+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

TRENLE VAN - AĞRI - ERZURUM

23 - 27 Haziran 2024 - 4 Gece 5 gün 3 Gece Konaklı 3 Kahvaltı 3 Akşam yemeği -

Tur Tarihleri

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi

23-06-2024

27-06-2024

30-11--0001

30-11--0001

www.germetatravel.com

İNSTAGRAM: Germeta_Travel3350

Necla Ünsal 0505 293 63 11 - Naim Ünsal 0554 511 03 56

Türsab no: A-6829 – Ofis: Özal Plaza-Kayseri Tel: 0352 201 11 11

TRENLE VAN-AĞRI-ERZURUM TURU
Van-Tatvan-Bitlis-Ahlat-Akdamar Adası-Gevaş-Edremit-VAN-Muradiye-Doğubeyazıt-Çaldıran-İshakpaşa Sarayı-Ağrı-Erzurum

23 - 27 Haziran 2024  - 4 Gece 5 gün 3 Gece Konaklamalı

3 Kahvaltı 3 Akşam yemeği  Tarih

2-3 Kişilik odada Kişi başı

Tek Kişi

Oda fiyatı

FARKI

3-10 Yaş

İki yetişkin yanında

0-2 Yaş

23 - 27 Haziran 2024

 8.995 ₺

2.250 ₺

7.995 ₺

Sigorta Parası


 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

 • Ulaşım, Programda olan tüm geziler
 • 1 Tatvan, 1 Van, 1 Erzurum’da 3 gece konaklama
 • 3 Akşam yemeği,
 • 3 kahvaltı
 • Gezi boyunca otobüste su ikramı
 • Kokartlı Profesyonel Rehberlik.
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Germeta Travel Refakati


TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR:

 • Öğle Yemekleri. Extra içecekler
 • Gidiş ve dönüş yolundaki harcamalar
 • Nemrut Minibüs Çıkışı Ücreti
 • Akdamar Adası tekne geçişi,
 • Müze ve Ören yeri girişleri, Teleferik, Tekne, (kendi aracımız dışındaki) minibüs, midibüs vb. araç binişleri.

PROGRAM

1.GÜN : 

Van Gölü Ekspresi ile Kayseri –Tatvan Seyahati ( Trende Konaklama )  
Saat 18.45 de Kayseri Tren istasyonunda buluşuyoruz. 19.26 da TCDD Van Gölü Ekspresine yerleşiyoruz. Van Gölü Ekspresi ile 18 saat sürecek bir seyahate başlıyoruz, Bu gece Konaklama Trende. Özellikle gündüz saatlerinde bol manzaralı ve keyifli bir seyahat sizi bekliyor olacak. . Bu günümüzü ve gecemizi birbirinden farklı Anadolu manzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Elazığ ve Muş şehir merkezleri ile ilçelerinden geçiyor. Ayrıca Bingöl’ün ilçelerine de uğruyor. Yol boyunca İç Anadolu’nun bozkırları dahil her yerde şahane manzaralar olsa da en güzelleri Elazığ’da başlıyor. Elazığ sonrasında Bingöl’ün Genç ilçesi civarında da şahane manzaralar var. En güzeli, hava aydınlanmadan en az 15 dakika önce uyanıp manzaraları beklemek. Özellikle sabahın ilk saatlerinde Murat Nehri’nden geçişi ve Muş Ovası’nın doğal güzelliğini seyretmeli. Öğle saatlerinde (13:30 gibi) Tatvan’a varıp bizi bekleyen aracımızla geziye başlıyoruz.

2.GÜN : 

Tatvan - Nemrut - Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve Kümbetleri – Harabe Şehir -( Bitlis)

       Harika manzaralar eşliğinde Van Gölü Ekspresi ile yolculuğumuz devam edecek.Elazığ ve Muş şehir merkezleri ile ilçelerinden geçiyor. Ayrıca Bingöl’ün ilçelerine de uğruyor. Yol boyunca İç Anadolu’nun bozkırları dahil her yerde şahane manzaralar olsa da en güzelleri Elazığ’da başlıyor. Elazığ sonrasında Bingöl’ün Genç ilçesi civarında da şahane manzaralar var. En güzeli, hava aydınlanmadan en az 15 dakika önce uyanıp manzaraları beklemek. Özellikle sabahın ilk saatlerinde Murat Nehri’nden geçişi ve Muş Ovası’nın doğal güzelliğini seyretmeli.   

       Öğle saatlerinde (13:30 gibi) Tatvan’a varıp bizi bekleyen aracımızla geziye başlıyoruz.

 İlk önce Tatvan’da Öğle yemeği molamızı verip, Tatvan da panoramik şehir turu yaptıktan sonra i lk olarak Ahlat’a gidiyoruz. Ahlat Selçuklu Mezarlığı, Bitlis'in Ahlat ilçesinde, yer alan, Selçuklu dönemi mezarlığıdır. Ortaçağ Türk mimarisi mezarlarını içeren bir açık hava müzesi niteliğindedir. Selçuklu Mezarlığı, Kümbetler, Harabe Şehir ve Bayındır Köprüsü rehberimiz tarafından gezdirilecek.

       Nemrut Dağı’na gideceğiz. Nemrut dağı, tarihi çağlarda dahi aktif olan 2 yanardağdan biri. 1441 yılında Nemrut dağı şiddetli bir şekilde patlamış olup, günümüzde tam olarak sönmüşte değil. Nemrut dağının kalderasının içinde yer alan sıcak gölün varlığı sebebi ile dağ içerisinde hala sıcak gazlar mevcut. Dağda oluşan kalderanın yüzölçümü 40 km²’dir. Nemrut Krateri Türkiye’de birinci, Avrupa’da dördüncü ve Dünya’da on altıncı sıradadır. Kalderanın içerisinde 5 göl, çok sayıda lav çıkış merkezi, lav hunisi, sıçratma konisi, sıcak su kaynakları ve 6 adet mağara mevcuttur. Göllerden en büyüğü olan Nemrut Gölü, bir hilal şeklinde ve 15 km²’lik bir yüzölçümüne sahiptir. Nemrut Dağı’nı, gölleri gezeceğiz ve Güneş’in batışını buradan izledikten sonra Tatvan’da ki otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

       Not: Tren rötarsız olarak Tatvan’a ulaşırsa Bitlis’de panoramik gezilecek. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Doğu Anadolu‘nun en güzel şehirlerinden biri olan Bitlis’e geçeceğiz. 7000 yıllık geçmişi ile ön plana çıkan şehir kendine has  atmosferi, tarihi yerleri ve doğal güzellikleri ile kendisine hayran bırakacak.

      Kahvaltı: Trende herkes kendi yapacak.

      Öğle Yemeği: Tatvan sarıçam Restoranda alınacak. (EKSTRA)

      Akşam Yemeği: Otelde veya restoranda (DAHİL)

      Konaklama: HANEMİR OTEL

3.GÜN : 

   Van Kalesi- Van Merkez- Kedi Evi- Edremit- Gevaş- Van Gölü- Akdamar Adası ve Kilisesi

      Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra harika Van Gölü manzarası eşliğinde Edremit’e hareket ediyoruz. Van'a 20 km. uzaklıkta bulunan Edremit, Van'ın önemli sayfiye yeridir. Bağları, bahçeleri, yeşil doğası, mavi göl suları, sahili ve piknik alanlarıyla turizm beldesidir. Edemit ile ilgili rehberimizin anlatımından sonra sahilde dolaşacak ve güzel resimler çekeceğiz. Öğle yemeğini Edremit sahilde ki restorantta yedikten sonra  Gevaş’a doğru hareket edeceğiz.

     Gevaş iskelesinden teknelere binerek Van Gölü’nde zevkli bir yolculuk yaparak Akdamar Adası’na geçiyoruz. Gevaş İlçesi’nin sınırları dahilindeki Akdamar Adası'nda kilise yer almaktadır. Adanın güneydoğusuna kurulmuş olan kilise, Kutsal Haç adına Vaspurakan Kralı I. Gagik tarafından 915-921 yılları arasında Keşiş Manuel'e yaptırılmıştır. Rehberimizin Ada ve Kilise ile ilgili anlatımlarını dinledikten sonra adada kahve ve fotoğraf molası veriyoruz. Teknemize tekrar binerek Gevaş  iskelesine çıkıyoruz.

   Van’a geçiyoruz. Van’da vereceğimiz öğle yemeği molasından sonra ilk olarak Van Kalesi’ne gidiyoruz. Kale, Van Ovası'nda doğu-batı doğrultusunda uzanan kaya kütlesi üzerine inşa edilmiştir. Kayalık 20-120 metre arasında değişen genişlikte, 1800 metre uzunluğunda ve 100 metre yüksekliğinde doğal bir kütleye sahiptir. Güneyden sarp ve dik, kuzeyden meyilli topografik bir özellik göstermektedir. Üç bölümlü kalenin kuzeydeki çıkış yolu batıdan doğuya doğru hafif rampa şeklindedir. Tuşba adıyla uzun süre Urartu Devleti'nin başkentliğini yapan şehrin kalesi, Urartu kralı I. Sarduri tarafından M.Ö. 840-825 tarihleri arasında kurulmuştur.

       Kaleden Kedi evine geçilecek .  Çağlar boyunca, insanların dikkatini üzerine toplamış kedilerden bugün, ipeksi beyaz kürkü, değişik gözleri, mükemmel avcılığı ve suda oynamayı sevmesiyle en fazla ilgi görenlerden biri de Van Kedisi’dir.

       Rehberimiz eşliğinde Van merkezi gezmeye başlıyoruz. Merkez gezimizi yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Zaman sonunda toplanıp otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeğinden sonra isteyen arkadaşlar ile Van Kültür Sokağı’na gidebiliriz.

Kahvaltı: Otelde alınacak. (DAHİL)

Öğle Yemeği: Van’da alınacak. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Restoranda alınacak. (DAHİL)

Konaklama: Van Rua World Hotel


4.GÜN: 

       Balık Bendi - Muradiye Şelalesi - Doğubayazıt- İshakpaşa Sarayı - Ağrı- Erzurum

       Sabah Van’a özel meşhur kahvaltımızı yapıyoruz. Van kahvaltı sofrasının öncelikli özelliği yiyeceklerin tamamen doğal ürünlerden oluşmasıdır. Kahvaltı sofrası; hakiki Van balı, yoğurt kaymağı, süt kaymağı, yayık tereyağı, cacık, otlu peynir, örme peynir, beyaz peynir, kavurmalı-sucuklu yumurta, zeytin, murtuğa, kavut, gencirundan meydana gelir. Semaver çayı eşliğinde, özel yöntemlerle hazırlanan ve taş fırınlarda pişirilen lavaş ekmeği ve Van çöreği ile sunulur.

       Van kahvaltımızı yaptıktan sonra balık bendine gidiyoruz. Türkiye'nin en büyük gölünde yaşayan ve neslinin devamı için üreme dönemi 15 Nisan-15 Temmuz'da avlanması yasaklanan inci kefalinin tatlı sulara başlattığı göç, renkli görüntüler oluşturuyor.

       Balık bendinden sonra Tendürek Dağından beslenen Bend-i Mahi Çayı üzerindeki görkemli Muradiye Şelalesi’ne gideceğiz. Van’ın en güzel yerlerinden biri olan Muradiye Şelalesi, Türkiye’nin de doğal harikaları arasında. Görkemli duruşu ve eşsiz güzellikleri ile buraya hayran olmamak imkansız. 

       Şelalede harika manzara eşliğinde vereceğimiz, çay molasından sonra Ağrı Doğubayazıt Ishak Paşa Sarayı’na doğru yola çıkıyoruz Çaldıran ovası, Tendürek Dağı ve Ağrı Dağı manzaraları eşliğinde Doğubayazıt’a  ulaşıyoruz.  Burada vereceğimiz öğle yemeği molasından sonra İshak paşa Sarayı'na ulaşıyoruz. Yapımı 99 yıl süren İshak Paşa Saray’ı  Türk mimari tarihinin en güzel eserlerinden.  Yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Saray, tarih ve sanat tarihi yönünden eşsiz bir değere sahiptir.

       İshak Paşa Sarayı’nı gezdikten ve Ağrı üzerinden Erzurum’a geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Erzurum’da.

 

Kahvaltı: Otelde alınacak. (DAHİL)

Öğle Yemeği: Doğubayazıt’ta alınacak. (EKSTRA

Akşam Yemeği: Otelimizde veya uygun bir restoranda (DAHİL)

Konaklama: Erzurum Grand Çatalkaya

5. Gün : 

Erzurum - Doğu Ekspresi (Kayseri’ye Dönüş)
       Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından  Erzurum’u gezmeye başlıyoruz.  Erzurum'un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Çifte Minareli ile başlıyoruz. Erzurum Ulu Cami ve geçmişi yaklaşık 2 bin 500 yıl öncesine, bölgeye hakim olan hâkim olan Urartular'a kadar uzanan Erzurum Kalesi'ni geziyoruz . Taşhan gezilecek. Erzurum'da, tarihi ipek ve baharat yollarında bulunması nedeniyle ticaretin merkezi konumundaki Taşhan Çarşısı, tarihte olduğu gibi günümüzde de yöredeki ekonomiye can veriyor. Verilecek alışveriş molasından sonra İstasyona geçilecek ve Doğu Ekspresine binerek dönüş yolculuğumuz başlayacak. . Harika manzaralar, şarkılar ve sohbetler eşliğinde dönüş yolculuğu gece saat

6.Gün:  02:30 gibi Kayseri’ye dönülecek. Ankara’ya devam edecek arkadaşlarımızı yolcu edeceğiz. Tren garında vedalaşarak yolculuğumuz sona erecek.

Kahvaltı: Otelde alınacak. (Dahil)

Öğle Yemeği: Trende Cağ Kebabı (Ekstra)

Akşam Yemeği: Trende Erzincan Döneri (Ekstra)


GERMETA TRAVEL A-6829 - 0 352 201 11 11 - www.germetatravel.com

Facebook: Germeta Travel - Facebook: Gezmeyi Sevenler Grubu

Necla Ünsal  0505 293 6311 - Naim Ünsal 0554 511 0356 - Ofis: Özal Plaza 0352 201 1111

Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

*Kayıtlarda; İsim, Telefon, T.C. Kimlik numaranız ve Doğum Tarihleriniz gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı, Öğretmen, Öğrenci, Memur kimliği ve emekli kartlarınızı almayı unutmayın.

*Tur tarihinden önce WhatsApp grubu kurularak gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

*Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir, diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 46 Kişilik Travego ,Fortuna Otobüs vb.

 27 Kişilik Sultan ,Novo Lüx Midibüs vb.

19 Kişilik Crafter ,Sprinte Minibüs vb. araçlar kullanılır.


İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs ile,

15-17 kişi Siprınter Mercedes veye Wolswagen Volt minibüs ile tur yapılır.

7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti parası ve sigorta parası alınır.

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.


Tura Dahil Olan Hizmetler


 • Ulaşım,Programda olan tüm geziler
 • 1 Tatvan, 1 Van,1 Erzurum’da 3 gece
 • 3 Akşam yemeği
 • 3 kahvaltı
 • Gezi boyunca otobüste su ikramı
 • Kokartlı Profesyonel Rehberlik.
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Germeta Travel Refakati

Tura Dahil Olmayan Hizmetler


 • Öğle Yemekleri. Extra içecekler
 • Gidiş ve dönüş yolundaki harcamalar
 • Nemrut Minibüs Çıkışı Ücreti
 • Akdamar Adası tekne geçişi,
 • Müze ve Ören yeri girişleri, Teleferik, Tekne, (kendi aracımız dışındaki) minibüs, midibüs vb. araç binişleri.


Rota Bilgisi

Van-Tatvan-Ahlat-Akdamar Adası-Gevaş-Edremit-VAN-Muradiye-Doğubeyazıt-Çaldıran-İshakpaşa Sarayı-Ağrı-Erzurum


Süre/Gün Bilgisi

4 Gece 5 gün 3 Gece Konaklamalı


Konaklama Bilgisi

Otel


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi