+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

TUNCELi-KEMALİYE-DİVRİĞİ-ERZİNCAN(4 Gün)30Ağ-2 Eylül 2021 - 27-30 Ağust 2021 - 23-24-25-26 Eylül 2021

4 Gün - 3 Gece - 2 Gece Konaklı (YP) 3 Kahvaltı 2 Akşam Yemeği

TUNCELi-KEMALİYE-DİVRİĞİ 

    Divriği-Kemaliye-KaranlıkKanyon-Kemah-Erzincan-GirlevikŞelalesi-Pülümür- Nazımiye-Tunceli-Munzur-Ovacık- Gözeler-Keban Barajı-Elazığ        

“Doğunun Elhamra  Sarayı DİVRİĞİ CAMİ“          

                                                                              30-31 Tem.1-2  Ağust2021

                                                                              27-28-29-30 Ağust 2021

                                                                             23-24-25-26 Eylül 2021

 4 Gün- 3 Gece  - 2 Gece Konaklı (YP)  

3 Kahvaltı  2 Akşam Yemeğ

Tunceli Munzur Irmağı kıyısındaki CELAL DOĞAN RESTORAN’daki 

Müzikli   Akşam Yemeği dahil

Kredi Kartına 3 TAKSİT

Covid 19  süresince 

Eş veya aynı aileden olanlardan biri için olan fiyatlardır

TARİH 

Yarım Pansiyon

 

2-3 Kişilik (Aile) odada Kişi başı

Tek Kişilik odada

Kişi başı

2-6 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

6-12 Yaş Çocuk

İki yetişkin yanında

 

0-2 Yaş


30 Tem.-2 Ağus 2021 27-30 Ağus 2021

23-26 Eylül 2021995 TL


1195 TL  tek oda495TL


695 TL


0 TL

 

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

Lüks Otobüsle Ulaşım

2 gece YP konaklama.
2 Akşam yemeği, ( Munzur Irmağı kıyısındaki Restorantda Müzikli Akşam yemeği)

3 kahvaltı fiyata dahildir (İlk günkü  kahvaltı dahil)

Pandemi Hijyen Malzemeleri( Maske+Dezenfektan+Ateş ölçer)
Proğramda olan tüm Geziler
Toplu Milli Park Girişleri
Gezi boyunca otobüste yapılacak ikramlar ve su.
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Kokartlı Rehberlik Ücreti

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR:

Öğlen Yemekleri,Ekstra İçecekler

Ekstra geziler
Müze ve Ören yeri girişleri, Ziplayn, Tekne,  Teleferik  binişleri. Kendi aracımız dışındaki  binilen Minibüs,Midibüs, Otobüs, Servis ,Tren , Tranvay  biniş ücretleri

 

 

TUR PROGRAMI

1.GÜN: Güzergah:Kayseri,Sivas yolu

Perşembe günü saat 22.00’de  Germeta Travel önünde toplanıyoruz. Misafirler otobüse yerleştikten sonra   Sivas üzerinden  denizden 1250 m. Yükseklikte  M.S.1142 yılında Mengüçlüler tarafından kurulan Divriği ilçesine doğru ikramlarımız eşliğinde hareket ediyoruz.

  •  

2.Gün: Divriği -Kemaliye - Taş Yol-Karanlık Kanyon- Kemah- Erzincan

       Sabah Divriği Konak veya Sofra  Restoranda  kahvaltı yapılacak. Kahvaltının ardından rehberimizle Divriği Ulu Camiine gidiyoruz.  Rehberimiz Camiyi gezdirecek ve anlatacak. Ulu Cami, taş işçiliğinin en nadide ve en ince örneklerini yansıtan harikulade motifleri ile  tüm dünyanın ilgi ve dikkatini çekmektedir. Bu eseri farklı ve özgün kılan bir diğer özellik de, uzaktan bakıldığında simetrik olduğu düşünülen, fakat özünde asimetrik olan bezemelerde yer alan on binlerce motifin hiç birinin bir daha kendini tekrar etmemesi; kâinattaki farklı varlıkların muhteşem bir ahenk ve denge içerisinde olduklarının taşa nakşedilerek gözler önüne serilmesidir. Mimari üslubu, süsleme ve örtü sistemlerinin dengeli ve uyumlu tasarımıyla önem kazanan bu şaheser, dünyada, görülmeye değer eserler listesinin başında yer almaktadır. Bu büyüleyici eseri anlatmaya sözlerin yetersiz kalacağını Evliya Çelebi yüzyıllar önce şöyle ifade etmiştir: "Methinde diller kısır, kalem kırıktır". Görenleri kendisine hayran bırakan bu muhteşem abide eser, sanat tarihçileri tarafından "Divriği mucizesi", "Anadolu’nun Elhamrası" gibi ifadelerle tanımlanmıştır.                        Cami ziyaretimizden sonra Kemaliye’ye hareket ediyoruz.  

        İsmi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ ne aday gösterilen Kemaliye’de  gezimiz sırasında  Çarşı, Kadı Gölü Parkı , Baş pınar Köprüsü, Tarihi Evler, Mani  yolu, Sokaklar ve Taş Yolu Geziyoruz. Öğleden  sonra  dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan, Karanlık Kanyon’da, tekne gezisi (ekstra) yapıyoruz. Muhteşem bir eko sisteme sahip Karanlık Kanyon’da yapacağımız tekne gezisi sonrası, Fırat Nehri’nin ana kolu olan Karasu Nehri kenarından  Kemah’a varış.

        Kemah şehir turu ve Sultan Melik Türbesinin görülmesi ve  Erzincan’a hareket . Otelimize yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı:   Divriği Konak veya Sofra Yöresel Kahvaltı (dâhildir.)

Öğle Yemeği: Cumhuriyet Restoran veya Yöresel Ev Yemekleri Restoranda alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde alınacaktır. (dâhildir.)

Konaklama:  Erzincan 3*Mete Otel 

 

 

3.GÜN: Erzinczan- Girlevik Şelalesi- Pülümür- Nazimiye - Tunceli

      Otelde alacağımız kahvaltının ardından Erzincan’da panoramik olarak yapacağımız şehir turumuzun ardından Çağlayan Beldesi'nde bulunan ve Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan Girlevik Şelalesi ile devam ediyoruz. Erzincan’ın en önemli gezi yerlerinin başında gelen Girlevik Şelalesi dört mevsim ayrı bir güzelliğe sahip. Tamamen doğal bir şelale olan Girlevik Şelalesi’nin suyu Munzur Dağları’nın yamacında yer alan Kalecik Köyü’nden doğan gözelerden gelmektedir. Su dokuz ayrı gözeden çıkar ve bir dere yatağı vasıtası ile şelaleye kadar ulaşır. Şelalenin yüksekliği 30-40 m. olup, yöreye özgün taştan oluşan üç kademe halindedir.

        Şelale gezimizin ardından birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan  eşsiz güzellikteki coğrafyada  su ve kuş sesleri arasında çay ve fotoğraf molaları vererek Pülümür Vadisi’nde  yapacağımız yolculuk sırasında Mutu köprüsü üzerinden Pülümür ilçesine gidiyoruz. Avcı Dağlarının eteklerinden doğan ve Tunceli merkezinde Munzur Suyuna katılan Pülümür Çayı, kar sularıyla ve çok sayıda dere ile beslendiği için suyu boldur. Tunceli-Pülümür karayolunun yaklaşık 20 km. kuzeyinden başlayarak Pülümür’e kadar genelde dar ve dik bir vadide akan çayın iki tarafı zengin orman örtüsünün yanı sıra şelaleler, kayalık yamaçlar ve kanyonlardan oluşan vadi doğal veriler bakımından oldukça zengindir. Kutudere- Kırmızıköprü arasında Pülümür Vadisinin derinleştiği kesimlerde, sık sık vadi yamaçlarından akarak Pülümür Çayına ulaşan şelalelere rastlanır. Bunlar arasında şelaleler ve Ağlayan Kayalar suyun bolluğu, doğal çevre ve peyzaj bakımından öne çıkmaktadır. Pülümür ilçesinde bulunan şair Cemal Süreyya adına yapılmış anıtı ziyaret ediyor ve eşsiz doğa güzelliklerini barındıran  Pülümür Vadisini takip ederek, vereceğimiz kısa fotoğraf molalarıyla ve rehberimizin doğa, tarih, inanç, kültür gibi konular ile ilgili anlatımlarıyla Nazimiye ilçesinde ulaşıyoruz.

       Nazimiye İlçesinde vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından  Kutu Dere ‘de kısa mola verdikten sonra  “Dersim dört dağ içinde” türküsü eşliğinde Tunceli merkeze doğru yol alıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Tunceli merkezde.

Konaklama için otelimize geçiyoruz. Otele yerleştikten sonra yemek için Munzur Irmağı kıyısında Celal Doğan Tesisleri’ne canlı müzik ve akşam yemeği  için geçeceğiz.

  • Sabah Kahvaltısı:   Girlevik Şelalesinde Restoran da alınacak..Tur ücr.Dahil 
  • Öğle Yemeği:   Nazimiye’de Restorant da  alınacak .   (Ekstra)
  • Akşam Yemeği ( Müzikli): Munzur Irmağı kıyısında Celal Doğan Tesislerinde  alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
  • Konaklama: Tunceli Öğretmenevi  ( 3*- 4* konumunda)

 

4.GÜN: Tunceli-Munzur Vadisi milli Parkı – Ovacık Munzur Gözeleri

     Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımıza binip 1971 yılında Milli Park ilan edilmiş olan Türkiye’nin en büyük milli parklarından biri olan Munzur Vadisi Milli Parkına doğru yol alıyoruz. Rehberimizin anlatımıyla milli parkımızı tanıyor, meşe ormanlarıyla kaplı ve vadi boyunca Munzur nehrinin eşlik ettiği milli park boyunca ilerliyoruz. Munzur vadisi içerisinde bulunan Anafatma, 38 Kayalıkları gibi birkaç yerde duruyor devamla Tunceli şehir merkezine 65 km uzaklıkta yer alan Ovacık ilçesine varıyoruz . Burada bir restaurantta doğadan toplanmış gulik, kunkor mantarı ve yöresel yemeklerden olan sırım, zerfet gibi menüden oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz. Munzur Gözeleri’ne gidiyoruz.

       Tunceli'nin el değmemiş doğası, kaynak suları ve şelaleleriyle ünlü Munzur Gözeleri doğal güzellikleriyle öne çıkıyor.Bi tki örtüsü çeşitliliği, 40 gözeden çıkan soğuk suyu, irili ufaklı şelaleleri ile  Munzur Gözeleri, yeryüzünün saklı cennetlerinden. Gözeleri gezip, gözleme, çay, kahve, alışveriş ve fotoğraf molasının ardından  Tunceli’ye dönüyoruz.

      Tunceli merkeze bulunan Cem evini ziyaret ediyor, şehri hakim bir tepeden gören Körkes tepesine gidiyor ve şehri görüntülüyor, ardından vereceğimiz serbest zamanla şehir merkezinde yöresel ürün alışverişimizi yapıyor ve belirlenen saatte aracımıza biniyoruz.  Pertek Feribot İskelesine doğru yola çıkıyoruz.                                                                  

        Tunceli ile Elazığ arasında bulunan Keban Baraj Gölü'nde hizmet veren ve misafirlerine martıları simitle besleme imkanı sunan feribotlar, yolcularına İstanbul Boğazı'nı aratmayan keyifli dakikalar yaşatıyor. Her gün yüzlerce yolcu taşıyan feribotlar ile yolculuk yapanlar, yarım saatlik seyahatte Pertek Kalesi ile doğayı görüp keyifli dakikalar yaşama fırsatı yakalıyor.  Hem ulaşım süresini kısaltan hem de denizi bulunmayan bu illerde yaşayanlarla ziyarete gelenlere "deniz havası" aldıran baraj gölü ve feribotlar, yolcularına İstanbul Boğazı'nın iki yakası arasında sefer yapan feribotlar ile arabalı vapurları anımsatıyor.

        Feribottan inip, turumuzu tamamlamak üzere Elazığ- Malatya üzerinden Kayseri’ye doğru yol alıyoruz. Bir başka gezide buluşmak dileğiyle

  • Sabah Kahvaltısı:   Otelde alınacak
  • Öğle Yemeği:   Munzur’da veya Gözeler’de  alınacak .   (Ekstra)
  • Akşam Yemeği Yolda Elazıg-Malatya arasında Kavurmacı da alınacak (Ekstra)Not: Nüfus Cüzdanı,Öğretmen,Öğrenci,Memur kimliği ve emekli kartlarınızı almayıunutmayın

Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir,diğer günler dönerli değişir.


Gezmeyi Sevenler Grubu  -   www.gezmeyisevenlergrubu.com 

Necla Ünsal  0505 293 6311  -  Naim Ünsal  0554 511 0356 

GermetaTRAVEL  A 6829 –  0 352 201 11 11 – www.germetatravel.com


 

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.


2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.


B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.


C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.


D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.Rota Bilgisi

Divriği-Kemaliye-Karanlık Kanyon-Kemah-Erzincan-Girlevik Şelalesi-Pülümür- Nazımiye-Tunceli-Munzur-Ovacık- Gözeler-Keban Barajı-Elazığ


Süre/Gün Bilgisi

4 Gün- 3 Gece - 2 Gece Konaklı - 3 TAKSİT


Konaklama Bilgisi

Otel Yarım Pansiyon


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla