ulubat Gölü -  Bandırma – ÇANAKKALE

   Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra  Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerini oluşturan ve halkın halen içlerinde yaşamlarını sürdürebildikleri evlerin olduğu, özgün yapısıyla günümüze kadar gelen bir açık hava müzesi özelliği taşıyan Cumalıkızık’ı gezmeye başlıyoruz.

Cumalıkızık Köyü tam bir zaman kapsülü. İnsan taş döşemeli dar sokaklar boyunca uzanan mor, mavi ya da sarı renklere boyanmış, kerpiç, tahta ve taş karışımı evleri gördüğünde köyün iyi korunmuşluğu karşısında hayrete düşüyor. Köy, iyi korunmuşluğu ve Osmanlı’nın kuruluşundaki önemi sebebiyle 2014’te UNESCO Dünya Miras Listesi‘ne kabul edilmiş, başka bir değişle tüm insanlık için önemli bir yer olarak kabul ediliyor. Cumalıkızık, Bursa ile birlikte Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşuna tanıklık etmiş, bir Dünya Savaşı, bir de Kurtuluş Savaşı atlatmış bir köy. 2000’de de UNESCO tarafından önce Dünya Mirası Geçici Listesi’ne ardından 2014 yılında ise Bursa’yla beraber Dünya Mirası Listesi’ne giriyor. Nostaljik Cumalıkızık Sokakları ı arşınlamak buranın olmazsa olmazı.

   Cumalıkızık’ta yaklaşık 270 tane ev var ve bunların yarısından fazlasında halen aktif olarak yaşam devam ediyor. Bu evler genelde moloz taş, kerpiç ve ağaçtan yapılmış; 2-3 kattan fazla olmayan, pencereleri cumbalı, kapı tokmakları ve kulpları dövme demirden, sarılı mavili morlu, rengarenk yapılar.

  Cumalıkızık Cami ve Hamamı ve Cin Aralığı’nı da gördükten sonra Bursa’ya geçiyoruz.

    Bursa şehir merkezinde ilk olarak Yeşil Camii ve yanında yer alan Çelebi Mehmet Türbesi’ni geziyoruz.  Koza Han, Ulu Cami ve tarihi çarşıların olduğu bölgeye geçiyoruz. Buraları rehberimizle birlikte gezdikten sonra yemek ve alışveriş için zaman vereceğiz. Gölyazı'ya hareket ediyoruz.

  Gölyazı, Uluabat Gölü üzerinde yüzen bir adacık gibi duran ama aslında kara bağlantısı da olan küçük bir balıkçı köyü. Zeytin ağaçları arasında Gölyazı'ya ilerlerken girişte restore edilen yel değirmeni karşılıyor bizleri. Muhteşem Gölyazı ve Uluabat Gölü manzarasında bölge hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonrasında gezmeye devam ediyoruz. Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden olan Aziz Panteleimon Kilisesi hemen yanında Gölyazı Kültür Evi ve Göl Yazıevi'ni geziyoruz. Yürüyerek köyün meydanında bulunan Ağlayan Çınarı görüp rehberimizden hikayesini dinledikten sonra köprü ile yarımadaya geçiyoruz. Şimdi restore edilip kafe olan tarihi Gölyazı Hamamı'nı ve Camisi'ni, tarihi surları Uluabat Gölü'nden avlanan balıkların 100 yıldır satıldığı mezatı, restore edilen Faik Bey Konağı'nı 250 yıllık Rum evlerini rehberimizin anlatımıyla gezip meydanda çay molası veriyoruz.

Bandırma üzerinden Çanakkale’ye gitmek için yola çıkıyoruz. Çanakkale’de alacağımız akşam yemeğinden sonra otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Bursa veya Cumalıkızık Köyün’de alınacak. (dâhildir.)

Öğle Yemeği: Bursa’da alınacak. (Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde veya restorantta  alınacaktır. (dâhildir.)

Konaklama:    Çanakkale Otel


3. GÜN: GELİBOLU- ŞEHİTLİKLERİ (Namazgâh Tabyası, Rumeli Hamidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Rumeli Mecidiye Tabyası, Alçıtepe Köyü, Çanakkale Şehitleri Abidesi, Seddülhabir Köyü, Ertuğrul Koyu, Yahya Çavuş Şehitliği, Anzakkoyu, 57.Piyade Alayı Şehitliği, Conk Bayırı.

        Sabah kahvaltıdan sonra Feribot ile Gelibolu Yarımadasına geçiyoruz ve   ülkemizin temel taşı olarak kabul ettiğimiz, babaların oğulların, kardeşlerin sırt sırta, omuz omuza savaştığı bizi biz yapan, bizi bir yapan Çanakkale Muharebelerinin şehitlikleri turumuza başlıyoruz.  Göreceğimiz ilk yer 1461- 1462 yıllarında Fatih Sultan Mehmet Han tarafından İstanbul’un fethi sonrasında başta İstanbul’ un daha sonra Çanakkale Boğazının güvenliği için boğazın en dar yerine kurulmuş olan Kilitbahir Kalesi olacak. Rehberimizden Kilitbahir ve Çimenlik Kaleleri ve Çanakkale Boğazı hakkında vereceği bilgileri dinledikten sonra turumuza devam ediyor ve yine panoramik olarak Gelibolu Yarımadası içindeki en büyük tabya olan Namazgâh Tabyasını ardından Rumeli Hamidiye Tabyasını görerek Çanakkale Muharebeleri kahramanlarından Seyit Onbaşı diye tanıdığımız kahramanımızın görev aldığı Rumeli Mecidiye Tabyası’na ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrasında Rumeli Mecidiye Tabyasını ziyaret ediyor ve Seyit Onbaşı heykeli önünde fotoğraflarımızı çektikten sonra rotamızı Alçıtepe Köyü’ ne çeviriyoruz. Kızılay Müzesi ziyaret ediyor ve tarihe  tanıklık ediyoruz. Gerek ses efektleri, gerek görsel efektlerle savaş alanları içerisinde ziyaretçileri en çok etkileyen yerlerden biri olan müzemizi de ziyaret ettikten sonra Çanakkale Şehitleri Abidesi'ne doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra ülkemizin en anlamlı ve en güzel anıtı olan Şehitler Abidemize ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrasında abideyi ve şehitlik alanını ziyaret etmek  için serbest zaman veriyoruz.

        Serbest zaman sonrasında Seddülhabir Köyü, Ertuğrul Koyu’ na gidiyoruz. 25 Nisan 1915 günü Kara Muharebelerinin başladığı ilk gün İngiliz askerleri tarafından çıkartma yapılan koyu görüyor, Yahya Çavuş Şehitliğini ziyaret ediyor ve Ertuğrul Tabyası önünde fotoğraf molası verdikten sonra öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Yemek molamız ardından rotamızı yarımadanın kuzeyine, kara muharebelerinin en kanlı yaşandığı bölgelere doğru çeviriyoruz. İlk ziyaret noktamız Anzak (Avustralya ve Yeni Zelanda Askeri Birlikleri) Koyu ve Anzak Tören Alanı olacaktır. 18 Mart 1915 deniz muharebeleri zaferimiz sonrasın da cephede yaşanan olayları ve her iki tarafında kara muharebeleri için yaptığı hazırlıkları, savaş planlarını rehberimizden  dinleyerek ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ise ülkemizin kurucusu, ebedi lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün tarih sahnesinde adını ilk kez duyurduğu ve bir nevi doğduğu yer olarak bildiğimiz unutulmaz 57.Piyade Alayı Şehitliğine gidiyoruz. Yarbay Mustafa Kemal Bey (Atatürk) 25 Nisan 1915 günü tarihe altın harflerle yazılmış şu emrini 57.Alay’a vermiştir. “Ben size taarruzu emretmiyorum, ben size ölmeyi emrediyorum.”

        Şehitliğimizi ziyaretimiz sonrasında Çanakkale Muharebelerinin dönüm noktasını olan, tarihimizde kahramanlık anılarımıza ev sahipliği yapacak olan Conk Bayırı’ na gidiyoruz. Tüm savaş boyunca kanlı muharebelere ev sahipliği yapmış ve Albay Mustafa Kemal Bey’in bir şarapnel parçasıyla 10 Ağustos 1915 günü göğsünden vurulduğu yeri ziyaret ederek, rehberimizden bölge ve Ağustos Muharebeleri hakkında anlatımları dinleyerek Anafartalar Ovası’ nı seyrediyoruz. Conk Bayırı ziyaretimiz sonrasında Çanakkale’ ye dönüyoruz. Otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeğinden sonra isteyen arkadaşlar ile Çanakkale sahil gezilecek. Truva Atı, güneş saati, çay bahçeleri, cafeler, heykeller Çanakkale’nin sahil şeridi olan Kordon’da yer alıyor. Her mevsim poyrazını eksik etmeyen Kordon’da bir yürüyüş yaparak Çanakkale’nin havasını iyice depolamak güzeldir.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak. (dâhildir.)

Öğle Yemeği: Gelibolu’da  alınacak. (Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde veya restorantta  alınacaktır. (dâhildir.)

Konaklama:Çanakkale Otel

 

4. GÜN: Çanakkale Merkez- TRUVA ANTİK KENTİ- Çimenlik Kalesi –Nusret Mayın Gemisi Müzesi- Aynalı Çarşı- Saat Kulesi -

   Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılacağız ve eşyalarımızı aracımıza yerleştireceğiz. Çanakkale merkezi gezmeye başlayacağız. İlin eski merkezi Biga olup, Cumhuriyet döneminde, Çanakkale Savaşlarında kazanılmış olan zaferlerden dolayı ilin ismi ve merkezi Çanakkale olarak değiştirilmiştir. İlin isminin kökeni ise yörede çok gelişmiş olan çanak-çömlek zanaatinden gelir.

     Çanakkale merkezde gezilecek yerler arasında Çanakkale ile özdeşleşen Truva atı var. Çanakkale’de iki farklı Truva atı bulunuyor. Orijinal Truva Atı, Truva Antik kentinde yer alıyor. Çanakkale’nin merkezi olan Kordon’daki Truva atı ise Brad Pitt’in baş rolünde oynadığı Troy filminde kullanılan Truva Atı. Filmde kullanılan at sergilenmek üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Japonya’dan Çanakkale’ye getiriliyor. Troy filminde kullanılan Truva Atı’nın etrafında bir güneş saati yer alıyor. Dünyanın ilk takvimli güneş saati olan bu saat, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Astrofizik Araştırma Merkezi ve Gözlemevi tarafından Çanakkale Kordon’a yerleştirilmiş.

   Çanakkale Saat Kulesi,  Çanakkale Deniz Müzesi, Çimenlik Kalesi ve  Aynalı Çarşı gezilecek. Alışveriş için serbest zaman verilecek. Öğle yemeğinden sonra Truva Antik Kenti’ne gideceğiz.

   Homeros’un İlyada Destanı’nda bahsedilen Troya Savaşı’nın yapıldığı yer olarak da bilinen Troya Antik Kenti UNESCO Dünya Miras Listesi’ne 1998 yılında girmiştir. MÖ 3000 yılına kadar uzanan tarihi geçmişi ile dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan kent, Çanakkale il sınırları içinde yer almaktadır. Troya’da 1871 yılından itibaren yapılan kazılar, kentin tarihi boyunca defalarca kurulup yıkıldığını ortaya koymuştur. Dokuz kent katmanının yanında kırk iki yapı katı ortaya çıkarılmıştır. Tarihte ünlü Troya savaşı da yine bu antik kentte geçmiştir. Tarihinden ötürü Dünya'nın en ünlü antik kentleri arasında yer almaktadır. Tarihte Dünya'nın ilk güzellik yarışmasının da bu antik kentte yapıldığı bilinmektedir.

Truva Antik Kent gezilip, fotoğraflar çekildikten sonra dönüş yolculuğumuz başlayacak.

Sabah Kahvaltısı: Otelde    alınacak. (dâhildir.)

Öğle Yemeği: Çanakkale’de      alınacak. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Dönüş yolunda alınacaktır. (Ekstra)


GERMETA TRAVEL A 6829 –  0 352 201 11 11 – www.germetatravel.com

Gezmeyi Sevenler Grubu  -   www.gezmeyisevenlergrubu.com 

Necla Ünsal  0505 293 6311  -  Naim Ünsal  0554 511 0356 – Ofis:Özal Plaza 0352 201 1111

Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

* Kayıtlarda; İsim, Telefon ve T.C. Kimlik numaranız gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı,Müze Kartı,Öğretmen,Öğrenci,Memur kimliği, emekli kartlarınızı yanınızda blundurunuz.

  *Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir,diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 indirim uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti ücreti ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;                  46 Kişilik Travego ,Fortuna Otobüs vb.

                         27 Kişilik Sultan ,Novo Lüx  Midibüs vb.

                         19 Kişilik Crafter ,Sprinte Minibüs 

 

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.


2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.


B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.


C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.


D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs  ile,

15-17 kişi Siprınter  Mercedes veye Wolswagen Volt  minibüs ile tur yapılır.


Tura Dahil Olan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Tura Dahil Olmayan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Rota Bilgisi

BursaCumalıkızık -Gölyazı -Ulubat Gölü-Bandırma-Çanakkale--Eceabat Kilitbahir Kalesi -Gelibolu- Alçıtepe-Şehitlikler-Çimenlik Kalesi- Aynalı Çarşı - Nusret Mayın Gemisi Müzesi - Saat Kulesi ve Truva Antik Şehir


Süre/Gün Bilgisi

4 Gün - 3 Gece - 2 Gece Konaklı (Yarım Pansiyon)


Konaklama Bilgisi

Otel (Yarım Pansiyon)


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla