+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

TRENLE ADANA TURU

23-24 aRALIK 2023 - 2 Gün - 1 gece Konaklamalı

Tur Tarihleri

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi

23-12-2023

24-12-2023

İNSTAGRAM: Germeta_Travel3350

Necla Ünsal  0505 293 63 11 - Naim Ünsal 0554 511 03 56

Türsab no: A-6829 – Ofis: Özal Plaza-Kayseri Tel:0352 201 11 11

TREN İLE ADANA TURU

23-24 Aralık 2023

2 gün 1 gece konaklamalı

 

  Yarım Pansiyon

2-3 Kişilik odada Kişi başı

Tek Kişi  

Oda Farkı

3-10 Yaş İki yetişkin yanında

0-2 Yaş

 23-24 Aralık 2023

 
 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

 • Trenle Adana - Kayseri  Gidiş Geliş Pulman Bilet
 • Adana da  bize özel Novolüks veya Sprinter Mercedes Minübüs
 • Programdaki tüm geziler.
 • 1 Gece Evliya Çelebi Uygulama Otelinde Konaklama
 • 2 kahvaltı ( İlk kahvaltı Trende Puaça, Simit, Peynir ve Çay)
 • 1 Akşam Baraja yakın “ Beyzade Kebap " da akşam yemeği
 • Profesyonel   kokartlı  Rehberlikler
 • 1618 Sayılı Kanun gereği  mesleki zorunlu Seyahat  sigortası
 • Germeta Travel Refakati

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR:

 • Öğlen Yemekleri,Ekstra İçecekler
 • Müze ve Ören yeri girişleri

PROGRAMI 

1.GÜN: 

Sabah saat 07:00’da Kayseri Tren Garından Erciyes Ekspresine binerek, Adana yolculuğumuz başlayacak. İç Anadolu'yu Doğu Akdeniz'e bağlayan tren hatlarından biri olan Erciyes Ekspresi ile

Kayseri'den Niğde'ye, oradan Ulukışla ve Pozantı üzerinden Adana'ya gideceğiz. Tren yol boyunca 27 istasyona uğrayacak ve Toros Dağları'nın arasından unutulmaz bir yolculuk yaşayacağız. Güzergah boyunca 38 tünel, yolun en özel yapılarından biri olan Varda Köprüsü ve Toroslardan geçerken Gülek boğazının güzelliği bizleri büyüleyecek.

      Öğle saatlerinde saat 13:30 gibi Adana Tren Garına ulaşıyoruz. Otele yerleştikten sonra aracımız bizi alacak ve  1950’li yıllarda yapılan Seyhan Baraj Gölü kıyısına geçiyoruz. Baraj kıyısında vereceğimiz çay kahve molasından sonra  Adana’nın tatlarını deneyeceğimiz yemeğimiz  için restorana geçiyoruz. Yemekten sonra otele geçiyoruz.

Kahvaltı: Trende Çay, Poaça, simit Peynir olarak sunulacak (Dahil)

Öğle Yemeği: Trende kumanya (Ekstra)

Akşam Yemeği: Beyzade Restoran (Özal Bulvarı) (Dahil)

Konaklama: Adana Evliya Çelebi Uygulama Oteli

2. GÜN: 

      Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimiz ve aracımız bizi alacak ve Adana turumuz başlayacak. Adana, gezilecek yerler arasında ülkemizin doğal ve tarihi güzellikleri ile öne çıkan en önemli illerinden biridir. İlk olarak Merkez Park ve Sabancı Camisi’ni geziyoruz. Eski bir tarihi bulunmasa da kısa süre içerisinde şehrin önemli noktalarından biri haline gelen Sabancı Merkez Cami Seyhan ilçesinde yer almaktadır. Altı minareye sahip bu cami Balkanlar ve Orta Doğu'daki en büyük camidir.

       Taşköprü; Seyhan Nehri üzerinde yer alan bu köprü yaklaşık 319 metre uzunluğa ve 13 metre yüksekliğine sahiptir. Justinianus Köprüsü olarak da bilinen bu yapının kullanılan en eski köprü olduğu tahmin edilmektedir.

Adana Sinema Müzesi; bu müze 2011'de ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. İki kattan oluşan bu müzede Adanalı yapımcıları, yönetmenleri, sinema oyuncuları, film afişleri bulunmaktadır.

       Adana Atatürk Evi Müzesi, 15 Mart 1923 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk ve eşi Adana'yı ziyaret ettiğinde bu binada konaklamıştır. Bina 1981 yılında, Atatürk'ün 100. doğum yılı dolayısıyla, Müze Müdürlüğü'ne bağlı bir müze olarak açılmıştır. Müzede Atatürk'ün Adana seyahati ile ilgili fotoğrafları, bilgiler ve belgelerle birlikte, etnografik eserler de sergilenmektedir.

       Adana'nın simgesel yapılarından biri olan Büyük Saat Kulesi, Ulu Camii Pazar yeri gezilecek. Kazancılar Çarşısı, Adana ile özdeşleşmiş olan bu çarşıda, ağaç oyma gibi çeşitli zanaat ve el işçiliğiyle uğraşan kişilerin elinden çıkan ürünler yer almaktadır. Burada vereceğimiz alışveriş ve yemek molasından sonra toplanarak istasyona geçeceğiz. Rehberimizin Adana Tren Garı ile ilgili açıklamalarını dinledikten sonra Erciyes Eksprese binip, vagonumuza yerleşeceğiz ve dönüş yolculuğumuz başlayacak. Harika doğal ve tarihi manzaralar eşliğinde yolculuğumuz sürecek. Gece saat 22:30 civarı Kayseri Garında başka turlarda buluşmak üzere vedalaşacağız.

Kahvaltı: Otelde

Öğle Yemeği: Adana Kebapçılar (Ekstra)

Akşam Yemeği: Trende Kumanya (Ekstra) 


GERMETA TRAVEL A-6829 - 0 352 201 11 11 - www.germetatravel.com

Facebook: Germeta Travel - Facebook: Gezmeyi Sevenler Grubu

Necla Ünsal  0505 293 6311 - Naim Ünsal 0554 511 0356 - Ofis: Özal Plaza 0352 201 1111

Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

*Kayıtlarda; İsim, Telefon, T.C. Kimlik numaranız ve Doğum Tarihleriniz gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı, Öğretmen, Öğrenci, Memur kimliği ve emekli kartlarınızı almayı unutmayın.

*Tur tarihinden önce WhatsApp grubu kurularak gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

*Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir, diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 46 Kişilik Travego, Fortuna Otobüs vb.

 27 Kişilik Sultan, NovoLüx Midibüs vb.

19 Kişilik Crafter, Sprinte Minibüs vb. araçlar kullanılır.İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs ile,

15-17 kişi Siprınter Mercedes veye Wolswagen Volt minibüs ile tur yapılır.

7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti parası ve sigorta parası alınır.

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.Tura Dahil Olan Hizmetler


 • Trenle Adana - Kayseri  Gidiş Geliş Pulman Bilet
 • Adana da  bize özel Novolüks veya Sprentır Mercedes Minübüs
 • Programdaki tüm geziler.
 • 1 Gece Evliya Çelebi Uygulama Otelinde Konaklama
 • 2 kahvaltı ( İlk kahvaltı Trende Puaça,Simit,Peynir ve Çay)
 • 1 Akşam  Baraja yakın “ KASR-I KERVAN RESTORANT” da akşam yemeği
 • Profesyonel   kokartlı  Rehberlikler
 • 1618 Sayılı Kanun gereği  mesleki zorunlu Seyahat  sigortası
 • Germeta Travel Refakati

Tura Dahil Olmayan Hizmetler


 • Öğlen Yemekleri, Ekstra İçecekler
 • Müze ve Ören yeri girişleri


Rota Bilgisi

Adana


Süre/Gün Bilgisi

2 Gün 1 gece Konaklamalı


Konaklama Bilgisi

Otel


Ulaşım Bilgisi

Tren - Otobüs


Vize Bilgisi