+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

Hatay-Adana Gurme Turu

9 Aralık 2023 GÜNÜBİRLİK TUR

Tur Tarihleri

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi

09-12-2023

09-12-2023

Hatay-Adana Gurme Turu

Vakıfllı Ermeni Köyü-Samandağ-İskenderun-ADANA

9 Aralık 2023 GÜNÜBİRLİK TURTUR PROGRAMI

      Gece saat 00.15’de  İpeksaray AVM ile Tanzim Satış Mağazası arasında  toplanıyoruz. Misafirler otobüse yerleştikten sonra   Maraş, Göksun, Nur Dağı, Kırıkhan  üzerinden Hatay’a doğru yola çıkıyoruz.

Hatay, insanlığın ilk yerleşim yerlerinden biri, geçmişten günümüze farklı kültürlerin ve farklı inançların bir arada yaşadığı, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış barış, kardeşlik ve hoşgörü kentidir. Sabah harika manzaralar, kır çiçekleri, portakal çiçekleri kokuları eşliğinde Samandağ  Vakıfllı Ermeni Köyü’ne ulaşıyoruz. Tamamen doğal ürünlerden  serpme  köy kahvaltımızı, sıcacık taze köy ekmeği ile birlikte yapıyoruz.

      Kahvaltı dan sonra Vakıflı Köyü’nü, Hazreti Musa'nın toprağa diktiği asasının 'ölümsüzlük suyu' sayesinde yeşermesiyle büyüdüğüne ve 3 bin yıllık olduğuna inanılan  Musa Ağacı 'na gidiyoruz. Musa ağacı yöre halkının yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı olmuştur.

      Samandağ’a geçilecek. Rehber eşliğinde Samandağ merkez, Beşikli Mağarası, Titüs Tüneli, Aziz Simon Manastırı gezilecek.

      Hatay’ın en büyük ilçesi Antakya kültürlerin bir araya gelerek farklı medeniyetleri ortaya çıkardığı eşsiz bir bölge. Samandağ ve Hatay merkezde  deprem felaketinin izleri görülecek. Uzun Çarşı’ya geçilecek. Yöre halkına destek olmak için alışveriş yapılacak.  Burada öğle yemeği yenecek. Habib-i Neccar Cami, Kurtuluş Caddesi, Eski Antakya Evleri, Katolik Kilisesi’nden deprem sonrası kalanlar görülecek. Defne ilçesine (Harbiye) geçiyoruz. Harbiye, Antakya’ya 6 km uzaklıktadır. Vadinin güneyinden çıkan kaynaklar şelaleler oluşturduktan sonra Asi Nehri’ne kavuşur. Helenistik ve Roma dönemlerinde çağlayanlarıyla tanınan ve dünyaca ünlü bir sayfiye yeri olarak  kullanılan Harbiye'de irili ufaklı pek çok şelale mevcuttur. Harbiye gezilecek ve buradaki dostlarımıza geçmiş olsun ziyareti yapılacak.

      İskenderun ilçesini panoramik göreceğiz ve sahilde fotoğraf molası vereceğiz. Dörtyol anayol üzerinde narenciye alışverişi yapılacak ve Adana’ya geçilecek. Adana’da alınacak akşam yemeğinden sonra dönüş yolculuğumuz başlayacak.

      Misafirlerimiz aldığımız noktada bırakılacak. İyi dileklerle vedalaşılacak.


Kahvaltı: Vakıflı Köyü’nde  alınacak. (Ücrete dahil) 

Öğle yemeği: Antakya alınacak. (Ekstra)

Akşam yemeği: Adana’da alınacak.  (Ekstra)


TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

 • Lüks Otobüsle Hijyen Şartlarında Ulaşım
 • Programda olan Tüm Geziler
 • Vakıflı Köyünde kahvaltı fiyata dahildir 
 • Toplu Milli Park Girişleri
 • Profesyonel Rehberlik
 • Gezi boyunca otobüste yapılacak su ikramı 
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANANLAR:

 • Öğle ve  akşam yemekleri, ekstra İçecekler.
 • Müze ve Ören yeri girişleri.

GERMETA TRAVEL A-6829 - 0 352 201 11 11 - www.germetatravel.com

Facebook: Germeta Travel - Facebook: Gezmeyi Sevenler Grubu

Necla Ünsal  0505 293 6311 - Naim Ünsal 0554 511 0356 - Ofis: Özal Plaza 0352 201 1111

Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

*Kayıtlarda; İsim, Telefon, T.C. Kimlik numaranız ve Doğum Tarihleriniz gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı, Öğretmen, Öğrenci, Memur kimliği ve emekli kartlarınızı almayı unutmayın.

*Tur tarihinden önce WhatsApp grubu kurularak gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

*Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir, diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 46 Kişilik Travego, Fortuna Otobüs vb.

 27 Kişilik Sultan, NovoLüx Midibüs vb.

19 Kişilik Crafter, Sprinte Minibüs vb. araçlar kullanılır.İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs ile,

15-17 kişi Siprınter Mercedes veye Wolswagen Volt minibüs ile tur yapılır.

7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti parası ve sigorta parası alınır.

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.Tura Dahil Olan Hizmetler


 • Lüks Otobüsle Hijyen Şartlarında Ulaşım
 • Programda olan Tüm Geziler
 • Vakıflı Köyünde kahvaltı fiyata dahildir 
 • Toplu Milli Park Girişleri
 • Profesyonel Rehberlik
 • Gezi boyunca otobüste yapılacak su ikramı 
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler


 • Öğle ve  akşam yemekleri, ekstra İçecekler.
 • Müze ve Ören yeri girişleri.


Rota Bilgisi

Vakıfllı Ermeni Köyü-Samandağ-İskenderun-ADANA


Süre/Gün Bilgisi

Günübirlik


Konaklama Bilgisi


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi