+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

D.KARADENİZ ve YAYLALAR TURU (5 GÜN)

5 gün - 4 gece - 3 gece Konaklı - 3 Akşam Yemeği 4 Kahvaltı – Yarım Pansiyon

D.KARADENİZ veYAYLALAR TURU

4-5-6-7-8 Ağustos 2021

5 gün - 4 gece- 3 gece Konaklı- 3 Akşam Yemeği 4 Kahvaltı –Y. P.

Samsun-Ordu-Boztepe-Giresun-Kuzalan Tabiat Parkı-MaviGöl - Trabzon-Maçka-Sümela Manastırı-Akçaabat-Uzungöl- Demirkapı(Haldüzen) Yaylası –Yedigöller Bölgesi-Balıklı Göl-Aygır Gölü-Ayder Yaylası- Fırtına Vadisi- Çat Vadisi-Çinçiva (ŞenyuvaKöyü)-Zilkale- Palovit Şelalesi-Badara Yaylası-Gito Yaylası-Pazar-Hamsiköy-Zigana Geçidi-Gümüşhane

İş Bnk  Kredi Kartına  3 TAKSİT

PANDEMİ SÜRESİNCE

Covid-19 Kurallarınca

TARİH


  Kredi kartına

   3 TAKSİT

2-3 Kişilik Aynı Aile odada Kişi başı

Tek Kişi

Oda fiyatı

2-6 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

6-12 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

0-2 Yaş

4-8 Ağus.2021

5 gün 4 gece

1.195 TL

1.375 TL

tek oda

595 TL%50 in.

775 TL%35.in

0 TL

 

 

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

Lüks Otobüsle  Hijyen Şartlarında  Ulaşım
Programda olan Tüm Geziler


3 gece YP konaklama.

4 kahvaltı (İlk gün kahvaltı dahil)
3 Akşam yemeği,

Ayder yolunda Tulum

Toplu Milli Park Girişleri
Profesyonel Rehberlik
Gezi boyunca otobüste yapılacak ikramlar ve su.
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

GEZİ  ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANANLAR:
Yurtdışı çıkış harcı. (50 TL)

Öğlen Yemekleri,Ekstra İçecekler
Müze ve Ören yeri girişleri, Ziplayn, Tekne, Teleferik binişleri. Kendi aracımız dışında binilen Yaylalar ve Batum vb. Minibüs ücretleri, Otobüs,Tren,Tranvay biniş ücretleri

 

TUR PROGRAMI

 

1.GÜN: Çarşamba: Kayseri, Yozgat,Çorum,Samsun  yolu

   İlk Gün akşam saat 22.00’de  Germeta Travel önünde toplanıyoruz. Misafirler otobüse yerleştikten sonra   Yozgat, Çorum  üzerinden Samsun’a  doğru ikramlarımız eşliğinde hareket ediyoruz.

2.GÜN: PERŞEMBE:Samsun,Ordu Boztepe,Giresun,Kuzalan Tabiat parkı ve Mavigöl, Akçaabat,Trabzon

  Samsun’a sabah saat 07:00 gibi ulaşılacak. Rehberimizle buluşacağız.  Onur Anıtı ve Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının canlandırılmasının yapıldığı  Tütün İskelesi gezilecek. Sabah kahvaltısı yapılacak. Kahvaltıdan sonra Bandırma Vapuru gezilecek.

 Ordu’ya doğru yola çıkılacak. Ordu merkezde otobüsümüzü teleferik park alanına bırakacağız.  Teleferik ile  Ordu, deniz ve orman manzarası izleyerek Boztepe’ye çıkıyoruz. Ordu şehri Boztepe’nin yamaçlarına serilmiştir. Denizden 450 m. yükseklikte olup, İlimizin tüm güzelliklerini, Karadeniz’in muhteşemliğini Boztepe’den seyredeceğiz.  Boztepe’de öğle yemeğimizi yedikten sonra  Giresun’a doğru yola çıkıyoruz.

 Giresun ile ilgili anlatımı dinledikten sonra Dereli ilçesi,  Kuzalan Tabiat Parkı içerisinde bulunan doğa harikası  Kuzalan Şelalesi ve Mavi Göl’e gidiyoruz.  Tabiat parkında geçireceğimiz zamanın ardından Trabzon’a  gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltı:  Samsunda  (dahil)

Öğle Yemeği: Ordu Boztepe’de ( Ekstra)

Akşam Yemeği: Akçaabat’da  (dahil)

Konaklama:  Trabzon’da

 

 

3.GÜN: Cuma:Trabzon,Demirkapı (Haldüzen) Yaylası,Yedi Göller Bölgesi,Balık Gölü,Aygır ,Aygır Gölü

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Trabzon  gezilecek. Ayasofya, Atatürk Evi ve merkez panoramik gezilecek. Çay fabrikası gezimizin ardından Uzungöl’e gidiyoruz. Uzungöl ile ilgili anlatımın ardından serbest zaman. Serbest zamanın sonunda toplanarak  Demirkapı (Haldüzen ) Yaylası’na  gidiyoruz. Öğle yemeği Demirkapı yaylasında yenecek.  Ağaç sınırının son bulduğu 1700 m yükseklikte, hemen ardında Bayburt ili bulunan Soğanlı Dağları eteklerinde kurulmuş bu yaylada yürüyüş yapıyor ve 580 yaşında, tek çivi çakılmadan yapılmış bir yayla evini görüyoruz.  Yedi  Göller bölgesinde hava şartlarına göre uygun olan gezilecek. ( Balık Gölü veya Aygır Gölü) Dimirkapı Yaylası ve  Yedi Göller bölgesini gezdikten sonra Çayeli’nde ki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Çayeliveya Ardeşen’de.

Kahvaltı: Otelde(dahil)

Öğle Yemeği:  Demirkapı Yaylasında ( Ekstra)

Akşam Yemeği: Çayeli veya Ardeşen’de(dahil)

Konaklama:  Çayeli’nde veya Ardeşen’de 

 

4.GÜN: PERŞEMBE:Çamlıhemşin,Fırtına Vadisi,Çat Vadisi,Şenyuva Köyü (Çinçiva),Zilkale,Palovit Şelalesi,Badara yaylası,Gito Yaylası,Ayder Yaylası

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Çamlıhemşin’de bizi bekleyen minibüslere binerek  birçok diziye ve filme doğal set olan mekânlardaki gezimize başlıyoruz. Fırtına Vadisi içindeki önemli vadilerden Çat Vadisi’ne giriyoruz ve Ortan köyünden geçerek “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva; günümüzde Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuza   tarihi ticaret yolunu korumak için vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zilkale ile devam ediyoruz. Zilkale ile ilgili anlatımı dinledikten ve fotoğraf çekiminden sonra tekrar araçlara binerek Palovit Şelalesi’ne gideceğiz. Rize’nin her yanı cennet gibi, her yanı görülesi güzellikte. Gittiği zaman tek bir doğal güzelliğini bile kaçırmak istemiyor insan. Palovit Şelalesi de bu çevreye seyahat edenlerin görmeden asla dönmemesi gereken yerlerden biri. Etraf yemyeşil, sessiz, bakir… Sadece şelalenin çağıldamasını duyuyorsunuz. İnsanı huzura kavuşturuyor Palovit Şelalesi.

Palovit Şelalesi’nden sonra bulutların komşusu  Badara Yaylası’na gidiyoruz. Bulutların karasında kaybolmak, dünyanın tepesinde hissetmek isteyenlerin uğrak noktalarından olan Badara Yaylası. Görkemli çam ağaçları ile çevrili, yılın her ayı başı karlı ve dumanlı dağ manzarası ile bu güzel yaylaya hayran olmamak mümkün değil. İstediklerinizi hele ki böylesine huzur kokan yerleri ziyaret etmeyi ertelemeyin derim. Birkaç film ve reklama ev sahipliği yaptı yani zaman ilerledikçe burayı bu kadar bakir bulamayabilirsiniz. Öğle yemeğimizi yaylada yiyeceğiz. Gito Yaylasına geçeceğiz.

Gito Yaylası, son yıllarda gezginler tarafından keşfedilmiş, görmeye gelenlere can alıcı manzaralar sunan Rize’nin el değmemiş muhteşem bir yaylasıdır.  Doğa tatili arayanların, nefes kesici bulut denizini görmek isteyenlerin, endemik bitkilerin çokça bulunduğu, doğal yapısı henüz bozulmamış, doğa aşıklarının mutlaka gitmesi gereken bir yaylalardan biri haline gelmiştir. Gito Yaylası’da zaman geçireceğiz. Bulutlar ayaklarınızın altında, mavi ile yeşilin sonsuz güzelliğinde salıncakta sallanmak gibi.

Konaklama ve akşam yemeği ,için Ayder Yaylası’na geçeceğiz. Otele yerleşme ve akşam yemeği. İsteyen akşam yaylayı gezebilir, horon dinlemeye gidebilir.

Kahvaltı: Otelde(dahil)

Öğle Yemeği:   Şenyuva veya Zilkale (Ekstra)             

Akşam Yemeği: Ayder Otelde(dahil)

Konaklama:  Nehirim Otel


5.GÜN: PERŞEMBE:Ayder Yaylası,Pazar,Trabzon,Sümela Manastırı,Maçka,Hamsiköy,Zigana Geçidi, Gümüşhane

   Sabah Ayder Yaylası manzarası eşliğinde  kahvaltımızı yapıyoruz.  Aracımızla Gelintülü Şelalesi’nin karşısına kadar gidiyoruz. Rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Buluşma noktası bildirildikten sonra közde kahve molası veriyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde fotoğraf çekerek, alış veriş yaparak, horon ile halay çekerek  yayla merkezine iniyoruz. Buluşma noktasında otobüsümüze binerek  Fırtına Vadisi’ne gidiyoruz.  Fırtına Deresi  üzerinde zıplayn heyecanı yaşayacak, tarihi köprü üzerinde fotoğraflar çekeceğiz.

Öğle yemeği’ni  Pazar’da Çınaraltı  Restoranda  yiyeceğiz. Trabzon  Atatürk Evi ve Ayasofya gezilecek. Maçka’ya hareket edeceğiz. Maçka’dan minibüslere binerek Sümela Manastırı’na gidilecek. . Manastır Trabzon’un Maçka ilçesinin Altındere köyü sınırları içinde yer almaktadır. Altındere vadisine hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılır.  Manastırı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Maçka’ya dönüp  otobüsümüze binip Hamsi Köy’e gideceğiz. Hamsi Köyde akşam yemeğimizi yedikten sonra

Zigana Geçidinden geçerek Gümüşhaneye varacağız. Gümüşhane’de pestil alışverişi yapacak ve Kayseri’ye döneceğiz.

Kahvaltı:            Otelde (Dahil)

Öğle Yemeği:     Pazar’da  ( Ekstra)

Akşam Yemeği: Hamsi Köyde  veya Yolda( Ekstra)


Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

* Kayıtlarda; İsim, Telefon ve T.C. Kimlik numaranız gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı,Müze Kartı,Öğretmen,Öğrenci,Memur kimliği, emekli kartlarınızı yanınızda blundurunuz.

  *Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir,diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 indirim uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti ücreti ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;                  46 Kişilik Travego ,Fortuna Otobüs vb.

                         27 Kişilik Sultan ,Novo Lüx  Midibüs vb.

                         19 Kişilik Crafter ,Sprinte Minibüs vb. araçlar kulla

 

GERMETA TRAVEL - A 6829 –  Ofis:Özal Plaza   0 352 201 11 11 

www.germetatravel.com     www.gezmeyisevenlergrubu.com 

Necla Ünsal  0505 293 6311  -  Naim Ünsal  0554 511 0356  
İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.


2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.


B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.


C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.


D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs  ile,

15-17 kişi Siprınter  Mercedes veye Wolswagen Volt  minibüs ile tur yapılır.


7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.


Tura Dahil Olan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Tura Dahil Olmayan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Rota Bilgisi


Süre/Gün Bilgisi

5 gün - 4 gece - 3 gece Konaklı - 3 Akşam Yemeği 4 Kahvaltı – Yarım Pansiyon


Konaklama Bilgisi

Otel (Yarım Pansiyon)


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla