+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

KUZEY EGE-KAZDAĞLARI-BOZCADA

İZMİR,Menemen,Foça, Bergama,Ayvalık,CUNDAAdası,EDREMİT,Akçay Güre, Altınoluk,Behramkale,ASOS Antik Kenti,Ezine, Geyikli,BOZCAADA 19’u hareketli 20-21-22-23 EKİM 2022 5 gün- 4 Gece- 3 Gece Konaklı – Yarım Pansiyon

İnstagram :  Germeta _Travel3350  -     Facebook: gezmeyisevenlergrubu

Necla Ünsal  0505 293 6311  -  Naim Ünsal  0554 511 0356 -0551 431 94 07

GERMETA TRAVEL - A 6829 –  Ofis:Özal Plaza   0 352 201 11 11

KAZDAĞLAR & KUZEY EGE

İZMİR,Menemen,Foça, Bergama,Ayvalık,CUNDAAdası,EDREMİT,Akçay

Güre, Altınoluk,Behramkale,ASOS Antik Kenti,Ezine, Geyikli,BOZCAADA

19’u  hareketli 20-21-22-23 EKİM 2022

5 gün- 4 Gece- 3 Gece Konaklı – Yarım Pansiyon

3 Akşam Yemeği ( Canlı Müzikli ) + 4 Kahvaltı ( İlk günki kahvaltı  dahil)

İş  ve  Garanti  Kredi  Kartına  3 TAKSİT


 Covid-19 Kurallarınca

  

TARİH   

Yarım Pansiyon

2-3 Kişilik 

odada Kişi başı

Tek Kişi   

Oda Farkı 

2-5 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanınd

0-2 Yaş

  İş ve Garanti   Kredi    kartına

      3 TAKSİT

3.295 TL

 

300 TL

2.500 TL

0 TL

               

 

 

 

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

Otobüsle Hijyen Şartlarında Ulaşım

Pandemi Koşulları, Hijyen malzemeleri

(Maske,Dezenfektan,Ateş ölçer)

3 gece Yarım Pansiyon  konaklama.

4 kahvaltı Açık büfe alınacak (İlk günki Kahvaltı dahil)

3 Akşam Yemeği Açık büfe

Programdaki tüm çevre gezileri

Ayvalık Mavi Tur tekne Turu Dahil

Bergama’daki Pergamon Antik Kent Turu Dahil

Toplu Milli Park Girişleri
Profesyonel Rehberlik
Gezi boyunca otobüste yapılacak ikramlar ve su.
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANANLAR:
Öğlen Yemekleri ve Ekstra İçecekler
Müze ve Ören yeri girişleri, Ziplayn, Tekne, Feribot, Teleferik  binişleri. Kendi aracımız dışındaki  binilen Minibüs,Midibüs, Otobüs, Servis ,Tren , Tranvay  biniş ücretleri. ( Müze kartı almanız sizin yararınıza olur)

 

TUR PROGRAMI

19 Ekim gece hareket:   Güzergah;  Kayseri,Avanos,Nevşehir,Aksaray,Konya Afyon,Uşak ,İzmir

  İlk Günden Önceki  akşam saat 20.30  Germeta Travel önünde toplanıyoruz. Misafirler otobüse bindikten sonra ,Avanos’dan yolcularımızı alıp  Konya Afyon üzerinden  İzmir’e doğru hareket ediyoruz.


1.GÜN - 20 Ekim: İzmir – Ayvalık

Sabah saat 08:00’da İzmir girişinde  sabah kahvaltısı yapılacak.  Kahvaltıdan sonra rehberimiz eşliğinde İzmir merkezi geziyoruz. Asansör, Konak Meydanı, Saat Kulesi, Pasaport İskelesi, Cumhuriyet Meydanı, Kordon, gezilecek. Alsancak, İzmir Körfezi, İzmir Limanı, Bayraklı Sahil panoramik görülerek , Menemen’de Şehit Kubilay Anıtı’na gideceğiz. Anıt ziyaretimizden ve Menemen’in panoramik görülmesinden sonra İzmir Eski Foça’ya geçeceğiz.

 Eski Foça gezilecek. Sahilde çay, kahve ve yemek için serbest zaman verilecek. Serbest zamanın sonunda Aliağa’ya hareket edeceğiz.

Aliağa merkez panoramik olarak gördükten sonrası Bergama’ya geçiyoruz. Bergama merkez  ve  Pergamon (Akropolis )Antik kenti gezilecek. İzmir ilinin kuzeyinde yer alan Bergama ilçesinin merkezi üzerine kurulu olan antik kent Pergamon,  antik medeniyetler arasında yer alan Misya’nın en önemli şehirlerinden bir tanesi olarak öne çıkmaktadır. Aynı zamanda da MÖ 282 ile 133 yılları arasında bölgede hakim olan Pergamon Krallığı’nın da başkenti olarak görülmektedir.

 Bergama’dan  Edremit’e geçiyoruz. Otele yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği

Sabah Kahvaltısı: İzmir’de’da  alınacak. (dahil))

Öğle Yemeği: Eski Foça .(Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde veya restorantta  alınacaktır. (dâhil.)

Konaklama:  Edremit  4*TERMAL ADRAMİS OTEL


2.GÜN - 21 Ekim : Ayvalık-Cunda Adası

   Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Ayvalık’ı gezmeye başlıyoruz. Ayvalık, Tarihi Rum Evleri, ünlü Sarımlı Plajı, Cunda Adası, Şeytan Sofrası, birbirinden önemli ve tarihi cami ve kiliseleri ile ufak ama kültür zenginliğimizin en yoğun yaşandığı bölgelerden biri.

 Ayvalık’da Ayvalık Çarşısı & Tarihi Ayvalık Evleri, Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Plajı,  Ayazma Kilisesi(Kutsal Su),  Saatli Camii (Agios Yannis Kilisesi), Taksiyarhis Anıt Müzesi,  Çınarlı Camii (Alibey Cami) gezilecek.

    Öğle yemeğimizi de alacağımız, harika manzaralar izleyeceğimiz tekne turumuz için teknemize geçiyoruz. Güzel koylar, manzaralar eşliğinde öğle yemeğimizi teknede yiyeceğiz. Havanın müsaitlik durumuna göre isteyen arkadaşlar koylarda yüzebilecek. Teknemiz bizi Cunda Adası’na götürecek.  ( Ekstra)

     Cunda Sahili gezilecek ve burada meşhur lokmacıdan lokmaları yiyeceğiz Taksiyarhis Kilisesi (Rahmi M. Koç Müzesi), Cunda Sahil Çarşısı, Taş Kahve gezilecek.  Aşıklar Tepesi & Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı, Değirmen’i gezmek isteyenler ile tepeye çıkılacak. Buranın gezilmesinden sonra vereceğimiz kahve molasından sonra teknemize binerek Ayvalık’a geçiyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (dâhil.)

Öğle Yemeği: Teknede (Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde alınacaktır. (dâhil.)

Konaklama:  Edremit  4*TERMAL ADRAMİS OTEL

          


3.GÜN - 22 Ekim: Yeşilyurt köyü-  Küçükköy -  Adatepe-  Altınoluk – Tahtakuşlar– Çamlıbel – Sarıkız Kazdağları  Etnoğrafya  Galerisi- Güre- Kızılkeçili- Zeytinli –Hasan Boğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi 

    Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Kazdağları’na doğru yola çıkıyoruz.

    Kazdağları turumuzda ilk olarak Edremit’i geziyoruz. Zeytinli Köyüne gidiyoruz. Zeytinlide minibüslere binerek Sutüven  Şelalesi ve Hasan Boğuldu Göleti’ne gidiyoruz. Göletden dönerken köylü teyzelerden alışveriş yapabiliriz.

    Zeytinliden Kızılkeçili Köyü’ne gidiyoruz. Kazdağlarının eteklerinde  Çınarlı Kahvede çayımızı içtikten sonra Güre’ye geçiyoruz.

     Çamlıbel Köyü’nü gezip Tuncel Kurtiz’in mezarını gördükten sonra Tahtakuşlar Köyüne geçiyoruz. Etnoğrafya Müzesi’ni gezdikten sonra Altınoluka geçiyoruz. Altınoluk’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Altınoluk’u geziyoruz ve Yeşilyurt Köyü’ne gidiyoruz. Yeşilyurt Köyü, evleri, sokakları gezilecek, kahvesinde çay, kahve içtikten sonra Adatepe Köyü’ne geçiyoruz. Burası ama masal gibi bir köy. Bir çoğu restore edilmiş pembe mavi pencereli, büyük avlulu ve bahçeli taştan evlerin oluşturduğu, tarihi Truvalılara kadar giden, hem Kaz Dağları‘nın ortasında hem denize yakın, üstüne üstlük Zeus Altarının tam da dibinde bir köy. Adatepe Köyü hem güzelliği, hem de vizyonu ile ayrışan bir yer. Rum nüfusu ağırlıklı olmakla beraber, Türklerin de yaşadığı köyde Türkler ve Rumlar Kurtuluş Savaşı’na kadar ahenk içine yaşamışlar. Mahallenin üst kısmında Türkler, aşağıda da Rumlar yaşarmış.

Adatepe Köyü’nü gezdikten sonra Orman içinde yürüyerek Zeus Altarı’na gidiyoruz. Zeus Altarı, hem Adatepe’nin hem de köyün sırtını yasladığı, mitolojideki adı İda olan, Hera, Afrodit ve Athena’nın katıldıkları güzellik yarışmasının yapıldığı yer Kazdağları’nın en tepe noktalarından birinde bulunuyor. Burası tıpkı Assos Athena Tapınağı’nda olduğu gibi denize nazır konumuyla nefes kesen manzarası olan bir tepe. Küçükkuyu, Edremit Körfezi ve Midilli ayaklarınızın altında. Mitolojiye göre, Zeus Truva Savaşı’nı bu tepeden izlemiş.  Manzarayı izleyip, fotoğrafları çektikten sonra otelimize dönüyoruz.

Küçükkuyu Zeytinyağı Müzesi ve Sarıkız Kazdağları  Etnoğrafya Galerisi rehberimizin uygun göreceği aralıkta gezilecek.

Konaklama ve akşam yemeği  Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  alınacak. (dahil)

Öğle Yemeği: Altınoluk’da alınacak.(Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde alınacaktır. (dâhil.)

Konaklama:  Edremit  4****TERMAL ADRAMİS OTEL


4.GÜN  - 23 Ekim 2021: Bozcaada - Behramkale – Asos 

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra  Bozcaada’ya geçmek için Ezine üzeri Geyikli  İskelesine varıyor ve feribotla Bozcaada’ya hareket ediyoruz. Feribotun yanaştığı ada merkezi, adanın tek toplu yerleşim yeri. Ada merkezi, nostaljik sokakları ile şirin bir Ege kasabası havasında. Zamanında kasabanın ortasından geçen dere, Rum ve Türk Mahallesi diye ikiye ayrılmasında rol oynamış merkezin. Artık böyle bir dere ve ayırım yok ama mimari farklarından hangi mahallede olduğunuzu anlamak mümkün.


Rum Mahallesi bakımlı evleri, güzel kapıları, binbir çeşit çiçekleri ile çok dikkat çekici. Mahallenin tam ortasında bir kilise ve saat kulesi yer alıyor. Bir zamanların kahveleri, meyhane ve tavernaları şimdi turistik restoran, kafe ve dükkan olarak hizmet veriyor. Eski Rum evlerinin çoğu yazlık ev, pansiyon ve otel olarak kullanılıyor. Günümüzde yaşayan Rumların sayısı 10'u geçmiyor.

 Kale, kilise, Şarap fabrikaları, Alay Bey ve Köprülü Mehmet Paşa Cami’leri gezdikten sonra alınabilecek en iyi kalitedeki zeytinyağı fabrikasını ve pazarını gezdikten sonra    Feribota binerek Geyikli İskelesine, oradan da Assos’a hareket ediyoruz.Öğlen yemeği yedikten sonra  Felsefe okulu olarak dünyaca ün Antik kent  Behramkale köyünü ve şiirsel güzellikteki antik limanı geziyoruz.

 Balıkesir üzeri Kayseri’ye hareket . Balıkesir  veya Yolda akşam yemeğimizi alıyoruz (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde  alınacak. (dahil)

Öğle Yemeği: Bozcaada’da  veya Behramkale de alınacak.(Ekstra)

Akşam Yemeği:  Yolda veya Balıkesir’de  alınacaktır. (Ekstra)

 

İnstagram: Germeta_Travel3350     

Naim Ünsal - Necla Ünsal  0505 293 6311- 0554 511 0356 - 0551 431 9407   

 

Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

* Kayıtlarda; İsim, Telefon ve T.C. Kimlik numaranız gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı,Müze Kartı,Öğretmen,Öğrenci,Memur kimliği, emekli kartlarınızı yanınızda blundurunuz.

  *Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir,diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35,  0-6 yaş arası %50 indirim uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti ücreti ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;   46 Kişilik Travego ,Fortuna Otobüs vb.

                         27 Kişilik Sultan ,Novo Lüx  Midibüs vb.

                         19 Kişilik Crafter ,Sprinte Minibüs vb. araçlar kullanılır.

    

 

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs  ile,

15-17 kişi Siprınter  Mercedes veye Wolswagen Volt  minibüs ile tur yapılır.

7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.


Tura Dahil Olan Hizmetler

Otobüsle Hijyen Şartlarında Ulaşım

Pandemi Koşulları, Hijyen malzemeleri

(Maske,Dezenfektan,Ateş ölçer)

3 gece Yarım Pansiyon  konaklama.

4 kahvaltı Açık büfe alınacak (İlk günki Kahvaltı dahil)

3 Akşam Yemeği Açık büfe

Programdaki tüm çevre gezileri

Ayvalık Mavi Tur tekne Turu Dahil

Bergama’daki Pergamon Antik Kent Turu Dahil

 Toplu Milli Park Girişleri

Profesyonel Rehberlik

Gezi boyunca otobüste yapılacak ikramlar ve su.

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANANLAR:
Öğlen Yemekleri ve Ekstra İçecekler
Müze ve Ören yeri girişleri, Ziplayn, Tekne, Feribot, Teleferik  binişleri. Kendi aracımız dışındaki  binilen Minibüs,Midibüs, Otobüs, Servis ,Tren , Tranvay  biniş ücretleri. ( Müze kartı almanız sizin yararınıza olur)


Rota Bilgisi

İZMİR->Menemen->Foça-> Bergama->Ayvalık->CUNDAAdası->EDREMİT->Akçay Güre-> Altınoluk->Behramkale->ASOS Antik Kenti->Ezine-> Geyikli->BOZCAADA


Süre/Gün Bilgisi

5 gün- 4 Gece- 3 Gece Konaklı – Yarım Pansiyon


Konaklama Bilgisi

Otel (Yarım Pansiyon)


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla