+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

GÜNEY EGE TURU

10-11-12-13-14 Temmuz 2024 - 5 gün 3 Gece Konaklı - 4 kahvaltı 3 Akşam Yem - Bol denize girebilme

Tur Tarihleri

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi

10-07-2024

14-07-2024

www.germetatravel.com

İNSTAGRAM: Germeta_Travel3350

Necla Ünsal 0505 293 63 11 - Naim Ünsal 0554 511 03 56

Türsab no: A-6829 – Ofis: Özal Plaza-Kayseri Tel: 0352 201 11 11

GÜNEY EGE TURU

ANTALYA – KAŞ - FETHİYE

10 Tem. çıkışlı 11-12-13-14 Temmuz 2024

5 gün 4 gece 3 gece Konaklı  4 kahvaltı 3 Akşam Yemeği

( 2 Tekne Turu, Denize girme imkanı ) Manavgat, Antalya, Kemer,Finike,Demre,Kaş,Kalkan,Patara,Fethiye,Ölüdeniz,12 ADALAR, Kayaköy, Göcek, Dalyan, İztuzu
TARİH 


2-3 Kişilik  odada Kişi başı

Tek kişilik oda fiyat farkı


3-9 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

0-2 Yaş

10 Tem. çıkışlı 11-12-13-14 Temmuz

9.450 TL 2000 TL8.500 TL


TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

 • Lüks Otobüsle Ulaşım
 • Programda olan Tüm Geziler
 • 4 kahvaltı fiyata dahildir (İlk günkü  kahvaltı dahil)
 • 3 gece konaklama.
 • 3 Akşam yemeği,
 • Toplu Milli Park Girişleri
 • Profesyonel Rehberlik
 • Gezi boyunca otobüste su ikramı
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR:

 • Öğlen Yemekleri, Ekstra İçecekler
 • Müze ve Ören yeri girişleri,
 • Tekne Turları
 • Kendi aracımız dışında binilen Minibüs ücretleri

TUR PROGRAMI 

1. GÜN: Güzerah; Kayseri ve Avanos’dan akşam saat  21.00’de  Nevşehir, Aksaray, Konya, Akseki, Manavgat üzeri Antalya’ya doğru hareket edilecek.

2. GÜN:  MANAVGAT ŞELALESİ – ANTALYA - KEMER – TEKİROVA – FİNİKE – DEMRE – KAŞ

       Sabah erken saatte 07:00 gibi Antalya Manavgat Şelalesi’ni göreceğiz. Manavgat Nehri’nin sularının, 4-5 metre yükseklikten döküldüğü Manavgat Şelalesi,  Türkiye’nin en ünlü şelalelerinden. Her ne kadar döküldüğü yükseklik fazla olmasa da yarattığı görsellik görülmeye değer. Vereceğimiz kısa moladan sonra Antalya yolculuğumuza devam ediyoruz.

       Sabah kahvaltımızı Antalya  restoranda alıyoruz. Antalya turumuza, Hadrian Kapısı’dan başlıyoruz. Hadrian Kapısı Antalya’nın en güzel antik eserlerinden birisidir. Bu kapıdan girdikten sonra surlar içinde bizleri Yivli Minare gibi önemli tarihi eserler karşılayacak. 1972 yılında Antalya iç limanı ve Kaleiçi semti, özgün dokusu nedeniyle "Gayrimenkul Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulu" tarafından "SİT bölgesi" olarak koruma altına alınmıştır. Kaleiçi’ne iniyoruz. Kaleici Panoramic Elevator ile Antalya  manzarası izlemek ve Kaleiçi’ni gezmek için kısa zaman vereceğiz.

Süre sonunda Cumhuriyet Meydanı’nda toplanıp Antalya’yı panoramik görerek Kaş yolculuğumuza başlıyoruz.

       Kemer’e ulaşacağız. Batı Toros Dağları'nın eteklerinde ve 52 kilometre kıyı şeridi boyunca uzanan Kemer ilçesi, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Kemer'in başta gelen özelliği doğal güzelliğidir. Deniz, orman ve dağlar bir noktada birleşmektedir.

       Kemer merkezi gezdikten sonra Phaselis Antik Kenti’ne gidiyoruz.    Eski Çağ’ın ünlü liman kenti Phaselis, M.Ö. 7. yüzyılda Lakios önderliğinde Rodoslu koloniciler tarafından kurulmuş. 3 limanının sağladığı zenginlik nedeniyle tarihi boyunca korsan saldırılarına maruz kalmış. Koyun muhteşem güzellikteki  deniz kıyısında dinlendikten sonra antik kenti gezmeye başlıyoruz. Liman Caddesi,  Agora Tiyatro,  Zeus Tapınağı, Hadrian Kapısı, Su Kemerleri’ni  rehberimizin anlatımı ve deniz manzarası eşliğinde gezeceğiz. Öğle yemeğimizi alacağımız Uluçınar Şelale tesislerine doğru yola çıkıyoruz. Antalya Kemer'den 30 km. uzaklıkta olan Ulupınar, Olympos dağlarının eteğinde eşsiz güzellikleri içinde kurulmuş, yeşilliklerle ve serin sularla bütünleşmiş şirin bir köy. Yemek , çay ve kahve molamızdan sonra olimpos antik Kenti ve Plajına gidiyoruz. Akdeniz Bölgesi’nin nadide plajlarından birisi olan Olimpos Plajı, Kumluca ilçesine bağlı noktada yer almaktadır. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan plajın önemi oldukça büyüktür. Sakin ve en temiz plaj olma özelliğine sahip plajın tarihi açıdan da önemli bir yere ev sahipliği yapar. Antik kent gezisinden sonra isteyenler Antik uygarlıkların kalıntılarının yer aldığı sahilde denize girebilecek. Daha sonra portakalı ile ünlenmiş Finike’ye geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Finike’de otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Antalya’da  alınacak. (dahil))

Öğle Yemeği: Uluçınar’da alınacak.(Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde  alınacak. (dâhil.)

Konaklama: Finike Otelleri


3. GÜN: Demre  (Noel baba) Myra, KAŞ, KAPUTAŞ HALK PLAJI, KALKAN, PATARA, Antik kenti ve Halk Plajı, FETHİYE

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştiriyoruz. 

       Demre’ye geçiyoruz.  Demre, başka bir deyişle Kale, hatta antik çağlardaki adıyla Myra, başta tarihi kalıntılar olmak üzere görülmeye değer , mutlaka görmemiz gereken yerlerden.  Myra Antik Kenti, varlığı M.Ö 5.YY’a kadar giden kent   hem Likya hem de Roma Dönemlerinde önemli bir yere sahipti. Demre Merkez İlçesi’nde yer alan antik kent,kaya mezarları ve antik tiyatrosu ile ünlü. Nicholas (Noel Baba) Kilisesi, (yapımına Bizans Dönemi’nde (M.S 5. YY) başlanan kilisenin tamamlanması geçirilen depremlerle 11. YY’a kadar sürmüş. Tüm dünyada Noel Baba olarak benimsenen Aziz Nikolas’ın mezarının da bulunduğu St. Nicholas Kilisesi Ortodox Hristiyanlar için aynı zamanda bir hac destinasyonu) gezilecek.

Demre’nin gezilmesinden sonra Kaş merkeze geçiyoruz. Yılın neredeyse tamamında güneş alan Kaş, tarihte “Güneş Ülkesi” olarak anılan Likyalılar’a da başkentlik yapmış. Kaş’taki bir çok antik yapı ve antik kent UNESCO tarafindan Dünya Miras Listesi’ne alınmış durumda. Kaş merkezi geziyoruz. Kaş limanında turumuz son buluyor .

       Fethiye’ye doğru yola çıkıyoruz. Kaputaş Plajını da görerek (Bu plajda denize girme önerilmez. Duş ve kabin yoktur.) Kalkan’a geçeceğiz.

     Kalkan, Yunanlı denizciler tarafından 200 yıl önce kurulmuş ve Likya Uygarlığı’nın izlerini taşıyan bir belde. Kaputaş Plajı ve Patara Plajı, Kalkan sınırları içerisinde bulunan, dünyaca ünlü plajlardan iki tanesi. Buranın diğer bir özelliği de nüfus coğunluğunun İngilizlerden oluşması. Kalkan’ı gezip, öğle yemeği yedikten ve hoş sohbet halkı ile çay içtikten sonra  Patara Antik Kenti ve plajına gideceğiz.

       Patara’nın plaji kadar antik kenti de ünlü aslında. Likya Birliği’nin de başkentliğini yapan Patara’da aynı zamanda birlik toplantıları da su an kalıntılarını görebileceğimiz meclis binasında düzenlenmekteymiş. Likya Birliği içerisinde üç oy hakkına sahip altı şehirden biri olan Patara her dönem önemli bir merkez olarak varlığını sürdürmüş. Harika kuma ve denize sahip plajda denize girilecek . Plajda yer alan kum tepeleri görülmeye değer. Eski Türk filmlerindeki birçok çöl sahnesinin burada çekilmiş.

Patara’dan ayrılarak Fethiye’ye doğru yol alıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Fethiye’de.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak. (dahil))

Öğle Yemeği: Kalkan’da alınacak.(Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde  alınacak. (dâhil.)

Konaklama: Fethiye Otel


4. GÜN:FETHİYE - 12 ADALAR TEKNE TURU

       Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Fethiye merkezi dolaşıyoruz. Fethiye Paspatur Çarşısı, kordon vb.

       Saat 10.30’da başlayacak olan 12 Adalar  tekne turumuz için  Fethiye merkez limana geçeceğiz ve teknemize binerek hareket edeceğiz. Tur sırasında ziyaret edeceğiniz koylar sırasıyla Katrancı Adası, Göcek Adası, Atbükü Koyu, Yassıca Adası, Kızıl Ada. Her koyda yaklaşık yarım saat ila 45 dakika arasında değişen yüzme molaları verilmektedir.

       Kızıl Ada; Çam ağacı, defne, keçiboynuzu ve sığla ağaçlarını bu adada sık sık görebilirsiniz. Adanın yüzde kırkını bu ağaçlar kaplamaktadır. Bol oksijene sahip adada güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

       Yassıca Ada; Bazı denizcilik haritalarında Jessica Adaları olarak da geçen bu adanın ismi Yassıcalar’dır. İrili ufaklı birçok adadan oluşan Yassıca Ada mavi ve yeşil rengin buluştuğu cennet adalardan biridir. Adada hiçbir yerleşim alanı bulunmamaktadır.

       Katrancı Adası; Deniz ve ormanın iç içe olduğu ada, doğal bir ortama sahip ve Okaliptus ağaçları ile çevrilidir. Deniz altının eşsiz güzellikleriyle karşılaşacağınız, dalgıçların da uğrak noktalarından biridir.

       Öğle Yemeği; Öğle saatlerinde teknede lezzetli ve doyurucu bir öğle yemeği sizleri bekliyor. Öğle yemeğinde ızgara balık veya tavuk tercih edebilirsiniz. Yanında makarna ve salata ikram edilmektedir.

       Göcek Adası; Adanın, ağaçları denizle iç içe. Çam ağacının kokusunun içinize çektiğinizde huzurla tanışacaksınız. Burada keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.

       Atbükü Koyu; Koyun şekli At kafası şeklinde olduğu için Atbükü  bulunmaktadır. Bu koyda denize girmenin heyecanını tam anlamıyla yaşayacaksınız.

       Tam gün devam edecek 12 Adalar Tekne turumuzdan dönüşte Masmavi sular geri dönüş rotası için bizi bekliyor olacak. Dönüş yolunda farklı adalara ve koylara uğrayarak limana döneceğiz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak. (dahil))

Öğle Yemeği: Tekne Turunda alınacak.(Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde  alınacak. (dâhil.)

Konaklama: Fethiye Otel

5.GÜN: Ölüdeniz, KAYA KÖY, Göcek, Dalyan TEKNE TURU  - İztuzu Plajı DÖNÜŞ

       Sabah kahvaltısınn ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştiriyoruz.  Milattan öncesi çağlara kadar uzanan hayalet bir şehir olan Kayaköy’e  gidiyoruz.  Kayaköy, isminin hakkını da fazlasıyla veren tarihi bir yerleşim merkezi.  Lozan Antlaşması sonrası yapılan nüfus mübadelesi sonucu tekrar yerleşim olmadığı için boş kalan ve döneminde oldukça fazla yerleşik bir nüfusa sahip olan Kayaköy’e uğruyoruz. Köy içinde yapılan yürüyüş ve fotoğraf çekimleri sonrası Eski Kiliseyi görerek bilgi aldıktan sonra Ölüdeniz’e hareket ediyoruz. İsteyen misafirlerimiz  Babadağ Teleferik ile Yamaç Paraşüt alanına geçebilir.) Ölüdeniz dönüşü arkadaşlarımızı teleferik alanından alarak Dalyan’a hareket ediyoruz. Göcek’e geçerek öğlen yemeği yiyoruz.

       Öğle yemeğinden sonra Dalyan’a ulaşıyoruz.  Dalyan  tekne turu için iskeleye geçiyoruz. İskeleden  Hareket, İztuzu Plajı (Kaplumbağa Plajı) Kanal Gezisi, Kral Mezarları.

       Bu unutulmaz nehir gezisi esnasında, Caretta Caretta kaplumbağalarının son yumurtlama yerlerinden biri olan ve bir tarafı deniz diğer tarafı tatlı su ile çevrili İztuzu plajı, Antik Karia medeniyetine ait Kral Mezarları  göreceğiz. Dalyan'da hayat su ile özdeşleşmiştir. Yakın zamana kadar, yaşam tamamen tekne üzerinde idi. Düğünler, konvoy halinde giden tekneler üzerinde yapılırdı. Satılacak mallar, pazarlara tekne ile götürülür, ihtiyaçlar alınıp getirilirdi.

       Dalyan tekne turumuzda  Kaya Mezarları’da görüyoruz.  Eski inanışa göre insanın mezarı ne kadar yüksekte olursa o kadar tanrıya yakın olurmuş ve o yüzden kayalara kazılırmış kralların ve önemli insanların mezarları... Kaunos'luların (Kbid'lerin) muhteşem eserleri olan kaya mezarları Dalyan'ın "Türkiye Tanıtım filmlerinde de sık sık görüldüğü üzere" en önemli simgelerinden birisidir. Kaya mezarları Dalyan'a ister denizden ister karadan ulaşan misafirlerini tarihin derinliklerinden gelen bir sıcaklıkla karşılar.

       İz Tuzu Plajında  2 – 2,5 saat denize girme imkanı sunuyoruz. Duşumuzu aldıktan sonra Kayseri’ye dönüş yolumuza çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak. (Dahil)

Öğle Yemeği: Göcek’de alınacak.(Ekstra)

Akşam Yemeği: Yolda alınacak. (Ekstra)


GERMETA TRAVEL A-6829 - 0 352 201 11 11 - www.germetatravel.com

Facebook: Germeta Travel - Facebook: Gezmeyi Sevenler Grubu

Necla Ünsal  0505 293 6311 - Naim Ünsal 0554 511 0356 - Ofis: Özal Plaza 0352 201 1111

Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

*Kayıtlarda; İsim, Telefon, T.C. Kimlik numaranız ve Doğum Tarihleriniz gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı, Öğretmen, Öğrenci, Memur kimliği ve emekli kartlarınızı almayı unutmayın.

*Tur tarihinden önce WhatsApp grubu kurularak gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

*Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir, diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 46 Kişilik Travego ,Fortuna Otobüs vb.

 27 Kişilik Sultan ,Novo Lüx Midibüs vb.

19 Kişilik Crafter ,Sprinte Minibüs vb. araçlar kullanılır.İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs ile,

15-17 kişi Siprınter Mercedes veye Wolswagen Volt minibüs ile tur yapılır.

7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti parası ve sigorta parası alınır.

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.


Tura Dahil Olan Hizmetler


 • Lüks Otobüsle Ulaşım
 • Programda olan Tüm Geziler
 • 4 kahvaltı fiyata dahildir (İlk günkü  kahvaltı dahil)
 • 3 gece konaklama.
 • 3 Akşam yemeği,
 • Toplu Milli Park Girişleri
 • Profesyonel Rehberlik
 • Gezi boyunca otobüste su ikramı
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler


 • Öğlen Yemekleri, Ekstra İçecekler
 • Müze ve Ören yeri girişleri,
 • Tekne Turları ,Teleferik Ziplayn, binişleri.
 • Kendi aracımız dışında binilen Minibüs ücretleri, Tren, Tramvay biniş ücretleri


Rota Bilgisi

Kemer-> Finike-> Demre-> Kaş-> Kalkan-> Patara-> Fethiye-> Ölüdeniz-> 12 ADALAR-> Kayaköy-> Göcek-> Dalyan-> İztuzu


Süre/Gün Bilgisi

5 gün 3 Gece Konaklamalı


Konaklama Bilgisi

Otel


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi