+90 (505) 293 63 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

TUNCELi - KEMALİYE- ERZİNCAN-ELAZIĞ

2 Kahvaltı - 1 Akşam Yemeği - 1 Gece Konaklamalı

Tur Tarihleri

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi

25-05-2024

26-05-2024

www.germetatravel.com

İNSTAGRAM: Germeta_Travel3350

Necla Ünsal 0505 293 63 11 - Naim Ünsal 0554 511 03 56

Türsab no: A-6829 – Ofis: Özal Plaza-Kayseri Tel: 0352 201 11 11

TUNCELi-KEMALİYE

Kemaliye Karanlık Kanyon - Apçaağa Köyü - ERZİNCAN-Girlevik Şelalesi

Pülümür- Munzur-Ovacık- Gözeler-Pertek-Keban Barajı-Elazığ

25-26 Mayıs 2024 - 2 Gün 1 Gece Konaklamalı

2 Kahvaltı - 1 Akşam Yemeği 1 Gece Konaklamalı


TARİH 


2-3 Kişilik odada Kişi başı

Tek Kişil oda

FARKI

3-9 Yaş

İki yetişkin yanında

0-2 Yaş


 5.295 ₺  500 ₺  4.295 ₺

sigorta


TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

 • Otobüsle Ulaşım 
 • Programda  belirtilen tüm geziler
 • 2 kahvaltı  (İlk günkü  kahvaltı dahil)
 • 1 gece YP konaklama.
 • 1 Akşam yemeği 
 • Toplu Milli Park Girişleri
 • Gezi boyunca otobüste yapılacak ikramlar ve su.
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Kokartlı Rehberlik Ücreti
 • Germeta Travel Refakati


TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR:

 • Öğlen Yemekleri,
 • Ekstra İçecekler
 • Kemaliye’de Kanyon Turu, Ziplyn binişi ücreti 
 • Müze ve Ören yeri girişleri, Ziplayn, Tekne,  Kendi aracımız dışındaki  binilen Minibüs, Midibüs vb. biniş ücretleri


TUR PROGRAMI

Güzergah: Sivas,  Erzincan Yolu, Kemaliye

   Gece   00.30 gibi Misafirler otobüse yerleştikten sonra   Sivas üzerinden  Kemaliye’ye  doğru hareket ediyoruz. 


1.GÜN: Kemaliye-Karanlık Kanyon-Apçaağa Köyü-Erzinczan- Pülümür- Tunceli 

      Sabah, Kemaliye’ye ulaşılacak. Kemaliye’de Kültür Kafede yöresel ürünlerden oluşan kahvaltımızı alacağız. 

        İsmi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen KEMALİYE olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ ne aday gösterilen KEMALİYE’de  gezimiz sırasında  ÇARŞI, TARİHİ EVLER, SOKAKLAR, LÖKHANE ve TAŞ YOLU  geziyoruz. “Orda Bir Köy Var Uzakta” şarkısı eşliğinde APÇAAĞA KÖYÜ’ne gidiyoruz. Köyü gezip, harika manzara eşliğinde kahvemizi içtikten sonra Kemaliye’ye dönüyoruz.

    Dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan, KARANLIK KANYON’da, TEKNE GEZİSİ (ekstra) yapıyoruz. Muhteşem bir eko sisteme sahip Karanlık Kanyon’da yapacağımız tekne gezisi sonrası, Erzincan’a hareket . Erzincan’da alacağımız öğle yemeğinden sonra  Girlevik Şelalesine gidilecek. Fotoğraf molasından sonra Pülümür’e hareket ediyoruz.

        Birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan  eşsiz güzellikteki coğrafyada  su ve kuş sesleri arasında Pülümür Vadisi’nde  yapacağımız yolculuk sırasında Mutu köprüsü üzerinden PÜLÜMÜR ilçesine gidiyoruz. Avcı Dağlarının eteklerinden doğan ve Tunceli merkezinde Munzur Suyuna katılan Pülümür Çayı, kar sularıyla ve çok sayıda dere ile beslendiği için suyu boldur. Tunceli-Pülümür karayolunun yaklaşık 20 km. kuzeyinden başlayarak Pülümür’e kadar genelde dar ve dik bir vadide akan çayın iki tarafı zengin orman örtüsünün yanı sıra şelaleler, kayalık yamaçlar ve kanyonlardan oluşan vadi doğal veriler bakımından oldukça zengindir. Pülümür ilçesinde bulunan şair CEMAL SÜREYYA adına yapılmış anıtı ziyaret ediyor ve burada vereceğimiz çay molasından sonra hareket edeceğiz. Kutuderesi-Kırmızı köprü arasında Pülümür Vadisinin derinleştiği kesimlerde, sık sık vadi yamaçlarından akarak Pülümür Çayına ulaşan şelalelere rastlanır. Bunlar arasında şelaleler ve Ağlayan Kayalar suyun bolluğu, doğal çevre ve peyzaj bakımından öne çıkmaktadır. Eşsiz doğa güzelliklerini barındıran  Pülümür Vadisini takip ederek, KUTU DERESİ’ne ulaşıyoruz. 

       Kutu Deresi’nde kısa mola verdikten sonra  “Dersim dört dağ içinde” türküsü eşliğinde Tunceli merkeze doğru yol alıyoruz. Tunceli’de alacağımız akşam yemeğinden sonra konaklama için otelimize geçiyoruz. 


Sabah Kahvaltısı: Kemaliye Kültür Kafe Kahvaltı (dâhildir.)

Öğle Yemeği:Erzincan’da alınacak. (Ekstra)

Akşam Yemeği:Tunceli restoranda  alınacaktır. (dâhildir.)

Konaklama: Tunceli Öğretmenevi Otel  vb.


2.GÜN: 


Tunceli-Munzur Vadisi milli Parkı – Ovacık – Munzur Gözeleri -Pertek

     Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Tunceli merkezi ve Tunceli Müzesi geziyoruz. Ardından 1971 yılında Milli Park ilan edilmiş olan Türkiye’nin en büyük milli parklarından biri olan MUNZUR VADİSİ MİLLİ  PARKI’na doğru yol alıyoruz. Rehberimizin anlatımıyla milli parkımızı tanıyor, meşe ormanlarıyla kaplı ve vadi boyunca Munzur nehrinin eşlik ettiği milli park boyunca ilerliyoruz. Munzur vadisi içerisinde bulunan ANA FATMA, 38 KAYALIKLARI gibi birkaç yerde duruyor devamla Tunceli şehir merkezine 65 km uzaklıkta yer alan O VACIK ilçesine varıyoruz . Burada bir restaurantta doğadan toplanmış gulik, kunkor mantarı ve yöresel yemeklerden olan sırım, zerfet gibi menüden oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz. Munzur Gözeleri’ne gidiyoruz.

       Tunceli'nin el değmemiş doğası, kaynak suları ve şelaleleriyle ünlü MUNZUR GÖZELERİ doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Bitki örtüsü çeşitliliği, 40 gözeden çıkan soğuk suyu, irili ufaklı şelaleleri ile  Munzur Gözeleri, yeryüzünün saklı cennetlerinden. Gözeleri gezip, gözleme, çay, kahve, alışveriş ve fotoğraf molasının ardından   Pertek’e geçiyoruz.

      Pertek Feribot İskelesine doğru yola çıkıyoruz.                                                                   

        Tunceli ile Elazığ arasında bulunan KEBAN BARAJI GÖLÜ'nde hizmet veren ve misafirlerine martıları simitle besleme imkanı sunan feribotlar, yolcularına İstanbul Boğazı'nı aratmayan keyifli dakikalar yaşatıyor. Her gün yüzlerce yolcu taşıyan feribotlar ile yolculuk yapanlar, yarım saatlik seyahatte PERTEK KALESİ ile doğayı görüp keyifli dakikalar yaşama fırsatı yakalıyor.  Hem ulaşım süresini kısaltan hem de denizi bulunmayan bu illerde yaşayanlarla ziyarete gelenlere "deniz havası" aldıran baraj gölü ve feribotlar, yolcularına İstanbul Boğazı'nın iki yakası arasında sefer yapan feribotlar ile arabalı vapurları anımsatıyor. 

        Feribottan inip turumuzu tamamlamak üzere Elazığ- Malatya üzerinden Kayseri’ye doğru yol alıyoruz. Bir başka gezide buluşmak dileğiyle


Sabah Kahvaltısı:   Otelde alınacak. (dâhildir.)

Öğle Yemeği:  Ovacık’da Restoranda (Ekstra)

Akşam Yemeği Yolda Elazıg-Malatya arasında kavurmacıda alınacak (Ekstra)


GERMETA TRAVEL A-6829 - 0 352 201 11 11 - www.germetatravel.com

Facebook: Germeta Travel - Facebook: Gezmeyi Sevenler Grubu

Necla Ünsal  0505 293 6311 - Naim Ünsal 0554 511 0356 - Ofis: Özal Plaza 0352 201 1111

Not: 

*Gezi organizasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

*Kayıtlarda; İsim, Telefon, T.C. Kimlik numaranız ve Doğum Tarihleriniz gerekmektedir. 

*Nüfus Cüzdanı, Öğretmen, Öğrenci, Memur kimliği ve emekli kartlarınızı almayı unutmayın.

*Tur tarihinden önce WhatsApp grubu kurularak gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

*Koltuk numaraları gidişte plan dahilinde belirlenir, diğer günler dönerli değişir.

*Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar. 

*Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

*Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

*2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

*Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak parası ve sigorta parası alınır.

*Kişi sayısına göre araç değişikliği saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 46 Kişilik Travego, Fortuna Otobüs vb.

 27 Kişilik Sultan, NovoLüx Midibüs vb.

19 Kişilik Crafter, Sprinte Minibüs vb. araçlar kullanılır.İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, salgın hastalık ,öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini , 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

D-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ,iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

3- Tüketici,hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici ,tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

6-Acenta kişi sayısına göre araç değişikliği yapar ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

30 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-29 kişi Novlolüks,Sultan otobüs ile,

15-17 kişi Siprınter Mercedes veye Wolswagen Volt minibüs ile tur yapılır.

7-Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışına bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

8-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.

9-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Uçaklı Turlarda;Çocuk indrimleri Uçak bileti ücreti dışında 6-12 yaş arası %35, 0-6 yaş arası %50 uygulanır.0-2 yaş arası sadece uçak bileti parası ve sigorta parası alınır.

10-Geziye katılanlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.


Tura Dahil Olan Hizmetler


 • Otobüsle Ulaşım 
 • Programda  belirtilen tüm geziler
 • 2 kahvaltı  (İlk günkü  kahvaltı dahil)
 • 1 gece YP konaklama.
 • 1 Akşam yemeği 
 • Toplu Milli Park Girişleri
 • Gezi boyunca otobüste yapılacak ikramlar ve su.
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Kokartlı Rehberlik Ücreti
 • Germeta Travel Refakati

Tura Dahil Olmayan Hizmetler


 • Öğlen Yemekleri,
 • Ekstra İçecekler
 • Kemaliye’de Kanyon Turu, Ziplyn binişi ücreti 
 • Müze ve Ören yeri girişleri, Ziplayn, Tekne,  Kendi aracımız dışındaki  binilen Minibüs, Midibüs vb. biniş ücretleri


Rota Bilgisi

Kemaliye Karanlık Kanyon - Apçaağa Köyü - ERZİNCAN Pülümür - Munzur - Ovacık - Gözeler - Pertek - Keban Barajı - Elazığ


Süre/Gün Bilgisi

2 Gün 1 Gece Konaklamalı


Konaklama Bilgisi

Otel


Ulaşım Bilgisi

Otobüs


Vize Bilgisi