+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

Hatay-G.Antep Gurme Turu

4-5 Mart 2023 - 2 Gün 1 Gece Konaklı - Y.P. 2 Kahvaltı 1 Akşam Yemeği İş ve Garanti Kredi Kartına 3 TAKSİT


  İş ve Garanti Kredi kartına

  3 Taksit

2-3 Kişilik odada Kişi başı

Tek Kişilik

Oda FARKI

2-11 Yaş

Çocuk

0-2 Yaş

 

 
 

 

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

Lüks Otobüsle Hijyen Şartlarında Ulaşım
Programda olan Tüm Geziler

2 kahvaltı fiyata dahildir (İlk gün kahvaltı dahil)
1 gece YP konaklama.

1 Akşam yemeği ( Set menü )

Toplu Milli Park Girişleri
Profesyonel Rehberlik
Gezi boyunca otobüste su ikramı
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Germeta Travel acente refakatı

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANANLAR:
Öğlen Yemekleri, Ekstra İçecekler

Müze ve Ören yeri girişleri,

Tekne, Ziplayn, Teleferik binişleri.

Kendi aracımız dışında binilen Minibüs, Tren,Tranvay biniş ücretleri

 

TUR PROGRAMI

1.GÜN –CUMARTESİ

    İlk Gün Gece Avanos yolcuları geldikten sonra saat 23.30’da  İpeksaray  arkasında toplanıyoruz. Misafirler otobüse yerleştikten sonra   Maraş, , Göksun , Nur dağı, Kırıkhan  üzerinden  Hatay’a doğru yola çıkıyoruz.

  Hatay, insanlığın ilk yerleşim yerlerinden biri, geçmişten günümüze farklı kültürlerin ve farklı inançların bir arada yaşadığı, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış barış, kardeşlik ve hoşgörü kentidir. Sabah harika manzaralar, kır çiçekleri, portakal çiçekleri kokuları eşliğinde Samandağ  Vakıfllı Ermeni Köyü’ne ulaşıyoruz. Tamamen doğal ve yöresel ürünlerden  serpme  köy kahvaltımızı, sıcacık taze köy ekmeği ile birlikte yapıyoruz.

      Kahvaltıdan sonra köy ve Vakıflı Kilisesi gezildikten sonra Samandağ ilçesinde bulunan, Hazreti Musa'nın toprağa diktiği asasının 'ölümsüzlük suyu' sayesinde yeşermesiyle büyüdüğüne ve 3 bin yıllık olduğuna inanılan  Musa Ağacı 'na gidiyoruz. Musa ağacı yöre halkının yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı olmuştur. Samandağ’a geçilecek. Samandağ (Simon Dağı)  Akdeniz’in saklı incisi, gözden ırak kalmış cennetidir. Samandağ ilçesi  3 dağın arasında Asi’nin avucunda kurulmuş. Rehber eşliğinde Samandağ merkez, Beşikli Mağarası, Titüs Tüneli gezilecek.

     Hatay’ın en büyük ilçesi Antakya kültürlerin bir araya gelerek farklı medeniyetleri ortaya çıkardığı eşsiz bir bölge. İlçeye has yöresel lezzetler ise ziyaretçilerin büyük beğenisini kazanıyor.  Antakya’nın tadı damağınızda kalacak enfes yemeklerinden oluşan öğle yemeğimizi yiyoruz. Hatay Uzun Çarşı, Habib-i Neccar Cami, Kurtuluş Caddesi, Eski Antakya Evleri, Katolik Kilisesi gezilecek. Hatay künefesini tatmak ve alışveriş yapmak  için serbest   zamanın ardından Defne ilçesine (Harbiye) geçiyoruz.

       Hatay’ın çağlayanlar bölgesi olan Harbiye, Antakya’ya 6 km uzaklıktadır. Vadinin güneyinden çıkan kaynaklar şelaleler oluşturduktan sonra Asi Nehri’ne kavuşur. Helenistik ve Roma dönemlerinde çağlayanlarıyla tanınan ve dünyaca ünlü bir sayfiye yeri olarak  kullanılan  Harbiye'de irili ufaklı pek çok şelale mevcuttur. Yayladağı'na çıkmadan önce dağın eteklerindeki vadide yer alan şelaleler Hatay Harbiye'nin güzelliklerine güzellik katıyor. Zümrüt yeşili dokusuyla, taşlardan gürül gürül akan sularıyla burayı cennete benzetebilirsiniz. Harbiye’yi gezip su sesleri ve kuş sesleri arasında  çay ve kahve  molasından sonra Harbiye’de ki otelimize  geçiyoruz.

    Saat 20:00 gibi  Yemeğimizi Otelimizde aldıktan sonra  İsteyen arkadaşlarla canlı müzik eşliğinde eğlenmeye gidebiliriz.


Kahvaltı: Vakıflı da  alınacakr (Ücrete dahil) 

Öğle yemeği: Antakya’da alınacak. (Ekstra)

Akşam yemeği: Otelde set menü şeklinde alınıyor. (Tur ücretine dahil)

Konaklama: Hatay Harbiye’de  3***Özcihan otel

 

 

2.GÜN - PAZAR

   Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Hatay merkeze dönülecek. Asi Irmağı kıyısı ve merkezden geçilerek St. Pierre Kilisesi’ne gidilecek.  Saint Pierre Kilisesi kendilerini ilk kez “Hristiyan” olarak adlandıran insanların dinsel yaşamlarına tanıklık etmiş. St. Pierre Hristiyanlığın Katolik, Ortodoks ve Protestanlık mezheplerine ayrılmadan önceki ilk kilisesi olarak biliniyor.

     Kiliseden sonra  Antakya'da gezilebilecek en önemli yerlerden biri Antakya Müzesi’ne  gidilecek. Antakya Mozaik Müzesi, Tunus Mozaik Müzesi'nden sonra dünyanın 2. en büyük koleksiyonuna sahiptir.

      Müze gezisinden sonra Antakya’ya veda ederek Kırıkhan üzerinden Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.

      Gaziantep’de ilk durağımız Gaziantep Kalesi olacak. Kalenin gezilmesinin ardından yemek için serbest zaman verilecek. Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı ve Tarihi Gümrük Han gezilecek. Alışveriş ve Tarihi Tahmis Kahvesi içmek için verilen zaman sonunda toplanarak Kahraman Maraş’a doğru yola çıkılacak. Burada dondurma alışverişinden sonra Kayseri’ye dönüş yolculuğumuz başlayacak.

      Tur bitiminde arkadaşlarımızla yeni bir turda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

Kahvaltı:  Otelimizde alınıyor (Ücrete dahil) 

Yoldaki Öğle yemeği ve  Akşam yemeği: Gaziantep’de. (Ekstra)

 


GERMETA TRAVEL – A 6829 – ÖZAL PLAZA  0 352 20111 11

Necla & Naim Ünsal  0 505 293 63 11  -  0 554 511 03 56 - 

www.germetatravel.com    -   www.gezmeyisevenlergrubu.com

(Gezmeyi Sevenler Gurubu  Sırrı Ünsal 0551431 9407 )

 

 

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.


2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.


B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.


C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.


D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs  ile,

15-17 kişi Siprınter  Mercedes veye Wolswagen Volt  minibüs ile tur yapılır.


7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti  parası ve sigorta parası alınır.

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.


Tura Dahil Olan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Tura Dahil Olmayan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Rota Bilgisi

Vakıflı Ermeni Köyü – Samandağ – Defne - Gaziantep


Süre/Gün Bilgisi

2 Gün 1 Gece Konaklı - Y.P.


Konaklama Bilgisi

Otel


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla