+90 (352) 201 11 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

ÇANAKKALE-EDİRNE- GÖKÇEADA TURU ( uçakla)

Edirne,GökçeAda,Kırklareli,Gelibolu,Tekirdağ,Çanakkale ,İğneada,Karaağaç,

Uçak ile Kayseri’den İstanbul Sabiha Gökçen veya Atatürk Havaalanı’a varış.Havaalanından bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Rehberimiz eşliğinde Trakya turumuza başlıyoruz.

1.Gün : İĞNEADA-BEĞENDİK-LONGOZ- DEMİRKÖY- TEKİRDAĞ- EDİRNE
Sabah kahvaltısını Çerkezköy’de aldıktan sonra Tarihi Liman Köy Deniz Feneri'ni görme imkânı buluyoruz. Bulgaristan sınırındaki Beğendik Köyü ziyareti ardından İğne Ada'ya dönüp longoza hareket ediyoruz. Longoz (Su basar) tipi ormanlık alanı; Kışları sularla kaplanan ormanlık alan anlamına gelir. Dünyada Amazon, Afrika Kongo Havzası, Türkiye'mizde de İğne Ada'da ve Karasu'da bulunmaktadır. Ulusal ve Avrupa ölçeğinde korunabilmiş en önemli su basar (longoz) ormanının yer aldığı İğne ada Bölgesi içerdiği farklı eko sistemleriyle yöredeki birçok hayvan türü için kaliteli ve farklı yaşam alanları oluşturmaktadır. Eşsiz bir doğaya sahip longozun gezilmesi ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Kırklareli'ye hareket ediyoruz, Kırklareli Müzesi Hızırbey Camii ve Bedesteni, Kırklar Şehitliği burada göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Edirne’de konaklamak üzere yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün : EDİRNE-KARAAĞAÇ-PAZARKULE- TEKİRDAĞ
Sabah kahvaltıdan sonra Edirne şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Karaağaç Bölgesi, sonrasında ise Tunca ve Meriç nehirleri üzerinden Karaağaç Bölgesi'negeçip, Yunanistan Sınır Kapımız olan Pazar Kule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Sınır kapısının görülmesi ardından Karaağaç merkeze hareket edip, Karaağaç Tren İstasyonu ve Lozan Anıtı'nı gezip, ardından Trakya Üniversitesi tarafından restore edilerek günümüzde Sağlık Müzesi olarak hizmet veren II. Beyazıt Külliyesi, Kırkpınar Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi, Adalet Kasrı'nı geziyoruz. Ardından Mimar Sinan'ın ''Ustalık Eserim'' dediği Selimiye Camii ve Bedestenini gezip öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında ise Babaeski'ye hareket ediyoruz burada ise Cedit Ali Paşa Camii ve Sinan Köprüsü gezimizi tamamlayıp Lüleburgaz'a geçiyoruz. Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi gezisi sonrası Tekirdağ'a gidiyoruz.Tekirdağ’ın panoromik gezilmesinden sonra açık olduğu takdirde Namık Kemal Evi'ni geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: KABATEPE İSKELESİ - GÖKÇEADA –DEREKÖY – TEPEKÖY-– BADEMLİ KÖYÜ – ZEYTİNLİ KÖYÜ – KALEKÖY

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Kabatepe İskelesi’ne ulaşıyor ve bir süre feribot saatini bekleyip sahildeki kafeteryada serbest olarak çay kahve içtikten sonra ilk feribotla adaya geçiyoruz. Keyifli bir yolculukla adaya ulaşıp iki Rum köyünü gezmeye gidiyoruz. İlk olarak neredeyse tamamı terk edilmiş 1950 haneli, içinde sineması ve iki kilisesi olan, eskiden Türkiye’nin en büyük köyü ünvanına sahip olan Dereköy’ü geziyoruz. Ardından koruma altındaki bir diğer Rum köyü olan Tepeköy köy ve Bademli Köyü’nü geziyoruz. Ardından ada merkezinde alışveriş molası. Sonrasında adanın keyifli köşelerinden biri olan Kaleköy’ü geziyoruz. Son olarak Zeytinli Köyü’ne gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz meşhur Madam’ın dibek kahvesinden içebilir, tadı damaklarda kalan sakızlı muhallebiden tadabilirler. Daha sonra iskeleye gelerek sırada bulunan aracımızla buluşuyoruz. Öğleden sonra kalkan feribotla adadan ayrılıyoruz. Kabatepe İskelesi’nden Gelibolu’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün: GELİBOLU – ŞEHİTLİKLER - ÇANAKKALE- ÇİMENLİK KALESİ – AYNALI ÇARŞI- TRUVA
Sabah kahvaltıdan sonra Gelibolu’da Şehitlikler turumuza başlıyoruz
1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale Savaşı’nın izlerini bir bir görmeye başlıyoruz.
Kilitbahir Kalesi – Namazgah Tabyası ve Müzesi – Rumeli Mecidiye Tabyası ve Seyit Onbaşı Anıtı
Bigalı Köyü Atatürk Evi – Anzac Koyu ve Tören Alanı – Mehmetçiğe Saygı Anıtı
Kanlı Sırt -57. Alay Şehitliği – Mehmet Çavuş Anıtı –Cesarettepe Arıburun Yarları – Kılıçbayırı-Talat Göktepe Anıtı –Mehmetçik Parkı 261. Rakımlı Tepe – Conkbayırı Conkbayırı Atatürk ve Yeni Zelanda Anıtları – Conkbayırı – Gözetleme Yeri
Şahindere Sargı Yeri Şehitliği – Soğanlı Dere Sargı Yeri Şehitliği – Havuzlar Şehitliği
Çanakkale Şehitleri Abidesi – Morto Koyu -Ertuğrul Koyu Tabyası – Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği – Seddülbahir Köyü – Kanlı Dere- Alçıtepe (Kirte) Köyü
Şehitlik gezimizin sonrasında Ardından tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Bütün haşmetiyle karşılayan Truva efsanesine uygun olarak yapılmış Tahta Atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz.5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kenti gezdikten sonra Çanakkale şehir merkezine gidiyor ve burada Çimenlik Kalesi- Aynalı Çarşı ve merkez geziliyor.İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına doğru yola çıkıyoruz.

Gezi Ücreti: ...............   (  Yılbaşında  belli olacak  ) 

Not:Koltuk numaraları gidişte plandahilinde belirlenir,diğer günler dönerli değişir.

NüfusCüzdanı,Öğretmen,Öğrenci,Memur kimliği ve emeklikartlarınızı almayı unutmayın

Kişi sayısına göre araç değişikliği ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

28 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-27 kişi Novlolüks otobüs  ile,

15-17 kişi Siprınter  Mercedes veye Wolswagen Volt  minibüs ile tur yapılacaktır.


Gezmeyi Sevenler Grubu- Necla Ünsal 0505 293 63 11- NaimÜnsal  0554 511 03 56

germetaTRAVEL -A 6829  Tel. 0352 201 1111 – www.germetatravel.com


Tura Dahil Olan Hizmetler

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

Kayseri-İstanbul gidiş-geliş Uçak bileti ücreti
İstanbul’dan başlayıp İstanbul’da sona eren 4 günlük tur
Programda olan tüm geziler.
Konaklama, 4 Sabah kahvaltısı ve 3 Akşam yemeği
Gezi boyunca otobüste yapılacak ikramlar.
Gökçeada’ya Feribot geçiş ücretleri
Gelibolu’dan Çanakkale’ye Feribot geçiş ücretleri
Zorunlu Seyahat sigortası
Kokartlı Rehberlik ücretleri

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri . Extra içecekler
Gidiş ve Dönüş yolundaki harcamalar
Müze ve Ören yeri girişleri, Teleferik ,Tekne, ( kendi aracımız dışındaki) minibüs ,midibüs, tren,tranvay,fayton vb. araç binişleri  (isteğe bağlı)


Rota Bilgisi

Edirne->GökçeAda->Kırklareli->Gelibolu->Çanakkale->Tekirdağ ->İğneada->Karaağaç->


Süre/Gün Bilgisi

28-31 Mart 2020 -4 Gece 4 Gün- 3 Gece Konaklı - 4 Kahvaltı 3 Akşam Yemeği


Konaklama Bilgisi

Otel (Yarım Pansiyon)


Ulaşım Bilgisi

*Otobüs


Vize Bilgisi

Vizesiz

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla