+90 (352) 201 11 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

KONYA -ŞEB-İ ARUS - SİLLE TURU

Konya-Şeb-i Arus - Mevllana-Sille Turu

12 Aralık 2019  saat 06:02da Kayseri’den Konya’ya hareket edilecek.

12 Aralık 2019

            Aksaray Ağaçlı tesislerinde sabah kahvaltısı yapılacak ve Konya’ya hareket edilecek. Konya’da rehberimiz ile buluştuktan sonra ilk durak yerimiz Konya'da bulunan, eskiden Mevlâna'nın dergâhı olan yapı kompleksinde 1926 yılından beri faaliyet gösteren Konya Mevlana Müzesi ve Tarihi Türbe. Müzenin bölümleri gezildikten sonra  Japon Kyoto Parkı’na geçilecek. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2010 yılında hizmete sunulan ve 36 bin metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük Japon Bahçesi olan Konya Japon Parkı, Konya ile Kyoto arasında kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla yaptırılmıştır. Park alanı içerisinde Japon mimari yapısını simgeleyen oldukça güzel bir bina ve diğer düzenlemeler farklı bir mekan ve ortam duygusunu bize yaşatacak.

Japon Kyoto Park gezildikten sonra öğle yemeği yenecek, İnce Minareli Medrese, Sırçalı Medrese, Alaeddin Camii,  (merkez) gezilecek.

            Otelimize geçilecek. Otele yerleştikten sonra akşam yemeği yenecek.

 

13 Aralık 2019

            Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz.

Konya Kelebekler Vadisi ve Çiçek Bahçesi ilk durak yerimiz. 7 bin 600 metrekare büyüklüğe sahip olan Kelebekler Vadisi'nde kelebekler dışında 80 türden fazla bitki yer alıyor. Vadinin bulunduğu alan içerisinde müzeler ve gezi parkurları yer alıyor. Vadi içinde bulunan Tropikal Böcek Müzesi'nde de birçok böcek tanıtımı bulunuyor. Müze içerisinde ayrıca kelebeklerin yaşam döngüsünü gösteren bir de showroom yer alıyor.

Vadi içerisinde 270 bin metrekare yeşil alan, 105 bin metrekare sert alan ve 10 bin metrekare havuz alanı bulunuyor.

Ardından girdiğiniz zaman, binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu benzersiz bir atmosferle karşılaşacağımız  Tropikal Kelebek Bahçesine geçiyoruz. 1.600 m2'lik kelebek uçuş alanı 15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunulan bahçede 98 türe ait 20.000 adet bitki bulunmakta, kelebekler kendi nektar bitkileri etrafında uçarken gözlenebilmektedir.

Doğanın muazzam renkli mücevherleri olan kelebekleri doğal yaşamlarında keşfedeceğiz. Tropikal bir ortamda kelebeklerin birbiriyle ve doğayla olan harmonisine tanıklık edecek ve onların zarif kanatlarının mükemmel desenlerini görme fırsatını yakalayacağız. Böcek köyünde önemli böcek takımlarının gizemli dünyalarına muhteşem bir yolculuk bizleri  bekliyor.

Konyalıları su ile buluşturan ve şehrin yeni cazibe alanı olan Sille Barajı kıyısında kahvemizi içtikten sonra Sille’ye geçiyoruz. Son yıllarda geçirdiği restorasyon çalışmaları sonucunda Sille Kültür Vadisi olarak anılmaya başlayan Sille Ortaçağ’dan Cumhuriyet Dönemine kadar pek çok mimari yapıyı barındırıyor. Kayadan oyularak yapılmış kiliseleri, şapelleri ve evleriyle etkileyici bir mimariye sahip.

MS 327 yılında inşa edilmiş Aya Elena Kilisesi ile tarihin gizlendiği sokaklarda gezmeye başlıyoruz. Şeytan Köprüsü, Ak Manastır, Sille Çay Cami gezilecek. Ufacık yerleşim yerinin ortasından akan akarsuyun iki tarafından da Rum evleri, Günümüzde restore edilmiş   kafe, restoran ve hediyelik eşya dükkanı olarak kullanılmakta olan Rum evleri ve geçmişin izlerini taşıyan sokaklarını geziyoruz. Fotoğraf ve diğer ihtiyaçlar için serbest zaman veriyoruz.

Bizi hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle doyuran Sille’yi gezdikten ve yeterli zaman geçirdikten sonra buradan ayrılıyoruz.

Kayseri’ye dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Not:Koltuk numaraları gidişte plandahilinde belirlenir,diğer günler dönerli değişir.

NüfusCüzdanı,Öğretmen,Öğrenci,Memur kimliği ve emeklikartlarınızı almayı unutmayın

Kişi sayısına göre araç değişikliği ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

28 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-27 kişi Novlolüks otobüs  ile,

15-17 kişi Siprınter  Mercedes veye Wolswagen Volt  minibüs ile tur yapılacaktır.


Gezmeyi Sevenler Grubu- Necla Ünsal 0505 293 63 11- NaimÜnsal  0554 511 03 56

germetaTRAVEL -A 6829  Tel. 0352 201 1111 – www.germetatravel.com


Tura Dahil Olan Hizmetler


Gezi Ücretine Dahil Olanlar:

Otobüsle Ulaşım

Programdaki tüm geziler.

Şeb-i Arus Tören bileti

1 Gece Konaklama ,  2 kahvaltı , 1 Akşam yemeği

Seyahat Sağlık (kaza) Sigortası

Rehberlik (Kokartlı)ücretleri

Gezi boyunca  otobüs içi ikramlar  ve  su.


Tura Dahil Olmayan HizmetlerÖğle Yemekleri . Extra içecekler
Gidiş ve Dönüş yolundaki harcamalar
Müze ve Ören yeri girişleri, Teleferik ,Tekne, ( kendi aracımız dışındaki) minibüs ,midibüs, tren,tranvay,fayton vb. araç binişleri  (isteğe bağlı)


Rota Bilgisi

Şeb-i Arus Tören bileti 1 Gece Konaklama -> 2 kahvaltı -> 1 Akşam yemeği dahil


Süre/Gün Bilgisi

12-13 Aralık 2019 - 1 Gece 2 Gün - 2 Kahvaltı 1 Akşam Yemeği - Şeb-i Arus Tören bileti dahil


Konaklama Bilgisi

Otel (Yarım Pansiyon)


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi

Vizesiz

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla