+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

Trenle ADANA Lezzetleri Turu 21-22 Ocak 2023 2 Gün 1 gece Konaklı Y.P ( Kasr-ı Kervan da Akşam Yemeği )

  Yarım Pansiyon

2-3 Kişilik odada Kişi başı

Tek Kişi  

Oda Farkı

2-6 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

7-12 Yaş İki yetişkin yanında

0-2 Yaş

 

 

 

 

 

 

 

DAHİL OLANLAR:

Trenle Adana - Kayseri  Gidiş Geliş Pulman Bilet

Adana da  bize özel 27 Kişilik novolüks veya Sultan Otobüs

Programdaki tüm geziler.

1 Gece Evliya Çelebi Uygulama Otelinde Konaklama

1 kahvaltı

1 Akşam  Baraja yakın “ KASR-I KERVAN RESTORANT” da akşam yemeği

Profesyonel   kokartlı  Rehberlikler

1618 Sayılı Kanun gereği  mesleki zorunlu Seyahat  sigortası

Germeta Travel Refakati

 

DAHİL OLMAYANLAR:

Öğlen Yemekleri,Ekstra İçecekler
Müze ve Ören yeri girişleri

Seyahat Sigortası

 

 

PROGRAMI 

1.GÜN: 

Sabah saat 07:00’da Kayseri Tren Garından Erciyes Ekspresine binerek, Adana yolculuğumuz başlayacak. İç Anadolu'yu Doğu Akdeniz'e bağlayan tren hatlarından biri olan Erciyes Ekspresi ile

Kayseri'den Niğde'ye, oradan Ulukışla ve Pozantı üzerinden Adana'ya gideceğiz. Tren yol boyunca 27 istasyona uğrayacak ve Toros Dağları'nın arasından unutulmaz bir yolculuk yaşayacağız. Güzergah boyunca 38 tünel, yolun en özel yapılarından biri olan Varda Köprüsü ve Toroslardan geçerken Gülek boğazının güzelliği bizleri büyüleyecek.

      Öğle saatlerinde saat 13:30 gibi Adana Tren Garına ulaşıyoruz. Otele yerleştikten sonra aracımız bizi alacak ve  1950’li yıllarda yapılan Seyhan Baraj Gölü kıyısına geçiyoruz. Baraj kıyısında vereceğimiz çay kahve molasından sonra  Adana’nın tatlarını deneyeceğimiz yemeğimiz  için restorana geçiyoruz. Yemekten sonra otele geçiyoruz.

Öğle Yemeği: Trende kumanya (Ekstra)

Akşam Yemeği: Baraja yakın “ KASR-I KERVAN Restorantda ( Dahil )

Konaklama: Adana Evliya Çelebi Uygulama Oteli

 

 

2. GÜN: 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimiz ve aracımız bizi alacak ve Adana turumuz başlayacak. Adana, gezilecek yerler arasında ülkemizin doğal ve tarihi güzellikleri ile öne çıkan en önemli illerinden biridir. İlk olarak Merkez Park ve Sabancı Camisi’ni geziyoruz. Eski bir tarihi bulunmasa da kısa süre içerisinde şehrin önemli noktalarından biri haline gelen Sabancı Merkez Cami Seyhan ilçesinde yer almaktadır. Altı minareye sahip bu cami Balkanlar ve Orta Doğu'daki en büyük camidir.

Taşköprü; Seyhan Nehri üzerinde yer alan bu köprü yaklaşık 319 metre uzunluğa ve 13 metre yüksekliğine sahiptir. Justinianus Köprüsü olarak da bilinen bu yapının kullanılan en eski köprü olduğu tahmin edilmektedir.

Adana Sinema Müzesi; bu müze 2011'de ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. İki kattan oluşan bu müzede Adanalı yapımcıları, yönetmenleri, sinema oyuncuları, film afişleri bulunmaktadır.

Adana Atatürk Evi Müzesi, 15 Mart 1923 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk ve eşi Adana'yı ziyaret ettiğinde bu binada konaklamıştır. Bina 1981 yılında, Atatürk'ün 100. doğum yılı dolayısıyla, Müze Müdürlüğü'ne bağlı bir müze olarak açılmıştır. Müzede Atatürk'ün Adana seyahati ile ilgili fotoğrafları, bilgiler ve belgelerle birlikte, etnografik eserler de sergilenmektedir.

Adana'nın simgesel yapılarından biri olan Büyük Saat Kulesi, Ulu Camii Pazar yeri gezilecek. Kazancılar Çarşısı, Adana ile özdeşleşmiş olan bu çarşıda, ağaç oyma gibi çeşitli zanaat ve el işçiliğiyle uğraşan kişilerin elinden çıkan ürünler yer almaktadır. Burada vereceğimiz alışveriş ve yemek molasından sonra toplanarak istasyona geçeceğiz. Rehberimizin Adana Tren Garı ile ilgili açıklamalarını dinledikten sonra Erciyes Eksprese binip, vagonumuza yerleşeceğiz ve dönüş yolculuğumuz başlayacak. Harika doğal ve tarihi manzaralar eşliğinde yolculuğumuz sürecek. Gece saat 22:30 civarı Kayseri Garında başka turlarda buluşmak üzere vedalaşacağız.

Kahvaltı: Otelde

Öğle Yemeği: Adana Kebapçılar (Ekstra)

 Akşam Yemeği: Trende  Kumanya   (Ekstra)


Tura Dahil Olan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Tura Dahil Olmayan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Rota Bilgisi


Süre/Gün Bilgisi


Konaklama Bilgisi


Ulaşım Bilgisi


Vize Bilgisi

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla