+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

KUZEY EGE & KAZDAĞLARI ( 5 Gün ) 12-16 Ağus. - 3 Akşam Yemeği ( Canlı Müzikli ) + 4 Kahvaltı

PANDEMİ SÜRESİNCE     Covid-19 Kurallarınca

 

TARİH   

Yarım Pansiyon

2-3 Kişilik 

odada Kişi başı

Tek Kişi   

Oda fiyatı

2-6 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

6-12 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

0-2 Yaş

12-16 Ağ.2021

     3 TAKSİT

1.395 TL

1.595

tek oda

 

695 TL  %50

895 TL  %35

0 TL


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

Lüks Otobüsle Hijyen Şartlarında Ulaşım

Pandemi Koşulları, Hijyen malzemeleri

(Maske,Dezenfektan,Ateş ölçer)

3 gece Yarım Pansiyon  konaklama.

4 kahvaltı Açık büfe alınacak (İlk günki Kahvaltı dahil)

3 Akşam Yemeği Açık büfe veya Set menü alınacak

Programdaki tüm çevre gezileri

Toplu Milli Park Girişleri
Profesyonel Rehberlik
Gezi boyunca otobüste yapılacak ikramlar ve su.
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası7

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANANLAR:

Öğlen Yemekleri ve Ekstra İçecekler
Müze ve Ören yeri girişleri, Ziplayn, Tekne, Feribot, Teleferik  binişleri. Kendi aracımız dışındaki  binilen Minibüs,Midibüs, Otobüs, Servis ,Tren , Tranvay  biniş ücretleri. ( Müze kartı almanız sizin yararınıza olur)

 

 

TUR PROGRAMI

1.GÜN: Güzergah:Kayseri,Nevşehir,Aksaray,Konya ,Afyon,Uşak ,İzmir

  İlk Gün akşam saat 20.30  Germeta Travel önünde toplanıyoruz. Misafirler otobüse bindikten sonra  Kayseri, Konya ,Afyon üzerinden  İzmir’e doğru ikramlarımız eşliğinde hareket ediyoruz.2.GÜN: İzmir – Ayvalık

Sabah saat 08:00’da İzmir girişinde  sabah kahvaltısı yapılacak.  Kahvaltıdan sonra rehberimiz eşliğinde İzmir merkezi geziyoruz. Asansör, Konak Meydanı, Saat Kulesi, Pasaport İskelesi, Cumhuriyet Meydanı, Kordon, Alsancak gezilecek. İzmir Körfezi, İzmir Limanı, Bayraklı Sahil görülerek , Menemen’de Şehit Kubilay Anıtı’na gideceğiz. Anıt ziyaretimizden ve Menemen’in panoramik görülmesinden sonra İzmir Eski Foça’ya geçeceğiz.

 Eski Foça ve Beş Kapılar Kalesi  gezilecek. Sahilde yemek, çay, kahve için serbest zaman verilecek. Serbest zamanın sonunda Aliağa’ya hareket edeceğiz.

Aliağa merkez panoramik gezilecek ve Bahriye Üç Ok Parkı’nda vereceğimiz dinlenme molası sonrası Bergama’ya geçiyoruz. Bergama merkez ,

 Pergamon (Akropolis )Antik kenti ve Bergama Müzesi’ni geziyoruz.

 Bergama’dan Altınova ve Küçükköy’ü de görerek Edremit’e geçiyoruz geçiyoruz. Otele yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği

Sabah Kahvaltısı: İzmir’de’da  alınacak. (dahil))

Öğle Yemeği: Datça’da alınacak.(Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde veya restorantta  alınacaktır. (dâhil.)

Konaklama:  Edremit  4****TERMAL ADRAMİS OTEL       3.GÜN: Ayvalık-Cunda Adası

   Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Ayvalık’ı gezmeye başlıyoruz. Ayvalık, Tarihi Rum Evleri, ünlü Sarımlı Plajı, Cunda Adası, Şeytan Sofrası, birbirinden önemli ve tarihi cami ve kiliseleri ile ufak ama kültür zenginliğimizin en yoğun yaşandığı bölgelerden biri.


   Akdeniz ikliminin etkisinde kalan ve birbirinden güzel plajlara sahip olan bölge deniz tatili kadar kültür turizmi için de zengin olanaklara sahip. Ayvalık’da Ayvalık Çarşısı & Tarihi Ayvalık Evleri, Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Plajı,  Ayazma Kilisesi(Kutsal Su),  Saatli Camii (Agios Yannis Kilisesi), Taksiyarhis Anıt Müzesi,  Çınarlı Camii (Alibey Cami) gezilecek.

    Öğle yemeğimizi de alacağımız, harika manzaralar izleyeceğimiz tekne turumuz için teknemize geçiyoruz. Güzel koylar, manzaralar eşliğinde öğle yemeğimizi teknede yiyeceğiz. Havanın müsaitlik durumuna göre isteyen arkadaşlar koylarda yüzebilecek. Teknemiz bizi Cunda Adası’na götürecek.(Ekstra 90 TL Öğle yemeği içinde)

    Cunda Adası, Balıkesir‘in Ayvalık ilçesine bağlı olan Cunda Adası gezilecek yerler bakımından ülkemizin en dikkat çekici adalarından biri. Adanın bugünkü ismi Alibey Adası olsa da daha çok Cunda Adası olarak biliniyor.

     Cunda Sahili gezecek ve burada meşhur lokmacıdan lokmaları yiyeceğizTaksiyarhis Kilisesi (Rahmi M. Koç Müzesi), Cunda Sahil Çarşısı, Taş Kahve gezilecek.  Aşıklar Tepesi & Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı, Değirmen’i gezmek isteyenler ile tepeye çıkılacak. Buranın gezilmesinden sonra vereceğimiz kahve molasından sonra teknemize binerek Ayvalık’a geçiyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (dâhil.)

Öğle Yemeği:Teknede (Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde alınacaktır. (dâhil.)

Konaklama:  Edremit  4****TERMAL ADRAMİS OTEL

          

4.GÜN: Yeşilyurt köyü-  Küçükköy -  Adatepe-  Altınoluk – Tahtakuşlar– Çamlıbel – Sarıkız Kazdağları  Etnoğrafya  Galerisi- Güre- Kızılkeçili- Zeytinli –Hasan Boğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi 

    Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Kazdağları’na doğru yola çıkıyoruz.

    Kazdağı, doğal ve kültürel kaynak değerleri açısından oldukça zengin bir potansiyele sahip. Bu güzel coğrafya, yerüstü ve yeraltı su rezervleriyle, sıcak ve soğuk su kaynaklarıyla, Biga Yarımadası için tam bir hayat kaynağı. Doğal bitki örtüsü ormanları, sadece bu yöreye münhasır bitki türleri ile sadece ülkemizin değil dünyanın da en önemli ekosistemlerinden birisi.

    Kazdağları turumuzda ilk olarak Edremit’i geziyoruz. Zeytinli Köyüne gidiyoruz. Zeytinli  adını yörenin en önemli ekonomik faaliyeti olan "zeytin"den alır. Zeytinlide minibüslere binerek Sutüven  Şelalesi ve Hasan Boğuldu Göleti’ne gidiyoruz. Göletden dönerken köylü teyzelerden alışveriş yapabiliriz.

    Zeytinliden Kızılkeçili Köyü’ne gidiyoruz. Kazdağlarının eteklerinde  yaklaşık 1300 yıllık bir yerleşim yeridir. Kızılkeçili köyünün en bilindik simgesi ise 855 yaşında olan, 9. asrını yaşayan Anıt ağacıdır. Çınarlı Kahvede çayımızı içtikten sonra Güre’ye geçiyoruz.

     Çamlıbel Köyü’nü gezip Tuncel Kurtiz’in mezarını gördükten sonra Tahtakuşlar Köyüne geçiyoruz. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u almaya karar verdiğinde gemi ve kızakların kerestelerinin için Kazdağları’ndaki ağaçlardan yapılması gerekince tahta işçiliğinde usta olan Tahtacı Türkmenleri’ne yeni bir göç yolu gözükmüş. Padişahın fermanı üzerine develerini yükleyip Kaz Dağları’nın yolunu tutan Tahtacılar, burada Midilli İsyanları’nı bastırmada da kullanılan 67 adet geminin yanı sıra, birçok ahşap malzeme de yapmışlar. Fetih sonrasında buraya yerleşip, Kaz Dağları’nda Türkmen geleneklerini sürdürdükleri köyler kurmuşlar. Köyün en önemli ve aynı zamanda en çok ziyaretçi çeken özelliği, içindeki Alibey Kudar isimli bir öğretmen tarafından kurulmuş, dünya çapında birçok ödül almış olan Etnografya Müzesi. Müzede eski Türk boylarının kültürleriyle ilgili hikayeler, Orta Asya’dan göçten bugüne geçirdikleri sosyolojik evrim hakkında bilgiler yer alıyor. Etnoğrafya Müzesi’ni gezdikten sonra Altınoluk’a geçiyoruz.

Altınoluk’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Altınoluk’u geziyoruz ve Yeşilyurt Köyü’ne gidiyoruz. Kaz Dağları’ndaki ardaşık köylerde Rum’u, Yörük’ü, Türkmen’i yüzyıllarca kardeşçe bir arada yaşamış. Rumlar taştan, Türkmenler ahşaptan, Yörükler de hayvancılıktan anlar, birbirlerinin söküklerini dikerlermiş.  Rum ve Türklerin beraber kurduğu Yeşilyurt Köyü, Kaz Dağıları’nda göçebe yaşan Türkler yerleşik hayata adım attıklarında evlerini yapmaları için Rum taş ustalarıyla anlaşmışlar. Daha sonra o Rumlar da aynı köye yerleşmeye karar vermiş ve beraber yaşamışlar. Daha sonra mübadele ile birlikte Rum nüfus gitmiş olsa da Yörük ve Türkmen nüfus kalmış. Yeşilyurt, uzun yıllar Rum halkı ile Türkler’e ev sahipliği yapmış. Yeşilyurt Köyü, evleri, sokakları gezilecek, kahvesinde çay, kahve içtikten sonra Adatepe Köyü’ne geçiyoruz. Burası ama masal gibi bir köy. Bir çoğu restore edilmiş pembe mavi pencereli, büyük avlulu ve bahçeli taştan evlerin oluşturduğu, tarihi Truvalılara kadar giden, hem Kaz Dağları‘nın ortasında hem denize yakın, üstüne üstlük Zeus Altarı’nın tam da dibinde bir köy. Adatepe Köyü hem güzelliği, hem de vizyonu ile ayrışan bir yer. Rum nüfusu ağırlıklı olmakla beraber, Türklerin de yaşadığı köyde Türkler ve Rumlar Kurtuluş Savaşı’na kadar ahenk içine yaşamışlar. Mahallenin üst kısmında Türkler, aşağıda da Rumlar yaşarmış.

Köy zamanla tenhalaşarak terk edilmiş: Kurtuluş Savaşı sonrası önce mübadele ile Rumlar gitmiş. Yerlerine Girit ve Midilli’den Türkler gelmiş. Sonra nüfus 1950’lerde iyice seyrelerek 1960’larda neredeyse heyalet bir köy haline gelmiş. 1980lerde şehir hayatından kaçan bir grup tarafından keşfedilerek kaderi değişmiş.

Adatepe Köyü’nü gezdikten sonra Orman içinde yürüyerek Zeus Altarı’na gidiyoruz. Zeus Altarı, hem Adatepe’nin hem de köyün sırtını yasladığı, mitolojideki adı İda olan, Hera, Afrodit ve Athena’nın katıldıkları güzellik yarışmasının yapıldığı yer Kazdağları’nın en tepe noktalarından birinde bulunuyor. Burası tıpkı Assos Athena Tapınağı’nda olduğu gibi denize nazır konumuyla nefes kesen manzarası olan bir tepe. Küçükkuyu, Edremit Körfezi ve Midilli ayaklarınızın altında. Mitolojiye göre, Zeus Truva Savaşı’nı bu tepeden izlemiş.  Manzarayı izleyip, fotoğrafları çektikten sonra otelimize dönüyoruz.

Küçükkuyu Zeytinyağı Müzesi ve Sarıkız Kazdağları  Etnoğrafya Galerisi rehberimizin uygun göreceği aralıkta gezilecek.

Konaklama ve akşam yemeği  Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  alınacak. (dahil)

Öğle Yemeği: Altınoluk’da alınacak.(Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde alınacaktır. (dâhil.)

Konaklama:  Edremit  4****TERMAL ADRAMİS OTEL


5.GÜN: Bozcaadası - Behramkale – Asos 

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra  Bozcaada’ya geçmek için Ezine üzeri Geyikli  İskelesine varıyor ve feribotla Bozcaada’ya hareket ediyoruz. Feribotun yanaştığı ada merkezi, adanın tek toplu yerleşim yeri. Ada merkezi, nostaljik sokakları ile şirin bir Ege kasabası havasında. Zamanında kasabanın ortasından geçen dere, Rum ve Türk Mahallesi diye ikiye ayrılmasında rol oynamış merkezin. Artık böyle bir dere ve ayırım yok ama mimari farklarından hangi mahallede olduğunuzu anlamak mümkün.


Rum Mahallesi bakımlı evleri, güzel kapıları, binbir çeşit çiçekleri ile çok dikkat çekici. Mahallenin tam ortasında bir kilise ve saat kulesi yer alıyor. Bir zamanların kahveleri, meyhane ve tavernaları şimdi turistik restoran, kafe ve dükkan olarak hizmet veriyor. Eski Rum evlerinin çoğu yazlık ev, pansiyon ve otel olarak kullanılıyor. Günümüzde yaşayan Rumların sayısı 10'u geçmiyor.


Türk Mahallesi, kıvrımlı sokakları ve ahşap, cumbalı evleri ile belli ediyor kendini. Burada son yıllarda açılan pansiyon ve otellerin sayısında artış görülüyor. Restoranların çoğu Türk Mahallesinin liman bölümünde yer alıyor. Türk ve Rum mahallelerinin eski sokaklarına ve buradaki yaşantılara tanıklık ettiğimiz kısa gezinti yapıyoruz. Rüzgârgülleri manzarasına nazır keyifli bir çay molası veriyoruz.

  Kale, kilise, Şarap fabrikaları, Alay Bey ve Köprülü Mehmet Paşa Cami’leri gezdikten sonra alınabilecek en iyi kalitedeki zeytinyağı fabrikasını ve pazarını geziyoruz.   

Öğle yemeğinden sonra    feribota binerek Geyikli İskelesine, oradan da Assos’a hareket ediyoruz. Felsefe okulu olarak dünyaca ün yapmış Antik kenti, Behramkale köyünü ve şiirsel güzellikteki antik limanı geziyoruz.

 Balıkesir’e doğru yola çıkıyoruz. Balıkesir Köftede akşam yemeğimizi yedikten sonra Kayseri’ye dönüş yoluna çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  alınacak. (dahil)

Öğle Yemeği: Bozcaada’da alınacak.(Ekstra)

Akşam Yemeği:  Yolda veya Balıkesir’de  alınacaktır. (Ekstra)


GERMETA TRAVEL - A 6829 –  Ofis:Özal Plaza   0 352 201 11 11 – 

www.germetatravel.com     www.gezmeyisevenlergrubu.com 

Necla Ünsal  0505 293 6311  -  Naim Ünsal  0554 511 0356  

    

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.


2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.


B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.


C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.


D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs  ile,

15-17 kişi Siprınter  Mercedes veye Wolswagen Volt  minibüs ile tur yapılır.


7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.


Tura Dahil Olan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Tura Dahil Olmayan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Rota Bilgisi


Süre/Gün Bilgisi

5 gün - 4 gece- 3 gece Konaklı- Yarım Pansiyon 3 TAKSİT


Konaklama Bilgisi

Otel Yarım Pansiyon


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla