+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

MAVİ EGE TURU (6 Gün) Marmaris-Bodrum-Datça-Kuşadası-Çeşme-Alaçatı-İzmir

MAVİ EGE TURU (6 Gün) Marmaris-Bodrum-Datça-Kuşadası-Çeşme-Alaçatı-İzmir

MAVİ EGE TURU 

MARMARİS,Akyaka,Köyceğiz ,Dalyan, iztuzu, Yatağan,BODRUM,DATÇA

KUŞADASI,Selçuk,Efes,Meryemana,Şirince,Çeşme,Ilıca,Alaçatı,İZMİR

20-21-22-23-24-25  Ağustos 2021

6 gün- 5 Gece- 4 Gece Konaklı – Yarım Pansiyon

Kredi Kartına 3 TAKSİT

  • PANDEMİ SÜRESİNCE
  • Covid-19 Kurallarınca

TARİH   

Yarım Pansiyon

2-3 Kişilik 

odada Kişi başı

Tek Kişi   

Oda fiyatı

2-6 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

6-12 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

0-2 Yaş

20-25 Ağ.2021

3 TAKSİT

Promosyon

1.695 TL

2.095

tek oda

 

850  TL  %50

1.095 TL  %35

0 TL


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

Lüks Otobüsle Ulaşım
4 gece Yarım Pansiyon  konaklama.


4 kahvaltı Açık büfe alınacak

4  Akşam Yemeği Açık büfe veya Setmenü alınacak

Programdaki tüm çevre gezileri

Toplu Milli Park Girişleri
Profesyonel Rehberlik
Gezi boyunca otobüste yapılacak ikramlar ve su.
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANANLAR:

Öğlen Yemekleri,İlk Kahvaltı ve Ekstra İçecekler
Müze ve Ören yeri girişleri, Ziplayn, Tekne, Feribot, Teleferik  binişleri. Kendi aracımız dışındaki  binilen Minibüs,Midibüs, Otobüs, Servis ,Tren , Tranvay  biniş ücretleri. ( Müze kartı almanız sizin yararınıza olur)

 

TUR PROGRAMI:

 

1.GÜN- 20 Ağustos 2021: Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Konya, Muğla,Akyaka 

  İlk Gün akşam saat 21.00’de  Germeta Travel önünde toplanıyoruz. Misafirler otobüse bindikten sonra   Aksaray-Konya üzerinden Muğla’nın Ula İlçesine bağlı Akyaka’ya doğru ikramlarımız eşliğinde hareket ediyoruz.

.

2.GÜN- 21 Ağustos 2021:  Akyaka-Azmakçayı-Köyceğiz-Dalyan- Marmaris-Datça

    Muğla'dan Ula ilçesinin Akyaka mahallesine giderken Sakar Geçidinin üzerinde belli aralıklarla seyir alanları, park alanları vardır. Seyir alanından, Gökova Körfezi'nin ve çevresinin eşsiz doğal güzelliğini izleyeceğiz. Bu doğal güzelliğe hayran olmamak elde değil.

   

     Sabah Akyaka’da Azmak Çayı kıyısında kahvaltı yapılacak(ekstra). Akyaka’yı gözünüzde huzurlu bir doğa alanı olarak canlandırabilirsiniz. Burası çok büyük değil, ama küçük bir alanda muazzam ayrıntıları sahiplenmiş. Azmak Nehri (Kadın Azmağı), hava ne kadar sıcak olursa olsun buz gibi berrak suyu ile biliniyor. Azmak Çayı’nda tekne turu yapılacak. Akyaka gezilecek. Gökova görüldükten sonra Datça’ya gidiyoruz.

     Akyaka’dan sonra, oksijen bakımından Dünya’nın ikinci, Türkiye’nin en zengin yeri olan Datça’ya harika orman ve deniz manzaraları eşliğinde  ulaşıyoruz.. Ünlü tarihçi Strabon’un bu konuda meşhur bir sözü vardır: “Tanrı yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını isterse, Datça Yarımadası’na bırakır.”demiştir.  Datça limanı’nı gördükten sonra , taş sokakları ve kendine özgü mimarisi ile hayran olacağımız Eski Datça’ya geçiyoruz.. Can Yücel' in yaşadığı Can Evi ve Can Yücel Sokak da burada bulunuyor. Eski sokakları ve evleri gezip, öğle yemeğimizi yedikten, dağ kekiği çayı ve  badem gazozumuzu içtikten sonra Can Yücel’in mezarına gideceğiz. Mezar ziyaretimizden sonra Marmaris’e dönüyoruz.


 Marmaris’de merkezde Marmaris Kalesi ve Arkeoloji Müzesi, Marmaris Büyük Çarşı, Marmaris Rıhtımı, Marmaris Marina ve Eski Çarşı’yı  geziyoruz. Muğla’ya Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Muğla’da 

Sabah Kahvaltısı: Akyaka’da  alınacak. (ilk kahvaltı ekstra)

Öğle Yemeği: Datça’da alınacak.(Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde veya restorantta  alınacaktır. (dâhil.)

Konaklama:  Muğla 3***Petek Otel veya vb.        

 

3.GÜN-  22 Ağustos 2021 : Bodrum –Yatağan Belen Kahvesi

   Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bodrum’a hareket ediyoruz. Yatağan’a varmadan  Ormancı türküsünü ve hikayesini dinlemek için Belen Kahvesi’ne gidiyoruz.  Hepimizin bildiği ve belkide defalarca duygulu bir şekilde söylediğimiz ünlü "Ormancı" türküsü.. Muğla'nın sevimli Çaybükü Köyü'nün yürek burkan hikayesidir bu türkü.. ve bu yürek burkan hikayenin ev sahibidir "Belen Kahvesi"..

    Buranın harika manzarasından o ovaya bakarken kahvenizi yudumlamak çok büyük bir keyif.. Ayrıca burası türkünün hikayesini de içinde yaşatıyor insana.. Kahvenin içerisindeki maketler ve Ormancı türküsünün baş kahramanlarının tanıtıldığı tablolara bakarken geçmişe dalıp gidiyorsunuz. Eski değirmeni de gördükten sonra Bodrum yolculuğumuza devam ediyoruz.

   Bodrum’a varışta otelimize yerleşiyoruz. Denize girmek isteyen arkadaşlar  denize girecek.İsteyen otelin havuzuna da girebilir. Akşam yemeği otelin restoranında veya  belirlenen restoranda menü olarak alınacak.  İsteyen arkadaşlar ile Bodrum akşamı gezilebilir. Konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  alınacak. (dâhil)

Öğle Yemeği: Yatağan veya Belen Kahvesi’nde alınacak. (Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde veya restoranda  alınacaktır. (  dahil )

Konaklama:  Bodrum 3*** Centro  Otel veya Angora otel  vb.                

 

4.GÜN- 23 Ağustos 2021: Bodrum- Kuşadası

    Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bodrum merkeze geçiyoruz. Bodrum,  günümüzde önemli bir turizm merkezi olması ile anılmaktadır ki bunda Bodrum'un kendine has bazı özellikleri olması etkilidir. Bodrum sadece Türkiye'de değil, dünyada da turizm açısından bilinen bir ilçedir.

     Bodrum Kalesi, 1402 yılında St. Jean Şövalyeleri tarafından Aziz Peter Kalesi adıyla inşa edilmiş, Bodrum'un simgesi haline gelmiş kale, 1960 yılından beri "Sualtı Arkeoloji Müzesi" olarak kullanılmaktadır.

      Türk sanat müziği sanatçısı Zeki Müren'in ölmeden önce hayatının son yıllarını geçirdiği ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yeniden düzenlenen evini gezeceğiz. Halikarnas, Antik Tiyatro ve Bodrum merkez gezildikten ve öğle yemeğinden  sonra Kuşadası’na doğru yola çıkacağız.

     Yolda Bafa Gölü kıyısında çay ve kahve molası vereceğiz.

   


 Kuşadası’na vardığımızda merkez gezilecek. Öküz Mehmet Paşa  Kervansarayı , sahil ve Güvercinada gezilecek. Otelimize geçiyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeği  ve akşam Kuşadası’nı  görmek için serbest zaman. Akşam yemeğinden sonra özellikle akşamları ışıklandırılmış görüntüsüyle Kuşadası’na harika bir manzara katan Güvercinada Kalesi ve merkezin akşamını görmek için gezeceğiz. Konaklama Selçuk’ta. 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde  alınacak. (dâhil)

Öğle Yemeği: Bodrum’da alınacak. (Ekstra)

Akşam Yemeği:Kuşadası restorantta  alınacaktır. (dahil)

Konaklama:    Selçuk  3*** Nicea Otel Vb.                       

             

5.GÜN- 24 Ağustos 2021: Selçuk-Şirince-  Meryemana -  Efeas Antik Kenti –Çeşme- Alaçatı

   Kuşadası’nda sabah kahvaltısı yaptıktan sonra İzmir’in Selçuk ilçesinde bir dağ köyü olan Türkiye’nin en estetik köylerinden Şirince’ye gidiyoruz .  Envai çeşit ev yapımı sabun, el işleri, zeytinyağı ürünleri satılan köy pazarı, şarapevleri ve Arnavut kaldırmlı sokaklarındaki tarihi Rum evleri göreceğimiz yerlerden.

      Kumda kahve keyfinden sonra Meryemana Evi’ne gidiyoruz. Meryem Ana Evi, Efes çevresinde yer alan Bülbüldağında bulunan bir Katolik ve Müslüman mabet yeridir. Selçuk' a 7 km uzaklıktadır. Katolik Kilisesi evin gerçekten Meryem Ana'nın olup olmadığı hakkında bir yorum yapmamıştır, fakat ev keşfedildiğinden bugüne düzenli olarak hac ziyaretleri almaktadır. Katolik hacılar İsa' nın annesi Meryem' in, Havari Yuhanna tarafından bu taş eve getirildiği ve cennete alınışına kadar  bu evde yaşadığına inanarak ziyaret etmektedirler. Selçuk’a dönüyoruz.

     Selçuk, Dünyanın en büyük açık hava müzelerinden biridir.Antik Çağ'ın en önemli yerleşim yerlerinden biri olmuştur. Selçuk’ta bulunan tarihi yapıların büyük bir bölümü ayaktadır. Selçuk da dünyanın en önemli uygarlık, kültür, bilim ve sanat merkezlerinden biri olan Efes Antik Kenti’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Antikçağ’ın Anadolu başkenti Efes son derece görkemli bir metropolis. Eşsiz mimari eserleri binlerce yıldır ayakta olan bu mega antik şehir, Dünya Miras Listesi’ne de girmiştir. Efes Örenyeri’nde başta Hellenistik ve Roma olmak üzere; farklı uygarlıklara ait üst düzey kentleşme, mimarlık ve din tarihinin simgeleri bulunuyor.

     Çeşme’ye doğru yola çıkıyoruz. Çeşme’de  Çeşme Kalesi, Çeşme Marina gezilecek ve Alaçatıya geçilecek. Alaçatı hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra alışveriş ve Alaçatı’nın harika sokaklarında dolaşmak,  fotoğraf çekmek ve nefis yiyecekleri denemek  için serbest zaman veriyoruz. Konaklama Çeşme Ilıca da

Sabah Kahvaltısı: Otelde  alınacak. (dâhil.)

Öğle Yemeği: Selçuk’da alınacak. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Çeşme veya izmirde restorantta  alınacaktır. (dahil)

Konaklama:        Çeşme veya İzmir        

 

6.GÜN-25 Ağustos 2021:  İZMİR 

    Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından İzmir’i gezmeye başlıyoruz. 

Tarihî Asansör, İzmir'de bulunan tarihsel bir yapıdır. Biri diğerinden 58 m yüksekte olan Mithatpaşa Caddesi ile, Şehit Nihatbey Caddesi'nin arasında işleyen iki asansörü barındıran asansör kulesidir. 1907 yılında Musevi iş adamı "Nesim Levi" tarafından yaptırılan asansör, birinden diğerine 155 basamakla ulaşılan iki semt arasında hızlı ve kolay ulaşım sağlama amacıyla yaptırılmıştır. Kentin önemli bir turistik durağıdır.

Kadifekale, Pasaport İskelesi ve Cumhuriyet Meydanı, İzmir Saat Kulesi merkez gezilecek. Kemeraltı Çarşısı’nda ve Kordon boyunda alışveriş ve dolaşmak için serbest zamanın ardından Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  alınacak. (dâhil.)

Öğle Yemeği: İzmir’de  alınacak. (Ekstra)

Akşam Yemeği: İzmir restorantta  veya yolda alınacaktır. (Ekstra)

 


Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

* Kayıtlarda; İsim, Telefon ve T.C. Kimlik numaranız gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı,Öğretmen,Öğrenci,Memur kimliği ve emekli kartlarınızı almayı unutmayın

  *Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir,diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 46 Kişilik Travego ,Fortuna Otobüs vb.

                         27 Kişilik Sultan ,Novo Lüx  Midibüs vb.

                         19 Kişilik Crafter ,Sprinte Minibüs vb. araçlar kullanılır.

GERMETA TRAVEL - A 6829 –  Ofis:Özal Plaza   0 352 201 11 11 www.germetatravel.com     www.gezmeyisevenlergrubu.com Necla Ünsal  0505 293 6311  -  Naim Ünsal  0554 511 0356 


İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.


2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.


B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.


C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.


D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs  ile,

15-17 kişi Siprınter  Mercedes veye Wolswagen Volt  minibüs ile tur yapılır.


7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.


10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

Telefon: (0252) 229 21 71


Tura Dahil Olan Hizmetler


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:
Ulaşım,Programda olan tüm geziler
4 konaklama.Oda + kahvaltı

Milli Park giriş ücreti

Azmak Çayı Tekne Turu

 Dalyan Tekne  Turu

Profesyonel Rehberlik

Gezi boyunca otobüste yapılacak ikramlar ve su.

Tura Dahil Olan Hizmetler

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANANLAR:
Öğle ve Akşam  Yemekleri . (Belirtilen Restoranlarda isteyen  Ekstra alacak)
Gidiş ve Dönüş yolundaki harcamalar
Müze ve Ören yeri girişleri,Teleferik binişleri.(İsteğe bağlı)

( Örenyeri ve müze girişi indiriminden  yararlanabimek için müze kartı alınız)Rota Bilgisi

MARMARİS->Akyaka->Köyceğiz ->Dalyan-> iztuzu-> Yatağan->BODRUM->DATÇA KUŞADASI->Selçuk->Efes->Meryemana->Şirince->Çeşme->Ilıca->Alaçatı->İZMİR


Süre/Gün Bilgisi

6 gün- 5 Gece- 4 Gece Konaklı – Yarım Pansiyon


Konaklama Bilgisi

Otel


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi

Vizesiz

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla