+90 (352) 201 11 11H.İçi ve Cumartesi / 09:00-18:00

VANGÖLÜ EKSPRESİ

Van-Tatvan-Ahlat -Akdamar Adası- Gevaş-Edremit-Muradiye-Doğubeyazıt-İsakpaşa Sarayı

1.GÜN : Pazar

Van Gölü Ekspresi ile Kayseri –Tatvan Seyahati ( Tren Konaklama )
Saat 17.00 de Kayseri Tren istasyonunda buluşuyoruz. 17.55’ de TCDD Van Gölü Ekspresine yerleşiyoruz. Van Gölü Ekspresi ile 18 saat sürecek bir seyahate başlıyoruz, Bu gece Konaklama Trende. Özellikle gündüz saatlerinde bol manzaralı ve keyifli bir seyahat sizi bekliyor olacak. Maalesef yemekli vagonda abur cubur ve tost tarzı yiyecekler dışında pek yemek yok. O yüzden yanınıza mutlaka atıştırmalık yiyecekler, Eğer mümkünse pasta, börek, sarma bile alabilirsiniz. Bu günümüzü ve gecemizi birbirinden farklı Anadolu manzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Sırasıyla Sivas’a varmadan önce pide, lahmacun, Sivas köfte gibi yemek siparişi verip gardan teslim alabilirsiniz. Elazığ ve Muş şehir merkezleri ile ilçelerinden geçiyor. Ayrıca Bingöl’ün ilçelerine de uğruyor. Yol boyunca İç Anadolu’nun bozkırları dahil her yerde şahane manzaralar olsa da en güzelleri Elazığ’da başlıyor. Elazığ sonrasında Bingöl’ün Genç ilçesi civarında da şahane manzaralar var. En güzeli, hava aydınlanmadan en az 15 dakika önce uyanıp manzaraları beklemek. Özellikle sabahın ilk saatlerinde Murat Nehri’nden geçişi ve Muş Ovası’nın doğal güzelliğini seyretmeli. Öğle saatlerinde (13:30 gibi) Tatvan’a varıp bizi bekleyen aracımızla geziye başlıyoruz.

2.GÜN : Pazartesi 

 Tatvan – Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve Kümbetleri – Harabe Şehir
İlk önce Tatvan’da Öğle yemeği molamızı verip, Tatvan da panoramik şehir turu yaptıktan sonra Tatvan’a çok yakın mesafede yer alan ( 43 km) Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve Kümbetleri görüp, Harabe şehir gezimizi yapıp Tatvan’a geri döneceğiz.Tatvan Sarıçam Restorentta göl manzarası eşliğinde akşam yemeği yiyeceğiz.  Van’a hareket ediyoruz. (Feribotla saati den gelirse Feribotla gidilecek) Van Gölü’nün ve kıyıların güzelliklerini seyrederek Van’a geçiyoruz. Şişli Öğretmenevi’ne  yerleşeceğiz. Öğretmenevi Van’ın tam merkezinde isteyen akşam dolaşabilir.

3.GÜN : Salı

Muradiye Şelalesi – Doğubayazıt İshakpaşa Sarayı – Van

Sabah Van’a özel meşhur kahvaltımızı yapmak için en güzel kahvaltı evine  geçiyoruz.
Kahvaltımızın ardından Van ve çevresinin doğal güzelliklerini keşfe çıkıyoruz. Van Gölü kıyısı boyunca güzel manzaralar eşliğinde ilerleyeceğiz ve balık bendinde balıkları izleyeceğiz, mücadeleden etkileneceğiz. Yeteri kadar mola verdikten sonra Muradiye Şelalesine doğru yola çıkıyoruz. Şelalede  çaylarımızı ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra Şeytan Köprüsü'nü görüyoruz. Ardından Doğubeyazıt’a gidiyoruz. Çaldıran ovası, Tendürek Dağı ve Ağrı Dağı manzaraları eşliğinde İshak paşa Sarayı'na ulaşıyoruz. Yapımı 1784 yılında tamamlanan ve bir külliye tarzında inşa edilen sarayı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra Van’a dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası isteyenler ile Van merkezde dolaşıyoruz.İsteyen arkadaşlar ile Kültür Sokağına müzik dinlemeye gidiyoruz.  Konaklama öğretmenevinde.

4.GÜN: Çarşamba

Van Kalesi- Van Merkez- Van Gölü- Akdamar Adası ve Kilisesi – Nemrut 
           Sabah öğretmenevinde  alacağımız kahvaltımızın ardından Van merkezi keşfe çıkıyoruz. Gezimize Van Kalesi ile başlıyoruz. Merkezin ve Kedi Evlerinin gezilmesinin ardından Van gümüş alış – verişi yapılacak. Sonrasında Van Gölü kenarında  öğle yemeğimizi alıyoruz. Özellikle turkuaz renkteki Van Gölü’nün etrafını çevreleyen karla kaplı dağlar, insana kendini İsviçre’de gibi hissettiriyor. Van Gölü sahilinde ise kendinizi bir anda Ege kasabalarına ışınlanmış gibi hissediyoruz.
          Öğle yemeği sonrası Van merkezden Edremit üzeri Gevaş’a geçiyoruz. Gevaş da panoramik turun ardından bizleri bekleyen teknemize binip Van gölü üzerinde sessiz ve huzur veren yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Akdamar Adası'na geçiyoruz. Konusunu Tevrat ve İncil’den alan kabartma sahnelerinin açılımlarını öğrendikten ve kiliseyi gezdikten sonra Gevaş’a dönüyoruz. Tekne turu sonrası Tatvan’a doğru yola çıkıyor ve Nemrut Krater göllerini görmek üzere Nemrut Dağı’na araçlarımız ile çıkıyoruz. Otelimize varıyoruz. (Monstar Otel) Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5. Gün : Perşembe

Tatvan – Van Gölü Ekspresi ( Kayseri’ye Dönüş)
        Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından saat 07:00’da Van Gölü Ekspresinde vagonumuza yerleşme. Harika manzaralar, şarkılar ve sohbetler eşliğinde dönüş yolculuğu.Gece saat 01:00 gibi Kayseri’ye geliş..


GEZİ  ÜCRETİ: ......................( Yılbaşında belli olacak )
İkinci koltuk ekstra   (Gidiş: 50 TL -  Geliş:50 TL )


Not:Koltuk numaraları gidişte plandahilinde belirlenir,diğer günler dönerli değişir.

NüfusCüzdanı,Öğretmen,Öğrenci,Memur kimliği ve emeklikartlarınızı almayı unutmayın

Kişi sayısına göre araç değişikliği ; Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre;

28 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüs ile, 18-27 kişi Novlolüks otobüs  ile,

15-17 kişi Siprınter  Mercedes veye Wolswagen Volt  minibüs ile tur yapılacaktır.


Tura Dahil Olan Hizmetler

Kayseri –Van-Kayseri ( Pulman, Kuşet veya Yataklı) Tren Bileti

Van’da Ulaşım,

Programda olan tüm geziler
1 Gece Tatvan ve 2 Gece Van’da konaklama

3 Akşam yemeği, 3 kahvaltı (Kahvaltının birisi meşhur Van kahvaltısı)
Kokartlı Profesyonel Rehberlik.

Seyahat Sağlı Sigortası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri . Extra içecekler
Gidiş ve Dönüş yolundaki harcamalar
Müze ve Ören yeri girişleri, Teleferik ,Tekne,Feribot, ( kendi aracımız dışındaki) minibüs ,midibüs,otobüs, tren,tranvay,fayton vb. araç binişleri  (isteğe bağlı)


Rota Bilgisi

Van-Tatvan-Ahlat -Akdamar Adası- Gevaş-Edremit-Muradiye-Doğubeyazıt-İsakpaşa Sarayı


Süre/Gün Bilgisi

4 Gece 5 Gün - 3 Akşam yemeği, 3 kahvaltı


Konaklama Bilgisi

Otel (Yarım Pansiyon)


Ulaşım Bilgisi

Tren


Vize Bilgisi

Vizesiz

Fiyat Hesapla
Tarih
Yetişkin
Çocuk
Hesapla