+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

TUNCELi-KEMALİYE-DİVRİĞİ-ERZİNCAN(3 Gün)

3 gün - 2 Gece Konaklamalı (YP) 3 Kahvaltı 2 Akşam Yemeği

TARİH 

Yarım Pansiyon

 

2-3 Kişilik (Aile) odada Kişi başı

Tek Kişilik oda

FARKI

2-5 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

 

0-2 Yaş

 

 

 

1.950 TL

 

350 TL

 

 

1.500  TL

 

0 TL


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

Otobüsle Ulaşım

Programda  belirtilen tüm geziler

3 kahvaltı fiyata dahildir (İlk günkü  kahvaltı dahil)

2 gece YP konaklama.
2 Akşam yemeği

Toplu Milli Park Girişleri
Gezi boyunca otobüste yapılacak ikramlar ve su.
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Kokartlı Rehberlik Ücreti

Germeta Travel Refakati


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR:

Öğlen Yemekleri,Ekstra İçecekler

Ekstra geziler
Müze ve Ören yeri girişleri, Ziplayn, Tekne,  Teleferik  binişleri. Kendi aracımız dışındaki  binilen Minibüs,Midibüs, Otobüs, Servis ,Tren , Tranvay  biniş ücretleri

 

TUR PROGRAMI

Güzergah: Sivas ,  Kangal yolu

  Avanos Yolcuları geldikten sonra Gece 01.00 gibi Misafirler otobüse yerleştikten sonra   Sivas üzerinden  denizden 1250 m. Yükseklikte  M.S.1142 yılında Mengüçlüler tarafından kurulan Divriği ilçesine doğru ikramlarımız eşliğinde hareket ediyoruz.

 

1.GÜN:  Divriği -Kemaliye - Taş Yol-Karanlık Kanyon- Kemah- Erzincan

      Sabah Divriği Konak veya Mengücek Restoranda  kahvaltı yapılacak. Kahvaltının ardından rehberimizle Divriği Ulu Camiine gidiyoruz.  Rehberimiz Camiyi gezdirecek ve anlatacak. Ulu Cami, taş işçiliğinin en nadide ve en ince örneklerini yansıtan harikulade motifleri ile  tüm dünyanın ilgi ve dikkatini çekmektedir. Bu eseri farklı ve özgün kılan bir diğer özellik de, uzaktan bakıldığında simetrik olduğu düşünülen, fakat özünde asimetrik olan bezemelerde yer alan on binlerce motifin hiç birinin bir daha kendini tekrar etmemesi; kâinattaki farklı varlıkların muhteşem bir ahenk ve denge içerisinde olduklarının taşa nakşedilerek gözler önüne serilmesidir. Mimari üslubu, süsleme ve örtü sistemlerinin dengeli ve uyumlu tasarımıyla önem kazanan bu şaheser, dünyada, görülmeye değer eserler listesinin başında yer almaktadır. Bu büyüleyici eseri anlatmaya sözlerin yetersiz kalacağını Evliya Çelebi yüzyıllar önce şöyle ifade etmiştir: "Methinde diller kısır, kalem kırıktır". Görenleri kendisine hayran bırakan bu muhteşem abide eser, sanat tarihçileri tarafından "Divriği mucizesi", "Anadolu’nun Elhamrası" gibi ifadelerle tanımlanmıştır.                        Cami ziyaretimizden sonra Kemaliye’ye hareket ediyoruz.  

        İsmi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ ne aday gösterilen Kemaliye’de  gezimiz sırasında  Çarşı, Kadı Gölü Parkı , Baş pınar Köprüsü, Tarihi Evler, Mani  yolu, Sokaklar ve Taş Yolu Geziyoruz. “Orda Bir Köy Var Uzakta” şarkısı eşliğinde Apçaağa Köyü’ne gidiyoruz. Köyü gezip, harika manzara eşliğinde kahvemizi içtikten sonra Kemaliye’ye dönüyoruz.

  Öğleden  sonra  dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan, Karanlık Kanyon’da, tekne gezisi (ekstra) yapıyoruz. Muhteşem bir eko sisteme sahip Karanlık Kanyon’da yapacağımız tekne gezisi sonrası, Erzincan’a hareket . Otelimize yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

       

Sabah Kahvaltısı:   Divriği Mühürzade Konak’da veya Mengücek Restorantda  Kahvaltı (dâhildir.)

Öğle Yemeği: Cumhuriyet Restoran veya Bozkurt Restoranda alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde alınacaktır. (dâhildir.)

Konaklama:  Erzincan 4*Grand Smayl Otel  vb.

 

 

2.GÜN: Erzinczan- Girlevik Şelalesi- Pülümür- Tunceli

      Otelde alacağımız kahvaltının ardından Erzincan’da panoramik olarak yapacağımız şehir turumuzun ardından Çağlayan Beldesi'nde bulunan ve Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan Girlevik Şelalesi ile devam ediyoruz. Erzincan’ın en önemli gezi yerlerinin başında gelen Girlevik Şelalesi dört mevsim ayrı bir güzelliğe sahip. Tamamen doğal bir şelale olan Girlevik Şelalesi’nin suyu Munzur Dağları’nın yamacında yer alan Kalecik Köyü’nden doğan gözelerden gelmektedir. Su dokuz ayrı gözeden çıkar ve bir dere yatağı vasıtası ile şelaleye kadar ulaşır. Şelalenin yüksekliği 30-40 m. olup, yöreye özgün taştan oluşan üç kademe halindedir.

        Şelale gezimizin ardından birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan  eşsiz güzellikteki coğrafyada  su ve kuş sesleri arasında çay ve fotoğraf molaları vererek Pülümür Vadisi’nde  yapacağımız yolculuk sırasında Mutu köprüsü üzerinden Pülümür ilçesine gidiyoruz. Avcı Dağlarının eteklerinden doğan ve Tunceli merkezinde Munzur Suyuna katılan Pülümür Çayı, kar sularıyla ve çok sayıda dere ile beslendiği için suyu boldur. Tunceli-Pülümür karayolunun yaklaşık 20 km. kuzeyinden başlayarak Pülümür’e kadar genelde dar ve dik bir vadide akan çayın iki tarafı zengin orman örtüsünün yanı sıra şelaleler, kayalık yamaçlar ve kanyonlardan oluşan vadi doğal veriler bakımından oldukça zengindir. Kutudere- Kırmızıköprü arasında Pülümür Vadisinin derinleştiği kesimlerde, sık sık vadi yamaçlarından akarak Pülümür Çayına ulaşan şelalelere rastlanır. Bunlar arasında şelaleler ve Ağlayan Kayalar suyun bolluğu, doğal çevre ve peyzaj bakımından öne çıkmaktadır. Pülümür ilçesinde bulunan şair Cemal Süreyya adına yapılmış anıtı ziyaret ediyor ve eşsiz doğa güzelliklerini barındıran  Pülümür Vadisini takip ederek, vereceğimiz kısa fotoğraf molalarıyla ve rehberimizin doğa, tarih, inanç, kültür gibi konular ile ilgili anlatımlarıyla Kutuderesi’ne ulaşıyoruz.

       Kutu Dere ‘de kısa mola verdikten sonra  “Dersim dört dağ içinde” türküsü eşliğinde Tunceli merkeze doğru yol alıyoruz. Zamanımıza göre Tunceli merkezi geziyoruz.Konaklama için otelimize geçiyoruz. Tunceli merkezde Otele yerleştikten sonra akşam yemeği için Restoranta geçiyoruz

  • Sabah Kahvaltısı:   Otelde alınacak..Tur ücretineDahil 
  • Öğle Yemeği: Pülümür’de  Dakge Restorant da  alınacak .   (Ekstra)
  • Akşam Yemeği Lokma Restorantda, Tur ücretine dâhildir.
  • Konaklama: Tunceli Öğretmenevi  (4* konumunda, baraj manzaralı)

 

3.GÜN: Tunceli-Munzur Vadisi milli Parkı – Ovacık Munzur Gözeleri

     Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Tunceli merkezi ve Tunceli Müzesi geziyoruz. Ardından 1971 yılında Milli Park ilan edilmiş olan Türkiye’nin en büyük milli parklarından biri olan Munzur Vadisi Milli Parkına doğru yol alıyoruz. Rehberimizin anlatımıyla milli parkımızı tanıyor, meşe ormanlarıyla kaplı ve vadi boyunca Munzur nehrinin eşlik ettiği milli park boyunca ilerliyoruz. Munzur vadisi içerisinde bulunan Anafatma, 38 Kayalıkları gibi birkaç yerde duruyor devamla Tunceli şehir merkezine 65 km uzaklıkta yer alan Ovacık ilçesine varıyoruz . Burada bir restaurantta doğadan toplanmış gulik, kunkor mantarı ve yöresel yemeklerden olan sırım, zerfet gibi menüden oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz. Munzur Gözeleri’ne gidiyoruz.

       Tunceli'nin el değmemiş doğası, kaynak suları ve şelaleleriyle ünlü Munzur Gözeleri doğal güzellikleriyle öne çıkıyor.Bi tki örtüsü çeşitliliği, 40 gözeden çıkan soğuk suyu, irili ufaklı şelaleleri ile  Munzur Gözeleri, yeryüzünün saklı cennetlerinden. Gözeleri gezip, gözleme, çay, kahve, alışveriş ve fotoğraf molasının ardından  Tunceli’ye dönüyoruz ve Pertek’e geçiyoruz.

      Pertek Feribot İskelesine doğru yola çıkıyoruz.                                                                  

        Tunceli ile Elazığ arasında bulunan Keban Baraj Gölü'nde hizmet veren ve misafirlerine martıları simitle besleme imkanı sunan feribotlar, yolcularına İstanbul Boğazı'nı aratmayan keyifli dakikalar yaşatıyor. Her gün yüzlerce yolcu taşıyan feribotlar ile yolculuk yapanlar, yarım saatlik seyahatte Pertek Kalesi ile doğayı görüp keyifli dakikalar yaşama fırsatı yakalıyor.  Hem ulaşım süresini kısaltan hem de denizi bulunmayan bu illerde yaşayanlarla ziyarete gelenlere "deniz havası" aldıran baraj gölü ve feribotlar, yolcularına İstanbul Boğazı'nın iki yakası arasında sefer yapan feribotlar ile arabalı vapurları anımsatıyor.

        Feribottan inip, (Zaman uygun olursa Harput Antik Kente, Harput Kalesi’ne çıkacağız.)turumuzu tamamlamak üzere Elazığ- Malatya üzerinden Kayseri’ye doğru yol alıyoruz. Bir başka gezide buluşmak dileğiyle

  • Sabah Kahvaltısı:   Otelde alınacak
  • Öğle Yemeği:  Ovacık’da alınacak.  Turistik Restorantda (Ekstra)
  • Akşam Yemeği Yolda Elazıg-Malatya arasında kavurmacıda veya Malatya’da alınacak (Ekstra)

Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

* Kayıtlarda; İsim, Telefon ve T.C. Kimlik numaranız gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı,Müze Kartı,Öğretmen,Öğrenci,Memur kimliği, emekli kartlarınızı yanınızda blundurunuz.

  *Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir,diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 indirim uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti ücreti ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;                  46 Kişilik Travego ,Fortuna Otobüs vb.

                         27 Kişilik Sultan ,Novo Lüx  Midibüs vb.

                         19 Kişilik Crafter ,Sprinte Minibüs vb. araçlar kullanılır.

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.


2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.


B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.


C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.


D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs  ile,

15-17 kişi Siprınter  Mercedes veye Wolswagen Volt  minibüs ile tur yapılır.


7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel    akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.


 10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.


Tura Dahil Olan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Tura Dahil Olmayan Hizmetler


Buraya İçerikleri Yazınız...


Rota Bilgisi

Erzincan-Girlevik Şelalesi-Karanlık Kanyon- Pülümür Munzur-Ovacık- Gözeler-Keban Barajı-Elazığ


Süre/Gün Bilgisi

3 Gün - 2 Gece Konaklı - İş Bankası ve Garanti 3 TAKSİT


Konaklama Bilgisi

Otel Yarım Pansiyon


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla