+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

Kars Turu

Kars, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri Sarıkamış 12-15 Ocak 2023 4 Gece - 4 Gün (YP) - 3 Gece Konaklı -3 Akşam Yemeği- 3 Kahvaltı

GERMETA TRAVEL

KARS  TURU


Kars, Çıldır Gölü,  Ani Harabeleri,  Sarıkamış

 

12-13-14-15    Ocak                           

26-27-28-29 Ocak  ( Sömestre)   

 4-5-6 -7  şubat                     -                   

 18-19-20-21  Şubat     

4 Gece - 4 Gün  (YP) - 3 Gece Konaklı 

Erzurumda Cağ Kebabı (İlkgün Akşamüzeri) Dahil

2 Akşam Yemeği

3 Kahvaltı. Açık büfe veya serpme

KAFKAS GECESİ  Dans Gösterisi  Dahil

AŞIKLAR GECESİ dahil

 

2-3 Kişilik odada Kişi başı  2.795 TL 

İş ve Garanti Bank Kredi Kartna  3 Taksit

 

PROGRAM

 

1.Gün : Tren Yolculuğu 

 

   Saat 00:15 de Kayseri’de  Doğu Ekspresi’ne yerleşme ve hareket. . . Sabah kahvaltısı serbest olarak tren yemekli vagonunda alınacaktır.  Seyahat süremizce Anadolu'nun kış mevsimde yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. Sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da, beyaza bürünmüş güzel manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek tüm günümüz TCDD Doğu Ekspresi'nde seyahat ederek geçiriyoruz. Ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları alma imkânımız olacaktır. Saat 18.56 da Kars Tren Garına ulaşıyoruz. Gar çıkışında aracımız ile buluşup, otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği:  Doğu Ekspresi’nde , kişilere ait

 

Akşam Yemeği: Trende CAĞ KEBABI

 

Konaklama:   3* İpekyol otel, 3*Karabağ Otel vb

 

Tur Güzergâhı: Kayseri Tren İstasyonu – Sivas Tren İstasyonu – Erzincan Tren İstasyonu – Erzurum Tren İstasyonu – Kars Tren İstasyonu

 

2. Gün: Ani Harabeleri – GagikKilisesi – Havariler Kilisesi– Ebu-l Muneçehr Cami – Çıldır Gölü 
   Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Ani Harabeleri'ne hareket ediyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğiz. Ani Harabeleri gezimiz sonrasında, deniz seviyesinden 1959 metre yükseklikte bulunan, Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kıyısında ki restoranda  Çıldır Gölü’nden tutulan  sarı balık veya  köfteden oluşan öğle yemeği yenecek. (Ekstra) Burada vereceğimiz serbest zamanda, kış dönemlerinde, buz tutan olan göl üzerinde kızakla kısa bir tur yapabilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Değişik aktivitelere katılıyoruz. Serbest zaman sonrasında Kars merkeze dönüyoruz.  Akşam yemeğinden sonra “ Kars Kafkas Dansları gösterisi ve Aşık atışmalarını” izlemek için Kars Kale kafeye gidiyoruz.   Konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Çıldır Gölü kenarında alınacaktır. ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Otelde veya Restoranda  alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

 

Konaklama: 3* İpekyol otel - 3*Karabağ Otel vb 

 

Tur Güzergâhı: Kars – Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Kars

 

 

 

3. Gün : Kafkas Cephesi Harp Tarihi MüzesiSarıkamış Şehitler Anıtı – Katerina Köşkü – Teneke Mahallesi

 

Kars Müzesi – Tren Garı – Vilayet Konağı – PTT Konağı – Hekim Evi – Kale – Oniki Havariler Kilisesi – Taş Köprü 

 

Namık Kemal Evi – Deftarlık Binası – Fethiye Cami

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ni gidiyoruz. Sarıkamış’a gidiyoruz. Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından, Kraliçe Katerina için yapılmış, Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesini görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi’ne gidiyoruz. İsteyen telesiyej ile çam ağaçları ve kar manzaraları eşliğinde yukarıya kayak merkezine çıkabilir. 

 

          Kars merkeze dönerek yöresel yemekleri içeren öğle yemeğimizi alıyoruz. Ruslar’ın  ve Osmanlı İmparatorluğu'nun en fazla  eser bıraktığı doğudaki tek şehir olan Kars şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Kars Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Kars Müzesi, Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Tren Garı, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yerler arasında yer alacak. Gezilerimiz sonrası, şehirde kısa bir alışveriş süresi veriyoruz. (Bu arada Kars Kaşarı ve Gravyer Peynirini almanızı öneririz.) Serbest zaman sonrasında otelimize dönüyoruz.

 

Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile, şehir merkezindeki ışıklandırılmış caddelerde  kısa bir yürüyüş gezisi gerçekleştireceğiz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Kars’ta rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. Kaz eti, piti vb (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Konaklama: 3* İpekyol otel - 3*Karabağ Otel vb
Tur Güzergâhı: Kars Şehir Merkezi – Sarıkamış – Teneke Mahallesi - Kars

 

4. Gün :Doğu Ekspresi ile Tren Yoculuğu

 

   Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, saat 08.00 de hareket edecek olan, Doğu Ekspresi Treni ile Kayseri  Tren İstasyonuna hareket ediyoruz. Saat gece  01:21’da  Kayseri.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Doğu Ekspresi’nde alınacaktır. (Ekstra)
Tur Güzergâhı: Kars Tren İstasyonu – Erzurum Tren İstasyonu – Erzincan Tren İstasyonu –Sivas Tren İstasyonu – Kayseri Tren İstasyonu – Irmak Tren İstasyonu

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 

3 gece yarım pansiyon konaklama
Doğu Ekspresi (Pulman)Vagon gidiş – dönüş tren bileti

 

Profesyonel rehberlik hizmeti
Lüks turizm araçları ile gezi
Açık büfe 3 sabah kahvaltısı
Açık büfe veya set menü  2 akşam yemeği

Erzurum'da Cağ Kebabı ikramı

Kafkas Gecesi Hediye

Aşıklar Gecesi Hediye
Programda belirtilen tüm çevre gezileri

Otopark ve Milli Park giriş ücretleri
1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası

 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 

İkinci koltuklar Bileti ( isteyene ) 

 

Öğlen Yemekleri, yemeklerde alınan içecekler

 

Trendeki Yiyecekler İnsanların kendisine ait
Müze ve örenyeri giriş ücretleri Teleferik,tekne,feribot,kızak binişi (isteğebağlı)

 


 

Not: 

 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

 

* Kayıtlarda; İsim, Telefon ve T.C. Kimlik numaranız gerekmektedir. 

 

*Nüfus Cüzdanı,Müze Kartı,Öğretmen,Öğrenci,Memur kimliği, emekli kartlarınızı yanınızda blundurunuz.

 

  *Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir,diğer günler dönerli değişir.

 

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

 

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

 

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35,  0-6 yaş arası %50 indirim uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti ücreti ve sigorta parası alınır.

 

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;                  46 Kişilik Travego ,Fortuna Otobüs vb.

 

27 Kişilik Sultan ,Novo Lüx  Midibüs vb.

 

19 Kişilik Crafter ,Sprinte Minibüs vb. araçlar kullanılır.

 

GERMETA TRAVEL - A 6829 –  Ofis:Özal Plaza   0 352 201 11 11 

 

Naim Ünsal  0554 511 0356    Necla Ünsal  0505 293 6311 

 

İnstigram: Germeta_Travel3350     www.germetatravel.com    

 

 Facebook: Gezmeyi Sevenler Grubu

 

 

 

 

 

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

 

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 


 

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

 


 

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

 


 

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 


 

D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

 

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

 

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

 

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

 

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

 

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs  ile,

 

15-17 kişi Siprınter  Mercedes veye Wolswagen Volt  minibüs ile tur yapılır.

 


 

7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

 

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

 

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti  parası ve sigorta parası alınır.

 

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

 
Tura Dahil Olan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Tura Dahil Olmayan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Rota Bilgisi

*3 Akşam Yemeği- 3 Kahvaltı *CAĞ KEBABI ikramımız (Erzurum’da) *KAFKAS GECESİ dahil ( Müzikli Yemekli) *AŞIKLAR GECESİ dahil 2795 TL


Süre/Gün Bilgisi

12-15 Ocak 2023 4 Gece 4 Gün, Cağ Kebabı İkramı, Kafkas Gecesi hediye


Konaklama Bilgisi

Otel (Yarım Pansiyon)


Ulaşım Bilgisi

Tren


Vize Bilgisi

Vizesiz

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla