+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

TRENLE KARS ERZURUM TURU

3 Akşam yemeği - 3 kahvaltı dahil

Tur Tarihleri

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi

04-01-2024

07-01-2024

01-02-2024

04-02-2024

22-02-2024

25-02-2024

PROGRAM

1.Gün : 

 

Kayseri Tren İstasyonu-Sivas Tren İstasyonu-Divriği-Erzincan Tren İstasyonu-Erzurum Tren İstasyonu-ERZURUM 

 

      Saat 00:15 de Kayseri’de  Doğu Ekspresi’ne yerleşme ve hareket. . . Sabah kahvaltısı serbest olarak tren yemekli vagonunda alınacaktır.  Seyahat süremizce Anadolu'nun kış mevsimde yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. Sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da, beyaza bürünmüş güzel manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek yolculuk yapacağız. TCDD Doğu Ekspresi'nde seyahat anlatılmaz, yaşanır. Ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları alma imkânımız olacaktır. Saat 16.15’de Erzurum Tren Garı’nda trenden inip, rehberimizle buluşuyoruz, bizi bekleyen otobüsümüze yerleşiyoruz. Erzurum’u gezmeye başlıyoruz.   

 

      Erzurum'un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Çifte Minareli ile başlıyoruz.  Erzurum Ulu Cami ve geçmişi yaklaşık 2 bin 500 yıl öncesine, bölgeye hakim olan hâkim olan Urartular'a kadar uzanan Erzurum Kalesi'ni ve  Üç Kümbetler’i geziyoruz. Erzurum'da 11 taş ev ile bir hanın birleşimiyle oluşturulan, mimarisi, sergilenen antika eşyaları ile Tarihi  Erzurum Evleri’ni geziyoruz.  Erzurum'da, tarihi ipek ve baharat yollarında bulunması nedeniyle ticaretin merkezi konumundaki Taşhan Çarşısı’nı geziyoruz. Tarihte olduğu gibi günümüzde de yöredeki ekonomiye can veriyor. Taşhan’ı gezdikten sonra otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği:  Doğu Ekspresi’nde , kişilere ait

 

Akşam Yemeği: Erzurum’da otelde alınacak.(Dahil)

 

Konaklama: : Erzurum Çatalkaya Otel

 

2. Gün: 

 

Sarıkamış Şehitler Anıtı – Katerina Köşkü – Teneke Mahallesi- Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi-Kale-Oniki Havariler Kilisesi-Taş Köprü 

 

Namık Kemal Evi-Deftarlık Binası-Fethiye Cami

 

      Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından, Kraliçe Katerina için yapılmış, Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesini görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz çay, salep molasından sonra Kars’a gidiyoruz. Kars’da alacağımız yöresel yemekleri içeren öğle yemeğinden sonra Kars merkezi gezmeye başlıyoruz.

 

      Ruslar’ın  ve Osmanlı İmparatorluğu'nun en fazla  eser bıraktığı doğudaki tek şehir olan Kars şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Kars Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz., Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Vilayet Konağı, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yerler arasında yer alacak. Gezilerimiz sonrası otele geçiyoruz.

 

      Otele yerleşme ve akşam yemeğinden sonra isteyen arkadaşlar ile Kafkas Dansları gösterisi, aşık atışması ve yöresel müzikler eşliğinde eğlenmek için restorana gideceğiz. Program sonunda otele geçilecek.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Kars Merkezde  alınacaktır.
Kaz eti, piti vb (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde veya Restoranda  alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

 

Konaklama: 3* İpekyol otel vb 

 


 


 

3. Gün :

 

Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi-Ani Harabeleri-GagikKilisesi -Havariler Kilisesi-Ebu-l Muneçehr Cami- Çıldır Gölü-Kars. 

 

 

 

   Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ni gidiyoruz. Osmanlı Devleti tarafından doğu sınırlarının korunması için yapılan ve Osmanlı Rus Savaşı'nda bir tabur askerin şehit düştüğü, literatüre "Kanlı Tabya" olarak geçen Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ni geziyoruz. Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, 1200 metrekarelik kapalı alana kurulu interaktif bir müze. Savaş günlerini adeta o an yaşıyor gibi hissettiren havası, askerlerin kıyafetleri, mektupları gibi özel parçalarla zenginleştirilmiş.
   Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğiz.

 

      Ani Harabeleri gezimiz sonrasında, deniz seviyesinden 1959 metre yükseklikte bulunan, Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kıyısında ki restoranda  Çıldır Gölü’nden tutulan  sarı balık veya  köfteden oluşan öğle yemeği yenecek. (Ekstra) Burada vereceğimiz serbest zamanda, kış dönemlerinde, buz tutan olan göl üzerinde kızakla kısa bir tur yapabilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Değişik aktivitelere katılıyoruz. Serbest zaman sonrasında Kars merkeze dönüyoruz. Kars merkezde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Otele geçiyoruz. Akşam yemeğinden sonra isteyen Kars akşamlarını görmek için dışarı çıkabilir.   Konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Çıldır Gölü kenarında alınacaktır. ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Otelde veya Restoranda  alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Konaklama: 3* İpekyol otel vb 

 


4. Gün :

 

 Kars Tren Garı-Doğu Ekspresi ile Tren Yoculuğu-Kayseri Garı,

 

   Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Kars Tren Garı’na geçeceğiz. Saat 08.00 de hareket edecek olan, Doğu Ekspresi Trenine ile Kayseri  Tren İstasyonuna hareket ediyoruz. Göreceğimiz güzel manzaralar, şarkılar, türküler, eğlenceler eşliğinde  gece saat 02:00 civarı   Kayseri’ye ulaşılacak.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği: Doğu Ekspresi’nde alınacaktır. (Ekstra)

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • 3 gece Konaklama
 • Pulman Vagon gidiş – dönüş tren bileti
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Lüks turizm araçları ile gezi
 • 3 sabah kahvaltısı
 • 3 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Milli Park giriş ve Otopark  ücretleri
 • 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Öğlen yemekleri, yemeklerde alınan içecekler
 • Trendeki tüm yiyecekler ve içecekler.

GERMETA TRAVEL A-6829 - 0 352 201 11 11 - www.germetatravel.com

Facebook: Germeta Travel - Facebook: Gezmeyi Sevenler Grubu

Necla Ünsal  0505 293 6311 - Naim Ünsal 0554 511 0356 - Ofis: Özal Plaza 0352 201 1111

Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

*Kayıtlarda; İsim, Telefon, T.C. Kimlik numaranız ve Doğum Tarihleriniz gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı, Öğretmen, Öğrenci, Memur kimliği ve emekli kartlarınızı almayı unutmayın.

*Tur tarihinden önce WhatsApp grubu kurularak gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

*Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir, diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 46 Kişilik Travego, Fortuna Otobüs vb.

 27 Kişilik Sultan, NovoLüx Midibüs vb.

19 Kişilik Crafter, Sprinte Minibüs vb. araçlar kullanılır.İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs ile,

15-17 kişi Siprınter Mercedes veye Wolswagen Volt minibüs ile tur yapılır.

7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti parası ve sigorta parası alınır.

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.Tura Dahil Olan Hizmetler


 • 3 gece Konaklama
 • Pulman Vagon gidiş – dönüş tren bileti
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Lüks turizm araçları ile gezi
 • 3 sabah kahvaltısı
 • 3 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Milli Park giriş ve Otopark  ücretleri
 • 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler


 • Öğlen yemekleri, yemeklerde alınan içecekler
 • Trendeki tüm yiyecekler ve içecekler.


Rota Bilgisi

Erzurum-Sarıkamış-Kars-Çıldır Gölü-Ani Harabeleri


Süre/Gün Bilgisi

4 Gün 4 gece 3 gece konaklamalı


Konaklama Bilgisi

Otel


Ulaşım Bilgisi

Tren, Otobüs


Vize Bilgisi